Wykres dnia: Wielki powrót liderów

Jedną z największych niespodzianek ostatnich miesięcy jest odbudowanie się amerykańskiego sektora technologicznego. Jeszcze w końcówce 2022 roku Apple czy Tesla straszyły rekordami słabości, a Facebook końcem ery inwestowania we wzrost. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Spojrzenie na wykres spółek Netflix, Tesla i Meta Platforms (d. Facebook) pozwala odnotować, iż każda ma za sobą dynamiczne tąpnięcie lub przeceny, które przez kilka tygodni wzbudzały duże emocje i – w części przynajmniej – przesądzały o sentymencie na rynkach. Dziś każda ma za sobą dynamiczne odbicia. Tesla znalazła się 100 procent od dołka bessy i od początku roku wzrosła o blisko 60 procent po spadku w 2022 roku o 65 procent. Netflix jest dziś przeszło 110 procent od  dołka bessy i w perspektywie year-to-date rośnie o 18 procent. Wreszcie Facebook wzrósł w tym roku już o blisko 45 procent po zeszłorocznym spadku o 64 procent i jest blisko 100 procent od dna wyprzedaży. Trudno nie uznać tych zwyżek za spektakularne i trudno też nie zadać pytania: czy pesymiści nie przegapili jednej z największych promocji na amerykańskim rynku nowych technologii ostatnich lat? Ważniejsze jest jednak to, co owe spektakularne zwyżki mówią o perspektywach na przyszłość w świecie, w którym koniec ery taniego kredytu miał skończyć dominacje rynkową liderów poprzedniej hossy. Wygląda na to, że kolejne rynkowe powiedzenie – iż liderzy poprzedniej hossy nie są liderami kolejnej – możemy uznać za fałszywe.

za: stooq.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.