Powiedzmy „nie” konkurencji

Orange Polska - prezes Witucki - wypowiedź

 

źródło: Bloomberg Bussinesweek

10 Komentarzy

 1. kajet

  Po co przecinek w tytule? Nie powinien być miast niego cudzysłów?

 2. gzalewski (Post autora)

  @kajet
  „na żądanie raz można” 😉

 3. astanczak

  Problem w tym, że Maciej Witucki ma rację – rynek musi zmierzać w stronę konsolidacji.

 4. gzalewski (Post autora)

  może i ma, ale w kontekście wyników prowadzonej przez niego firmy, równie dobrze mógłby powiedzieć „zmieniamy biznes, nie idzie nam”

 5. kajet

  😀

 6. mzpriv

  pracowałem w tej branży ponad 10 lat… trzeba tam zacząć mądrzej inwestować w sprzęt, lepiej kontrolować koszty i działania podwykonawców, rozliczać handlowców za realną sprzedaż a nie tysiące nieaktywnych SIM, itd. i wtedy znajdzie się miejsce pewnie i dla piątego 😉 rentowności co prawda, nie będą już nigdy takie jak kilka lat temu, ale biznes będzie ciągle dobry

 7. Bebok

  Słyszałem kiedyś, że w TPSA prowadzą rachunek kosztów działań (ABC), w którym jest zdefiniowane aż 700 działań. W sektorze bankowym jest ich prawie 7 razy mniej. A im więcej działań tym większe koszty prowadzenia takiego rachunku kosztów, a korzyści z niego rozmydlają się, więc tym bardziej nie dziwią mnie te opinie o słabym zarządzaniu.

 8. mzpriv

  o współpracy z TPSA, to można dużo pisać…

  pracownicy „jednego z operatorów komórkowych”, wiadomo którego, mówią o niej „matka”. i wbrew pozorom, nie ma wtedy w tym słowie ani odrobiny czułości 😉

 9. lesserwisser

  Zamiast mówić „nie” konkurencji czy nie lepiej powiedzieć Wesołego Alleluja i pogodnych Świąt, dla wszystkich uczestników forum.

 10. gzalewski (Post autora)

  hmm…
  http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,13816588,Komorkowa_wojna__Jak_oferta_Orange_zmieni_rynek_operatorow.html#BoxSlotII3img

  🙂

  Nie ma miejsca dla tylu operatorów – więc dołożymy jeszcze jedną markę i przy tym poziomie cenowym – więc obniżymy jeszcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.