Tyle wyniósł średni czas trwania transakcji pośród osób, które znalazły się w pierwszej piątce podczas konkursu organizowanego przez DM BOŚ „Prawdziwe są lepsze” (przypomnę, że zwycięzca osiągnął wynik 815 %). Czy to długo, czy krótko?

Ci z Czytelników blogów, którzy postanowili spróbować odgadnąć, jaka mogła być to wartość przy okazji poprzedniej notki takiego interwału raczej nie uwzględniali. Zbliżyło się dwóch typujących podając po 12 godzin (do czasu drugiej podpowiedzi). Choć zdecydowanie nie trafili w ocenie, jak wyglądał średni czas transakcji dla wszystkich uczestników rynku, tylko dla zarabiających oraz tylko dla tracących. Zaskakujące może być to, że różnice nie były jakoś szokująco ogromne.

Widoczna jest jednak jedna rzecz. Wygrywający mieli transakcje trwające dłużej. Pierwsza piątka w rankingu osiągnęła właśnie 18 godzin i 42 minuty, zaś konkursowicze, którzy w czasie trwania potyczki zarobili średnio utrzymywali pozycję przez 10 godzin i 48 minut.

Średnia dla wszystkich uczestników konkursu to 7 godzin i 19 minut.

Przegrywający mieli blisko trzykrotnie krócej trwające transakcje niż piątka zwycięzców – 6 godzin i 49 minut.

Konkursy rządzą się swoimi prawami i choć prowokuje do bardziej agresywnych zachowań wydaje się, że kilkugodzinny czas gry może być zaskoczeniem. Choć fakt, że uczestnicy tracący mają najkrótsze transakcje już takim zaskoczeniem być nie powinien.

czas

10 Komentarzy

 1. Adam_S

  a gdzie sa wyniki….

 2. gzalewski (Post autora)

  podlinkowalem

 3. Bartolomeush

  @Adam_S

  http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=1422

 4. Adam_S

  Dzieki Bartolomeush

  Ciekaw jestem ile osob wzielo udzial w konkursie, bo poza pierwsza czworka wyniki jak na konkurs nie sa powalajace.

  Ciekawe czy kiedys bossa pokaze szczegolowe wyniki, jak to pokazywali na parkiecie, a przynajmnej jaki % zarobil a jaki stracil,

 5. gzalewski (Post autora)

  Statystyki beda opublikowane podczas Gali, a pozniej moze czesc opiszemy na blogach

 6. Vins

  Interesujące byłoby też podanie interwałów czasowych na jakich zawierali transakcje zwycięzcy.

 7. abc

  nie ma to jak refleks po nieprzespanej nocy – właśnie dodałem swoje nowe typy do poprzedniego wątku – przynajmniej w miarę zgodne z rzeczywistymi (zastanawiałem się nad 24h dla pierwszej 5)

 8. RobsonFX

  Zawsze mówię i wierzę że prawdziwą kasę to można zrobić na trzymaniu pozycji zgodnie z trendem i wykorzystywaniu trendu w max. stopniu.

 9. borat

  Pozwolę sobie na komentarz,
  Wg mnie konkurs miał poważne wady:
  -zakaz gry dla profesjonalnych uczestników rynku, reklama w stylu zmierz się z najlepszymi traderami więc jest trochę chybiona (co nie znaczy, że ktoś kto nim jest jest lepszy od amatora), ale to wg mnie najmniejsza wada,
  -cała idea konkursu to wg mnie totolotek, jak to mawiał Taleb: dajcie mi nieskończoną ilość małp walących w klawisze, a któraś napisze Iliadę,
  – czas, 1 miesiąc to stanowczo za mało, powiem, że nawet rok o niczym nie śiwdczy, ale z drugiej strony rozumiem, że konkurs o długości kilku lat byłby bez sensu z marketingowego punktu widzenia, co też nie wyklucza znalezienia szczęśliwca totolotkowego jako wygranego,
  -oczywiście organizatorzy tego nie brali pod uwagę, ale z konkursem mieli farta trafiając w bardzo dobrze trendujący rynek.

  A teraz plusy, a raczej jeden, ale bardzo poważny. Właśnie tytuł postu gzalewskiego, czyli czas transakcji, a więc bardzo długi. A jest to coś wręcz przeciwnego, do czego zachęcają fx brokerzy.Mam na myśli scalping, który jest ok, bo dużo transakcji, ale z drugiej na trendujących rynkach ogranicza zyski brokera MM.
  Mimo wszystko lekcja, żeby wygrać (na trendującym rynku) trzeba grać w dłuższych interwałąch jest bardzo budująca. Sęk w tym, że na konsoli to może boleć gracza.

 10. th59

  40-60 sesji,ale nie od kupna(sprzedaży) tylko od tej dziennej świecy,która wyznacza SL,czyli praktycznie ok.30-50 sesji od wzięcia pozycji do TP.Oczywiście kilka -kilkanaście sesji,jeśli walor idzie do SL,a nie do TP :-).Zdecydowanie niekonkursowy system,za to mocno zdywersyfikowany,mniej ryzykowny,no i można na dłużej kompa wyłączyć i myśleć gapiąc się w sufit,a nie w monitor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.