Kilka spostrzeżeń oraz statystyk na temat taktyki i wyników zwycięzcy ostatniej edycji konkursu bossafx.

Krzywa kapitału Marka (nick: MSZ) jest z całą pewnością godna pozazdroszczenia i to nawet pomimo obsunięcia pod koniec rywalizacji:

Niewiele mówi ona jednak o szczegółach więc przyjrzyjmy się jej poszczególnym komponentom:

Kapitał początkowy: 1000 Pln

Kapitał końcowy: 15.506,84 Pln

Zysk: 1450,68 %

Maksymalne obsunięcie: 16,3 %

Ilość transakcji: 182

Il. transakcji zyskownych: 144

Il. transakcji stratnych:        38

Trafność: 79 %

Najwięcej zyskownych pod rząd: 33

Najwięcej stratnych pod rząd:        8

Największa transakcja zyskowna: 703,94 PLN

Największa transakcja stratna:    -727, 31 PLN

Średnia wartość transakcji zyskownej: 133,68 PLN

Średnia wartość transakcji stratnej:    -125,42 PLN

Co uderza w tych statystykach najwyraźniej? Zapewne wiele osób potwierdzi, że wysoka TRAFNOŚĆ równa 79%. Powoduje ona, że mimo niewielkiej różnicy między średnimi wartościami transakcji stratnych a zyskownych, zysk osiągnął imponujące rozmiary. Spójrzmy na to z bliska na chronologicznym wykresie rozkładu wszystkich zysków/strat z kolejnych transakcji (w ujęciu wartościowym a nie procentowym):

Straty są ucinane szybko a profity to w niemal większości wypadków kwestia… ‘take profits’ czyli stopów kasujących zyski! Nie widać tzw. grubych ogonów czyli transakcji wielokrotnie przekraczających średnią, powstałych bądź to przez podążanie za trendem bądź hodowaniem strat. Obsunięcie końcowe zrealizowało się w kilku transakcjach w przeciągu 24 godzin. Co ciekawe – wielkości pojedynczych transakcji od początku do końca miały niemal taką samą wartość, ale pozycje czasem były budowane na zasadzie skalowania (scaling-in) czyli powiększania ich na raty na zasadzie prostej lub odwróconej piramidy. MSZ stosuje w zasadzie tylko „stop lossy” mentalne co oznacza, że straty ucinał „z ręki” a nie stawiając twarde stopy w systemie.

Więcej na finałowej gali wraz z pokazem filmu we wtorek 6 grudnia w Multikinie Złote Tarasy. Żałuję, że mnie tam nie będzie, ale szansę ma jeszcze każdy kto szybko zarejestruje się na tej oto –> bossowej stronie.

 

 

—Kat—

 

5 Komentarzy

 1. Jula

  My jesteśmy zarobieni i uderzamy w??? Chiny? Czas poznać ich mentalność. Gratulacje;)))

 2. Dapi

  Szkoda że nie znamy obsunięcia podczas obecności na rynku i średniego czasu trzymania pozycji – to by być może więcej powiedziało o tej wysokiej trafności

 3. gzalewski

  prosze bardzo. W ujeciu godzinowym
  DD

 4. Michal

  Grzegorz,

  Dzieki za wykres obsuniec. Jaki byl sredni czas trzymania pozycji? Nie wiem, czy latwo mozna to odczytac z tego wykresu 🙂

  Pozdrawiam,
  M

 5. GZalewski

  to jest w sumie 500 godzin, czyli 500 interwałów.
  Ten „najgłębszy” odcinek trwał od 15:00 20.10 do 14:00 21.10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.