Harper’s Weekly – 11 luty 1865

Petrolinvest – 2007-2011

5 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Rozumiem, że chcesz subtelnie przekazać, że jak się ma trochę oleju w głowie to nie powinno się mieć Petrolu w portfelu. 🙂

  Ale ja jednak wyczuwam tu pewien paradoks, a nawet powiedziałbym sprzeczność, no bo znaczy to przecież że jak się ma Petrolinvest w portfelu to ten portfel jest pusty. Niby jest a nie ma.

  Jak to jest możliwe?

 2. gzalewski (Post autora)

  ależ od razu tam subtelnie 🙂

 3. lesserwisser

  Rzeczywiście użyłem niezbyt trafnego określenie, chyba w „zawoalowany sposób” byłoby lepsiejsze, bo takiej sytuacji nie ma się co bawić w ochy i achy.

  1. gzalewski (Post autora)

   a gdyby ktos potrzebowal zrodel i informacji innych to lnki wdzięczne:
   http://www.nytimes.com/learning/general/onthisday/harp/0211.html
   „here were 500 petroleum companies in 1865, but the vast majority were not able to make a profit, and only a few would prove to be worthy investments” !!!!!

   http://www.sonofthesouth.net/leefoundation/civil-war/1865/february/oil-speculation.htm

 4. ZP

  Część z tych spółek znajduje ropę, ale takie akcje nieco przypominają opcje call i to mocno przewartościowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.