Silnik supersamochodu oparty na blokchainie! Rewolucja nadchodzi

Spółka znana niegdyś jako Veno, będąca jedną z pierwszych notowanych na rynku NewConnect miała wyprodukować supersportowy samochód. Zdaje się, że jeden egzemplarz został sprzedany dokładnie rok temu. Być może były to dwa egzemplarze – pierwszy i ostatni, bo od tamtego czasu panuje cisza, choć w przeszłości słyszeliśmy o licznych klientach z Rosji, krajów arabskich i nie tylko. Samochód był w nieustającym procesie tworzenia. Od lat niemal dziesięciu słyszeliśmy, że już jest. Już jest coraz bardziej. Jest już tak blisko, że już bliżej nie będzie. Aż w końcu ten jeden egzemplarz znalazł kupca. Choć kwota, klient i szczegóły są tak tajne, jak tylko można było utajnić.

Veno już nie ma. Dziś ten podmiot, który już kilkukrotnie zmienił nazwę nosi miano Erne Ventures i ostatnio spółka wchodziła w biznes związany z grami komputerowymi. Od lat nie zmienił się tylko prezes. Arkadiusz Kuich pisze w raporcie z 11.01.2018 roku:

Fundusz inwestujący dotychczas głównie w spółki growe koncentruje swoją strategię na inwestycjach w technologię blockchain, która ma szereg zastosowań we wszystkich dziedzinach życia: począwszy od sektora finansowego, poprzez przemysł, a na usługach skończywszy.[…]

Podstawowe założenia strategii ERNE VENTURES pozostają bez zmian i obejmują inwestycje w unikalne projekty o globalnym potencjale rozwoju, poprzez obejmowanie pakietów mniejszościowych zapewniających ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Prezes na bieżąco zdaje się być z wszelkimi nowinkami. Gdy w 2000 roku powołał do życia portal YoYo.pl mówił o planach na przyszłość:

Planujemy stworzyć inkubator, który będzie służył pomocą ludziom, którzy tak jak ja z kolegą zaczynali w opuszczonej pralni w piwnicy i nie mają doświadczenia lub środków na rozruch.

Tym miała się zajmować spółka Net Investment. Portalu yoyo nie ma, Net Investment nie istnieje, Veno ma inną nazwę, dobrze, że jest choć jeden egzemplarz samochodu. Ale gdyby mu do środka wsadzić silnik oparty na blockchainie, to byłaby rewolucja, przed którą z pokorą schyliłbym głowę.

1 Komentarz

  1. Tommip

    Zapytam troche z innej beczki,ale tez o rewolucji – Mifid2.Od poczatku stycznia calkowicie wyschla plynnosc na europejskich rynkach terminowych-moze poza eurexem.FW20 nie jest w stanie osiagnac nawet 10 000 sztuk i nie da sie zrealizowac nawet 10 sztuk pkc bez poslizgu.Podobnie inne rynki jak hiszpania itp.Jakie jest zdanie Bossy na temat tych regulacji ? Bo tak samo jak europa ma – 30 % obrotu to taki hang seng ma taki sam przyrost i jest 5 krotnie (!) plynniejszy od Dax'a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.