Zakończyć stary rok srebrnym medalem? Nie najgorzej. Choć z drugiej strony jak wysoko stawiamy sobie poprzeczkę na Nowy Rok?

Po kolei. Właśnie dotarła do nas miła informacja, że serwis blogi.bossa.pl zajął podwójne 2 miejsce w konkursie „Najlepsze firmowe blogi 2011„.

Znaleźliśmy się na podium zarówno w kategorii Blog profesjonalny, do której zaklasyfikowano blogi prowadzone powyżej 2 lat jak i klasyfikacji ogólnej. Przegraliśmy tylko z jednym blogiem (blogplay.pl), pokonaliśmy ponad 100 innych, które zostały zgłoszone do konkursu.

Warte podkreślenia jest kilka rzeczy związane z tym konkursem:

1. Cała inicjatywa jest społeczna (oceniają studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego). Na stronie nie zauważyłem reklam, sam konkurs nie jest też promowany.

2. Szerokie kryteria brane pod uwagę: przełamywanie stereotypów komunikacji firm (waga 40%), częstotliwość i jakość wpisów (15%), ilość autorów bloga /w relacji do wielkości firmy/ (15%), znaczenie bloga w komunikacji firmy (10%), ilość i jakość komentarzy (10%) oraz look&feel (10%).

3. Ilość i jakość konkurencji: 110 blogów firmowych w tym m.in. BZ WBK, mbank, Play, Cropp, Dilmah.

4. Nie ma rankingów tematycznych czyli „nudne” finanse muszą przebić się wśród  pasjonujących komórek, damskiej bielizny, czy mediów społecznościowych.

Powyższe powoduje, że jesteśmy z wyróżnienia bardzo dumni. I bez zbędnego kokietowania muszę przyznać, że to również i Wasza zasługa. Oprócz ciągłego inspirowania nas do nowych tekstów, istotnie wpływacie na postrzeganie jakości blogów poprzez komentarze (patrz kryterium ilość i jakość komentarzy).

Dziękuję zatem i proszę o jeszcze.

Nawiązując do wstępu wpisu, nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć Wam i sobie, żeby blogi.bossa.pl zawiesiły  w 2012 roku  poprzeczkę nie tylko w firmowej blogosferze jeszcze wyżej. Niech autorzy wzniosą się na wyżyny, otoczenie dostarcza pasjonujących tematów (oby tylko nie dramatycznych), a komentatorzy pięknie różnią się poglądami. I przede wszystkim – Niech trend będzie z Wami – chyba, że gracie przeciwko niemu 😉

 

3 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Chwalą nas i Was!

  Jak w tym starym dowcipnym powiedzeniu – Kumie chwalą nas. A kto?
  Wy mnie a ja was. 🙂

 2. Adam_S

  Niby gratulacje, ale blogplay to tuba reklamowa operatora komorkowego…
  poza tym w rankingu 30% ( częstotliwość i jakość wpisów (15%), ilość autorów bloga /w relacji do wielkości firmy/ (15%) ) zabiera sens zeby pisac bo pisac trzeba.
  natomiast (ilość i jakość komentarzy (10%) ) za bardzo sie nie liczy…

 3. Tim

  Pisz, pisz moze mniej bedzie tackih Lipcow, ktorzy kradna cudza prace i jeszcze sie rzucaja, ze maja do tego prawo A co do ArBuza wydawalo mi sie, ze jakos aluzyjnie juz wspomniales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.