Inteligentni ludzie mają trudniej. Wszędzie znajdą wątpliwości 😉

Zbliżamy się do końcowki pierwszego etapu konkursu. Za nami już 8 pytań, utworzyła się czołówka, która ostro walczy o nagrodę główną Netbook – Asus UL20A-2X024V.

W niniejszym wpisie postaram się wyjaśnić Wasze wątpliwości – choć nie wszystkie.

1. Czasy wpisów i zamieszczania pytań.

Celowo nie są podane wcześniej, żeby utrudnić machinacje.  Tak jak napisałem w jednym z komentarzy, nie zmusza to do ślęczenia przed kompem przez 24h. Są sposoby na łatwe kontrolowanie wpisów, których nie opiszę teraz, żeby nie psuć zabawy.

Nadal uważam, że możliwym jest wygranie konkursu odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania ostatniego dnia. Przykładem niech będzie uczestniczka, która przysłała 8 odpowiedzi 11 marca i jest w czołówce. Oczywiście wiele będzie zależeć od tego czy odpowie poprawnie na resztę pytań i czy pozostali popełnią błędy.

2. Poprawianie odpowiedzi.

Liczy się pierwsza odpowiedź.

3. Wątpliwości związane z odpowiedziami.

Zacytuję pkt 4 Regulaminu.

„Pytania z zakresu tematów poruszanych na blogach. Prawidłową odpowiedź można znaleźć w tekstach lub komentarzach.”

Prawidłowych odpowiedzi należy szukać we wpisach.  Nie trzeba używać innych stron i źródeł. Jeśli informacja na blogach zdeaktualizuje się i ktoś odpowie zgodnie z obecnym stanem to jego odpowiedź będzie również uznana za prawidłową.

4. Inne nagrody.

Postaramy się nagrodzić więcej uczestników (szczególnie tych którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania). O szczegółach napiszę po zakończeniu konkursu.

5. Uwagi dot. konkursu, reklamacje, odwołania.

Proponuję uwagi, reklamacje, odwołania dot. konkursu kierować na mojego maila lub komentować pod tym wpisem. Unikniemy w ten sposób niezadowolenia czytelników, którzy w nim nie uczestniczą, a chcieliby podyskutować na tematy poruszane na blogach.

12 Komentarzy

 1. exnergy

  „Nadal uważam, że możliwym jest wygranie konkursu odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania ostatniego dnia. Przykładem niech będzie uczestniczka, która przysłała 8 odpowiedzi 11 marca i jest w czołówce. Oczywiście wiele będzie zależeć od tego czy odpowie poprawnie na resztę pytań i czy pozostali popełnią błędy.”

  Możliwe tak, ale pod warunkiem, że nie będzie osób, które regularnie podają dobre odpowiedzi. A są duże szanse, że będzie dogrywka, wśród właśnie takich osób, ciekawe jak będzie wyglądała. Dla sprawiedliwości, to jednak wszelkie reguły dogrywki powinny być znane od razu wraz z publikacją regulaminu.

  Ciekawe też jak sobie zorganizowaliście Państwo liczenie i ocenianie. Przeglądanie paruset maili codziennie to nieco nieefektywna robota.

 2. gzalewski

  Ja to chyba sie ciesze, ze ten konkurs wzbudza tyle emocji. Bo jakby chodziło o jakas BOSSOwą usługe, to mogloby nie byc tak fajnie

  😉

 3. exnergy

  emocje? raczej o zasady chodzi… ja tam na cuda nie liczę ;), a zabawa w tropieniu uchybień i znajdowaniu właściwych odpowiedzi jest największa

  To chyba sie Pan cieszy, czy po prostu sie Pan cieszy? 😉 Bo chyba możliwe, ze możnaby wygrać, ale gdyby tak nie udało sie to mozliwe, ze ktos inny wygrałby gdyby to było możliwe 😉

 4. reptile

  Od kiedy w bossa jest bossafx robią się nawyki market markerowe – jest kasyno, jest zabawa… hehe .. ja trochę się wstydzę tego konkursu. 🙄

 5. exnergy

  Ciekawy jest mechanizm konkursu – wszelkie zagrania, sytuacje bardzo podobne do tego co na rynku. Przykładowo – pytania zaskakujące nieobecnych w danym dniu przy komputerze, zero-jedynkowosc(albo wygrales, albo figa), straty w punktach za pomylki, zasada- że dziala premia za pierwszenstwo. Wymagana konsekwencja, regularność, obecność na rynku (blogu). Wszystko raczej proste, ale pole do manewru dla szukających drugiego dna, teorii spiskowych ;)… a może za dużo analogii tu widzę 😉

 6. mwojciechowski (Post autora)

  @reptile
  Tym razem zgodzę się z exnergy 😉 Wszędzie można dopatrzyć się spiskowych teorii.
  Nie do końca rozumiem na czym ma polegać wstyd dot. tego konkursu?
  Przecież to zabawa połączona z minimalnym wysiłkiem intelektualnym.
  Konkurs wymyślony głównie dla czytelników blogów, DM oprócz kosztów i wysiłku zyskuje niewiele.
  Jeśli jednak ma być przyczyną niezadowolenia to następny konkurs (miałem w planach organizowanie cyklicznych) poddam głosowaniu. Jeśli czytelnicy blogów stwierdzą, że nie przystoi nam organizowania konkursów to damy spokój.

 7. exnergy

  @ reptile – jeśli dopatrujesz się gdzieś „odpustowego klimatu” to możesz przecież głosować nogami i nie brać udziału w zabawie.
  Dla mnie konkursy typu – wygraj porschaka za grę w wirtualu to też mógłby być powód do wstydu. Niemniej jednak trading jest na tyle poważny, że mozna sobie odpuścić i zabawić w konkursiki czasem.

  Panie Michale, niechże Pan w trudzie pracy nie ustaje ;).

 8. reptile

  @mwojciechowski
  Spojrzenie na obiekt z drugiej strony nie implikuje spisku hehe (przewrażliwienie dostrzegam ostatnio na osoby, które dociekają sensu)
  Wstydliwy jest konkurs bo zbyt prosty … zwycięzcą zostanie nie leń, któremu zechce się wpisać w blogową szukajkę frazy dotyczące pytań konkursowych i wysłać mejla nie myląc się podczas selekcjonowania testu metodą Copy’ego&Paste’a.

  „Jeśli jednak ma być przyczyną niezadowolenia to następny konkurs (miałem w planach organizowanie cyklicznych) poddam głosowaniu. Jeśli czytelnicy blogów stwierdzą, że nie przystoi nam organizowania konkursów to damy spokój.”

  Konkursy mogą być… przecież to wasza strona 🙂 jaki konkurs taka krytyka.
  To ja może proponuje konkurs na propozycję konkursu hehe .. z nagrodą… za darmo nikt dziś nie myśli.

  @exnergy … analogia za duża o słowo.Jeśli porównywać do rynku, to tylko czekać na grubasa hehe który zaneguje rynek 🙂
  Konkursowy rynek jest efektowny dla uczestniczących :rotfl:

  Ja tylko w dobrej wierze zareagowałem na dyskusje i zapały w kwestii dyskusji na temat konkursu (były co wpis ..)
  Ostatnio przychodzi mi być globalny moderatorem 🙂 i podpowiadać lepsze rozwiązania … (wszystko w dobrej wierze)

  „@ reptile – jeśli dopatrujesz się gdzieś “odpustowego klimatu” to możesz przecież głosować nogami i nie brać udziału w zabawie.”
  no przecież pisze, że nie biorę 🙂
  https://blogi.bossa.pl/2010/03/10/szczescie-czy-umiejetnosci/comment-page-1/#comment-11933
  (programista mógłby umożliwić linkowanie do komentów i dodać grawatary i poszerzyć to nieszczęsne małe okienko – ludzie lubią dyskutować nie tylko komentować.. trzeba odpowiedzieć na rynek i jego potrzeby 😉

  „Panie Michale, niechże Pan w trudzie pracy nie ustaje 😉 .”
  podpisuje się po tym 🙄

  pozdrawiam

 9. mwojciechowski (Post autora)

  @reptile
  Raczej reakcja niż przewrażliwienie, na zależności, których nie ma (jak bossafx to już popieramy kasyna?!).
  Konkurs jest (obawiam się) zbyt trudny – patrząc na nikłą liczbę uczestników. A może nagroda za mała?

  Za podpowiadanie i życzenia (ciężkiej pracy ;)) uprzejmie dziękuję. Choć czasami przydałoby się więcej szczegółów. Inaczej wychodzą nieporozumienia. Ale to już postaram się załatwić na priva.

 10. exnergy

  Hehe, takie informacje, w takim czasie. No cóż, jeśli to fakt, to prawdopodobieństwa lepsze ;). Tak jak w biznesie, czy tez w tradingu – tam wchodzic, gdzie inni nie chcą, lub sie boją, brac pozycje long w dolku ,tam gdzie inni zajmują się liczeniem strat, kasowaniem stoplossów, a potem zamykać, gdy crowd tratuje sie otwierajac dlugasne nieco za bardzo wypasione.

 11. reptile

  Śpieszę wyjaśniać moje „obrazkowe” słowa od analogii rynków.
  Blogi przyciągają czytelników.. dobrze,że rośnie świadomość rynków.. w tym finansowych. Jak śpiewa Karamba …rynek to psychologia, więc… Reakcja chyba normalna na moje opinie o rynkach i udostępniających dostęp. Zawsze jak mnie tylko nachodzi ochota piszę prawdę 🙂 Proponuje zażegnać słowny spór wynikł z prowokacyjnego wpisu i nie dawać się podpuszczać.. 🙂

  „Konkurs jest (obawiam się) zbyt trudny – patrząc na nikłą liczbę uczestników. A może nagroda za mała?”
  Widocznie leniwych jest więcej niż się wydaje (albo przegrzeją się serwery pocztowe tuż przed końcem). Laptop to kilka pips hehe… do tego te zasady…
  Ja poproszę po konkursie statystykę ..

 12. exnergy

  „Laptop to kilka pips hehe… do tego te zasady…” No tak, ale tak jak TFI w reklamach – zapomniałeś co najmniej o 2 rzeczach – 1. zupełnie inne ryzyko, 2. że to tylko zabawa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.