Silnik supersamochodu oparty na blokchainie! Rewolucja nadchodzi

Spółka znana niegdyś jako Veno, będąca jedną z pierwszych notowanych na rynku NewConnect miała wyprodukować supersportowy samochód. Zdaje się, że jeden egzemplarz został sprzedany dokładnie rok temu. Być może były to dwa egzemplarze – pierwszy i ostatni, bo od tamtego czasu panuje cisza, choć w przeszłości słyszeliśmy o licznych klientach z Rosji, krajów arabskich i nie tylko. Samochód był w nieustającym procesie tworzenia. Od lat niemal dziesięciu słyszeliśmy, że już jest. Już jest coraz bardziej. Jest już tak blisko, że już bliżej nie będzie. Aż w końcu ten jeden egzemplarz znalazł kupca. Choć kwota, klient i szczegóły są tak tajne, jak tylko można było utajnić.

Veno już nie ma. Dziś ten podmiot, który już kilkukrotnie zmienił nazwę nosi miano Erne Ventures i ostatnio spółka wchodziła w biznes związany z grami komputerowymi. Od lat nie zmienił się tylko prezes. Arkadiusz Kuich pisze w raporcie z 11.01.2018 roku:

Fundusz inwestujący dotychczas głównie w spółki growe koncentruje swoją strategię na inwestycjach w technologię blockchain, która ma szereg zastosowań we wszystkich dziedzinach życia: począwszy od sektora finansowego, poprzez przemysł, a na usługach skończywszy.[…]

Podstawowe założenia strategii ERNE VENTURES pozostają bez zmian i obejmują inwestycje w unikalne projekty o globalnym potencjale rozwoju, poprzez obejmowanie pakietów mniejszościowych zapewniających ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Prezes na bieżąco zdaje się być z wszelkimi nowinkami. Gdy w 2000 roku powołał do życia portal YoYo.pl mówił o planach na przyszłość:

Planujemy stworzyć inkubator, który będzie służył pomocą ludziom, którzy tak jak ja z kolegą zaczynali w opuszczonej pralni w piwnicy i nie mają doświadczenia lub środków na rozruch.

Tym miała się zajmować spółka Net Investment. Portalu yoyo nie ma, Net Investment nie istnieje, Veno ma inną nazwę, dobrze, że jest choć jeden egzemplarz samochodu. Ale gdyby mu do środka wsadzić silnik oparty na blockchainie, to byłaby rewolucja, przed którą z pokorą schyliłbym głowę.

1 Komentarz

  1. Tommip

    Zapytam troche z innej beczki,ale tez o rewolucji – Mifid2.Od poczatku stycznia calkowicie wyschla plynnosc na europejskich rynkach terminowych-moze poza eurexem.FW20 nie jest w stanie osiagnac nawet 10 000 sztuk i nie da sie zrealizowac nawet 10 sztuk pkc bez poslizgu.Podobnie inne rynki jak hiszpania itp.Jakie jest zdanie Bossy na temat tych regulacji ? Bo tak samo jak europa ma – 30 % obrotu to taki hang seng ma taki sam przyrost i jest 5 krotnie (!) plynniejszy od Dax'a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.