Pierwszy dzień kontraktów na akcje polskich spółek na Eurex płynie spokojnie.

Bardzo spokojnie

źródło:

http://www.eurexchange.com/market/quotes/EQU/FUT/country/PL/products_en.html

1 Komentarz

  1. mhyg

    Też sprawdzałem w pracy tę stronę, tyle że, na Eurexie nawet obrót niemieckimi czy szwajcarskimi SSF jest zerowy.
    Tam jest krótka sprzedaż, więc po co komu kontrakty na pojedyncze akcje? Fundusze tradycyjne hedgują cały portfel, więc zabezpieczają się kontraktami na cały indeks lub sektor.
    Te kontrakty to żadna konkurencja dla GPW, co innego jakby Eurex wprowadził kontrakt na WIG20- wtedy nasz bananowy monopolista musiałby obniżyć złodziejskie prowizje- dla przypomnienia -prowizja na DAX w zagranicznym biurze maklerskim ok.2-3 euro w jedną stronę- wartość ticka 12,5 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.