Taką informację usłyszałem dziś w Antyradio. Około godziny 10:30  w audycji wystąpił ekspert od finansów, który słuchaczy poinformował o pewnej inwestycji na której można będzie zarobić nawet 100%.

Chodziło o nową emisję PKO bp. Ponieważ według eksperta cena nowej emisji będzie wynosiła około 15-16 PLN, zaś obecnie na giełdzie kurs wynosi ponad 30 PLN, stąd  prosto wynika, że wystarczy się zapisać na nowe akcje, by skasować owe tytułowe 100%.

Wiem, że nie najlepiej odbierane jest, gdy pisze się o konkurencji. Ale wydaje mi się, że warto zwracać uwagę na takie rzeczy, by jak najmniej tego typu ekspertów doradzało szerokiej publiczności.

Muszę jednak poprosić o pomoc Czytelników, bo zapamiętałem nazwisko eksperta, niestety nie mogę go znaleźć w sieci (w tym na stronach radiostacji), więc pewnie pisownię pokręciłem – Mateusz Eisacher(?).

Swoją drogą, pojawiły się pierwsze reklamy funduszy inwestycyjnych. Czyżby więc strach miał już nie tak wielkie oczy?

.

11 Komentarzy

 1. TJ

  Do pracodawców pana Eisachera (?):
  za połowę jego płacy mogę opowiadać podobne bzdury co on, poprawną polszczyzną, a za niewielką dopłatą dorzucę jakieś ekstra kawałki z rynku finansowego!

 2. Yayechny

  Co za matoł jeden!!!
  Przecież jak cena będzie 16zł, to zysk będzie tylko 87,5%.

  Kilka dni temu, zarządzający z reklamującego się funduszu na pytanie od kiedy ten wzrost nazywa hossą, odpowiedział, że od maja. Hm, może wtedy stosowali ukrytą reklamę…

 3. Dominik Jadwisieńczak

  Jeszcze trochę i będzie jak za „starej hossy”:
  „Wie pan, coś powoli rosną te fundusze, sprzedam je i wezmę za wszystko elektrim bo w pulsie biznesu pisali, że ma być po 40 złotych”

 4. mortal

  Poważnie pojawiły się pierwsze reklamy funduszy?? Jakos nie dostrzegłem w TV. Jaki zysk prezentują w tej reklamie za ostatni rok?? 😉

  Moze ten pan z radia to doradca finansowy im szczególnie lubią wbijać różne ciekawostki rynku na szkoleniach a potem łażą po domach i opowiadają staruszkom cuda na patyku ile to one mogą zarobić…

 5. TS

  Nie ma to jak pewniaki na giełdzie. Przecież wiadomo, że na giełdzie jest pewne, że na nowej emisji PKO nie będzie można zarobić 100 % 😀

 6. Trystero

  Naruszenie regulaminu blogi.bossa.pl


  MD

 7. JurekE

  Panie Grzegorzu

  W opublikowanych w 2008 roku założeniach polityki pieniężnej na rok 2009 czytamy

  ,,Zmiany kursu walutowego wywierają istotny wpływ na inflację,

  a tym samym mogą zaistnieć okoliczności, w których RPP zdecyduje, że

  dążenie do stabilizowania inflacji

  wymaga dokonania interwencji na rynku walutowym.?

  http://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2009.pdf

  ???????????????????????????????

  W opublikowanych w 2009 roku założeniach polityki pieniężnej na rok 2010 czytamy

  ,,Zmiany kursu walutowego wywierają istotny wpływ na stabilność makroekonomiczną i finansową gospodarki.

  Mogą więc zaistnieć okoliczności, w których RPP zdecyduje, że

  dążenie do zapewnienia stabilności makroekonomicznej i finansowej kraju, sprzyjającej realizacji celu inflacyjnego

  wymaga dokonania interwencji na rynku walutowym.?

  http://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2010.pdf

  Jak by Pan zinterpretował tą zmianę ?

  pozdrawiam

 8. astanczak

  Nie wiem, co napisze Grzegorz Zalewski, ale czytałbym to w kontekście zbliżania się w budżecie ważnego progu ostrożnościowego. Wszyscy będą zainteresowani umocnieniem złotego, bo to obniża zadłużenie i pozwala ominąć kreatywną księgowość na poziomie budżetu. W cięcia wydatków w okresie przedwyborczym chyba nikt nie oczekuje.

 9. Trystero

  Oj, a za co to? Za brzydkie slowo? Czy za nazwe innego forum? Bo slowo wcale nie nie bylo takie brzydkie.

 10. Alkortrade

  Panie Grzegorzu,

  najważniejsza sprawa w tym wszystkim to pytanie – jak można słuchac Antyradia?

  Pozdrawiam,
  Alkor

 11. gzalewski

  normalnie. Uszami

  😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.