BRAKUJE CUKRU!!!

brakuje-cukru_

brakuje-cukru_2

brakuje-cukru_3

18 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Komu jak komu. Mnie cukru nie brakuje bo mam wysoki poziom i cierpię z nadmiaru. 🙂

 2. kajet

  Hahahahaha! Komentarz rzeczywiście zbędny. Ale rzeźnia!

 3. lesserwisser

  Hahahahaha!

  Jednak cukier krzepi (choć wódka lepiej) okazuje się bowiem, że mój poziom cukru jest zgodny z normą (unijną).

  Najwidoczniej obniżył się poziom cukru w cukrze.

  A już mówiłem, że wszystkiemu winne są te buraki (cukrowe oczywiście).

  Poczekamy Obaczymy kiedy skończy się sama słodycz.

 4. k

  Błyskotliwe. Dalszy komentarz zbędny.

  1. gzalewski (Post autora)

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,9231017,Ceny_rosna_jak_szalone__Jak_jest_u_Was___TABELA_.html

   ja chyba w innych sklepach bywam. W jakiejs rownoległej rzeczywistosci

 5. deli deli

  Z drugiego miejsca w światowym eksporcie cukru zaraz po wojnie. Pukam z daleka od mojej biblioteki więc musicie uwierzyć na słowo. Jeśli chodzi o podniebienie odstawiłem surogata, bo nie ma piasek ingrendiencji Ziemi Lubelskiej i Dolnego Śląska.

 6. lesserwisser

  @ deli deli

  „Z drugiego miejsca w światowym eksporcie cukru zaraz po wojnie.”

  Ja tam pamiętam inaczej, że za Gierka i Gomułki cukier także znikał z półki, bo niedobry wujek Sam cały cukier wszamał nam.

 7. exnergy

  Jak to mówią: „głupi naród to kupi”.

 8. deli deli

  Nie mówiłem o popycie wewnętrznym, mówiłem o eksporcie, Lelum i Polelum.

 9. lesserwisser

  Nie mówiłem o popycie wewnętrznym, mówiłem o eksporcie bo przecież wuj Sam, co to cukier wszamał nam, to chyba aż za Atlantykiem znajduje się!
  Przynajmniej do wczoraj tak było.

  A teraz to ciocia Unija, numer z cukrem nam wywija.

 10. deli deli

  @lesserwisser

  Nie jestem detektywem na Atlantyk ale małym inwestorem, który bardzo się stara odrzucać opinię większości, żeby zarobić na chleb.

  Nasza sympatyczna wymiana kopiuje z zasady tą, którą miałem w grudniu z panem „Luckiem”. Na pewno byś mnie nie pochwalił, gdybym w tej samej kwestii zgłaszał całkiem przeciwne stanowisko natury moralnej w tak krótkim czasie. Ta moja zasada wyraża się praktycznie tak; nie czepiam się ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach, wysoko, bez głębszej motywacji – bo to jest zbyt łatwe! Szkodzi mi na refleks i roznosi w pracowni wersję standard.

  Bądż mi zawsze Przyjacielem, który stymuluje głębszą refleksję. Pozdrawiam serdecznie.

 11. lesserwisser

  @ deli deli

  „Na pewno byś mnie nie pochwalił, gdybym w tej samej kwestii zgłaszał całkiem przeciwne stanowisko natury moralnej w tak krótkim czasie.”

  Ale na pewno bym Cie nie zganił bo nie ma za co!

  Ja pisząc żartobliwie o niedobrym wujku Samie (a raczej wrażym wuju S), („który cały cukier wszamał nam”) re-parafrazuję tylko dziecięca śpiewkę o misiu Colargolu, co to był straszny cham, bo całą wódkę wypił sam.

  Ten niedobry wuj Sam wystepujący u mnie w roli dyżurnego czarnego luda, jako uosobienie i ucieleśnienie wzystkich odbiorców eksportowych naszego cukru, zgłównie ze względów łatwości rymowanki.

  Żeby było całkiem jasne, to zaznaczam że nie występuje tu jakakolwiek moja kontra wobec Ciebie ani kogokolwiek innego, ot taka niewinna krotochwila.

  No może z wyjątkiem ciotki Unii, która jest u mnie opdpadziocha poprzez swoje kwoty drze ze mną nieustannie koty (za te nieszczęśne kwoty).

  Zawsze będę Ci przyjacielem i serdecznie pozdrawiam.

  PS

  Jako rekompensatę ewentualnych niedogodności -przytoczę mały dialog wypisany flamastrami na dykcie obok witryny sklepu, gdzie wisiała wywieszka „Cukru brak”. Dykta ta pełni rolę lokalnego blogu, gdzie pojawiaja sie mniej lub bardziej obyczajne wpisy.

  Opowiedział mi to sąsiad, który sobie to skrzętnie zanotował.

  „Cukru brak”
  „A kiedy będzie”
  „HGW”
  „Co to znaczy?”
  „Hugo wie”
  „Jaki Hugo?”
  „Hugo boss”
  „A boss – to znowu kierownictwo jest winne”
  „A ja myślałem, że Haneczka Gronkiewicz-Walc”
  „Ona też, bo przecież jest Szefowa”
  „Oj sklepowa wam pokarze wy okropni graficiarze”
  „Chyba pokaże!”
  „Oj lepiej nie – byle nie ona”
  „Cukier był lecz sie zmył”
  „No i dobrze bo to biała smierć”
  „Komu dobrze temu dobrze”
  „A słodzik był, jest i będzie (zawsze i wszędzie)”
  ….

  Jak widać fantazja w narodzie jeszcze całkiem nie zamarła.

  Nie nalezy też wyciągać z tego wniosku, że BOSS (ani jego wspołpracownicy) maja coś wspolnego z brakiem cukru na rynku. Choć zapewne i oni tez sie do tego przyłozyli w jakimś stopniu.

 12. deli deli

  Zamykała ludziom słodycz stara cukiernica
  Biały byk ją popieści Syn Rei rozlicza

  _______
  To z kolei obrazek z mitu tebańskiego „Porwanie Europy”.
  Patrzcie jak to się pcha do realu.

 13. Wojtek S.

  Komentarz pod artykułem w Dzienniku:

  „Panie redaktorze. Odwiedziła mnie wczoraj sąsiadka – pani 75 lat, emerytura 1200. Zainwestowała 150 zł w kupno 30 kg cukru (sama w ogóle nie używa) . I teraz płacze, że nikt nie chce od niej kupić – myślała, że sprzeda po 7 zł – kupowała po 5. Ona postąpiła tak jak w PRLu (ja też PRL pamietam), tylko się przeliczyła, bo cukier nadal jest i nawet potaniał. Mentalności ludzi się nie zmieni. Żal mi tej pani, ale jej nie pomogę – sama zjadam tylko 3 kg cukru rocznie. Sądzę, że to tacy ludzie, jak ona, w dużej mierze ten cukier w sporych ilościach kupowali. PS Dzisiaj w delikatesach Bomi w Gdyni cukier po 4,5 zł. Wcześniej też nie przekraczał 5 zł. A w Realu podobno jeszcze tańszy.”

  1. gzalewski (Post autora)

   Choć myślę, ze takich zachowan wiele nie bylo, to pewnie bylo kupowanie na zapas dla siebie, bez refleksji ile faktycznie sie zuzywa.
   WIelka jest siła głupich mediów

 14. lesserwisser

  To nie tyle siła głupich mediów ile bezmyślność tej bezrefleksyjność tej emerytki, która chcąc zarobić (dorobić do niewysokiej emerytury) zaszpekulowała w najbardziej bezmyślny sposób.

  Warto by rozebrać na części składowe jej postępowanie by pokazać, na jej przykładzie, jak kardynalne błędy można popełnić dokonując podobnych operacji rynkowych.

 15. Wojtek S.

  Panika cukrowa dotarła także na Białoruś:

  http://media.englishrussia.com/empty_shops_of_byelorussia/23.jpg

  Cena 3600 rubli/kg i można wziąć tylko dwa kilogramy

  http://media.englishrussia.com/empty_shops_of_byelorussia/17.jpg

 16. Pingback: Blogi bossa.pl » Panika na rynku cukru !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.