„W dniu 29 czerwca 2011 spółka AVTECH AVIATION & ENGINEERING PLC z siedzibą w Wielkiej Brytanii, dla której funkcję Autoryzowanego Doradcy pełniła spółka GOADVISERS SA, złożyła wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu w alternatywnym systemie NewConnect. Sporządzony w związku z tym wprowadzeniem (według stanu na dzień 11 lipca 2011) dokument informacyjny nie zawierał żadnych informacji dotyczących utraty przez Emitenta w czerwcu 2011 roku płynności finansowej, skutkującej zawarciem w czerwcu 2011 umowy z wierzycielami dotyczącej sposobu uregulowania zaległych zobowiązań finansowych Emitenta (Company Voluntary Agreement), których znaczną część stanowiły zobowiązania wobec organów podatkowych”

 

Źródło: Uchwała nr 3/2012 Zarządu GPW w Warszawie w sprawie skreślenia z listy Autoryzowanych Doradców w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect oraz z listy Autoryzowanych Doradców na Catalyst spółki GOADVISERS SA.

„Biznes jest jak golf…”

 

 

 

20 Komentarzy

 1. Paweł

  Jednym z akcjonariuszy (5,29% udziałów) firmy GOADVISERS S.A. jest Bartosz Zalewski 🙂

 2. ZP

  Pan Prezes Sobolewski obiecał dziś, że będzie zwalczał wszelkie nadużycia. Proponuję premię dla Pana Prezesa i 1000 spółek na koniec przyszłego roku na NC 🙂

 3. zelazny.karzel.wasyl

  No bo miało być tak, że Avtech z emisji akcji na NC odzyska płynność finansową, a wtedy wszyscy byliby zadowoleni, no może nabywcy tych akcji nieco mniej niż inni, ale także. A tak, co im przyjdzie z tego, że Avtech zbankrutuje? Są ostatni w kolejce do masy upadłościowej….;-)

 4. Bartolomeush

  „… Avtech jako pierwsza spółka zagraniczna na New Connect – ogłosiła bankructwo.

  Sprawa stała się głośna, bo o likwidacji spółki WZA zdecydowało 9 grudnia, a polscy inwestorzy dowiedzieli się o tym… dopiero przed świętami. Teraz chcą odzyskać środki i składają zbiorowy pozew przeciw zarządowi spółki Avtech. Część poszkodowanych zwróciła się po pomoc do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.”

  http://gpwmedia.pl/entries/1581/

  Z tego co widzę, to spółka zebrała w ofercie prywatnej 2.1 mln zł. Zobowiązań wtedy mieli 300.000 GBP. Niecałe pół roku później spółka i tak idzie pod wodę.

  To pierwszy skreślony AD – wcześniej GPW tylko zawieszała. Pokazali pazur 😀

  @ „Proponuję premię dla Pana Prezesa…”
  Oj, to to na pewno.

 5. gzalewski

  wyglada na to, ze prezes giełdy wiedeńskiej chyba miał racje 😉

 6. _dorota

  @ gzalewski
  Chodzi o tę wypowiedź o „cmentarzysku spółek”?

  Częściowo ma rację, że zbyt wiele IPO negatywnie wpływa na płynność poszczególnych spółek, ale trzeba pamiętać o kontekście, w jakim wypowiadane są takie uwagi krytyczne:
  „Prezes Wiener Boerse nie może być jednak zadowolony z pozycji GPW, bo mimo wszystko warszawska giełda dla emitentów z regionu jest celem nr 1. Także dzięki temu wolumen obrotu na GPW wzrósł o 27 proc. w okresie od stycznia do października 2011, wobec 14 proc. spadku wielkości handlu na czterech parkietach, kontrolowanych przez Wiener Boerse – wiedeńskim, praskim, budapeszteńskim i w Ljubljanie.”
  http://pulsinwestora.pb.pl/2524523,43305,gpw-to-cmentarzysko-ipo

  A że prezes Sobolewski powinien conajmniej przemyśleć sposób prowadzenia biznesu, to inna sprawa. Ilość nie przeszła w jakość.

 7. Bartolomeush

  Widać jakimś sposobem doszli do wniosku, że taki model biznesowy jest dla nich bardziej opłacalny. Zarząd nie wie, jak długo pozostanie na stołkach, a premie roczne jakoś trzeba maksymalizować.
  Przyznaję się, że się nie orientuję – jakie opłaty GPW pobiera od notowanych spółek, a ile zarabia od każdej transakcji zawartej na rynku. Czy ktoś mógłby podać wartości liczbowe?

 8. niedźwiad

  4 stycznia, godz.17, spółki z NC na których obrót = 0zł (zero) – 108 (sto osiem), na 350 wszystkich…

  Tak, p.Sobolewskiemu należy się nagroda za spektakularną klapę tego projektu nad którym „już nikt nie panuje” (z wywiadu Karkosika dla Parkietu)

  1. trystero

   @ niedźwiad

   Zaledwie 10% (około 35) ma obrót powyżej 15 000 zł. Obrót powyżej 50 000 zł ma 11 spółek (3% wszystkich).

 9. Atticus

  Rzeczywiscie sytuacja na NC wyglada fatalnie. Mam wrazenie, ze supermarket gdzie robie tygodniowe zakupy ma wieksze dzienne obroty niz nasz rynek alternatywny. Way to go, Ludwiczek!

  1. trystero

   @ Atticus

   Tak źle nie jest 🙂 Sesyjne obroty na NC to jest chyba 1-3 mln złotych. W końcu to 350 spółek.

 10. Adam_S

  Wazne ze akcje z emisji ktos kupil.
  Wiekszosc spolek widac ze jest w tym celu tam wypuszczana.
  teraz czekam na jakis kwiatek ktory faktycznie sie rozwinie i wskoczy do Wigu, da mega zyski (nielicznym) a fama pojdzie i znajda sie znow chetni na szybka okazje.

  w koncu jak Kioysaki pisze…
  ostatni etap to tworzenie wlasnego pieniadza… byc jak bank i sprzedac wlasne marzenia w postaci akcji.

 11. Atticus

  @ trystero

  pisalem to troche z przekasem 😉 , co nie zmienia faktu, ze uwazam NC za parodie rynku.

  Niby uwaza sie ze NC jest za maly dla inwestorow instutucjonalnych, ja uwazam ze jest za maly nawet dla indywidualnych. Przy agresywnym zleceniu na powiedzmy 10tys. czesto ruszasz rynek o jakies 10-15% przeciwko sobie, a przeciez bezproblemowe wejscie/wyjscie z inwestycji bez wiekszego wplywu na cene papieru to jedno z podstawowych zasad funkcjonowania gieldy.

 12. Dapi

  Mozna sprawdzic sobie skumulowany obrót z 250 dni – trzeba wybrać filtr jako NewConnect
  http://www.attrader.pl/notowania/pl/akcje/wszystkie/250/sort/obrot/d
  16 spółek z NewConnect ma pow. 10mln co daje przy tej wartości 40tys dziennie.
  załóżmy 10tys transakcji na spółce w tym okresie co daje 40 transakcji/dzień, co daje 1 transakcje na 12,5 minuty.

  Testując róznego rodzaju strategie przyjmuje że do 1% obrotu dziennego może być moje na spółce – tak żebym to nie ja coś powodował – wychodzi wiec że 400 złoty.
  Wow… 🙂

 13. Atticus

  @ Dapi

  No wlasnie, 16 spolek jest jako tako „handlowalne”, chociaz mysle, ze te 40tys. obrotu to i tak przesadzone, bo pewnie ta liczba uwzglednia tez pakietowki, ktore nie przechodza przez arkusz. A co z pozostalymi 300 spolkami?

  Juz na sWIGach obroty/plynnosc sa marne (chociaz nie tragiczne), wiec co GPW motywowalo zeby otwierac nowy rynek, gdzie sytuacja mogla byc tylko gorsza? Jak sie wpuszcza spolki o malej kapitalizacji, o niskim free floacie, z krotka historia istnienia (albo i bez niej) i czesto bez zyskow, to czego oni sie spodziewali po takim rynku? Nie zebym cos mial do tych spolek, po prostu sadze, ze ich akcje nie powinny byc handlowane w obrocie gieldowym.

 14. emes

  A kiedy będą wyniki konkursu inwestor na fali emocji?

 15. hmmmm

  Zastanawiam się nad przepisami na NC- czy można mając powyżej 5% i będąc np w RN pożyczyć komuś akcje bez poinformowania o tym rynku? Jeżeli można tak zrobić, to ktoś mógł pożyczyć akcje, sprzedać je w rynek a potem odkupi np nową emisję czy z rynku taniej i odda je właścicielowi realizując spory zysk… Sporo wykresów na NC wygląda jak ten powyższy a taką metodą „ktoś” mógłby na spadku zarobić…

 16. molassar

  Wszyscy zainteresowani pozwem zbiorowym przeciwko GoAdvisers proszeni są o kontakt: mcwat@interia.pl

 17. gzalewski

  bez komentarza:
  http://www.parkiet.com/artykul/27,1179314-Brytyjska-zaraza-na-NewConnect–obrot-akcjami-AerFinance-zawieszony.html?p=1

 18. gzalewski (Post autora)

  fatum jakieś 😉
  http://www.parkiet.com/artykul/1187845.html?print=tak&p=0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.