http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-21814325

 

6 Komentarzy

 1. blackswan

  ostrzyżeni deponenci w nagrodę pocieszenia otrzymają akcje banków 😀

 2. astanczak (Post autora)

  Ciekawy progres w tym kryzysie – na początku politycy skupili się na gwarantowaniu depozytów, żeby nie było paniki bankowej a teraz już nie odczuwają takiej potrzeby. Powiedziałbym, że to odważny krok. Ciekawe tylko, jak zachowają się w poniedziałek ludzie we Włoszech i w Hiszpanii.

 3. blackswan

  „Powiedziałbym, że to odważny krok.”

  Jak to mawiają: either balls of steel or brain of jelly;)

  Abstrahując od oczywistego wątku uczciwości takiego zabiegu, ciekawi mnie inżynieria zamiany gotówki na akcje banków, w których gotówkę bogu ducha winni ludzie trzymali.

  1. astanczak (Post autora)

   > bogu ducha winni ludzie trzymali.

   W tle jest oczywisty wątek raju podatkowego i ucieczki podatników przed niemieckim czy francuskim fiskusem. Wszystko można powiedzieć o tych, którzy dają kasę na bailout Cypru, ale nie to, że na tym stracą. Ciekawe jest to, co Cypr dał Niemcom czy Francuzom pod stołem – nazwiska depozytariuszy wydają się programem minimum.

 4. blackswan

  he, pisząc o bogu ducha winnych ludziach przeszła mi przez głowę myśl o Rosjanach piorących na Cyprze mamonę. Ale co to dla nich 10%? I tak są do przodu 🙂

 5. astanczak (Post autora)

  Trystero napisał notkę – proszę o dyskusję pod jego tekstem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.