Taką informację usłyszałem dziś w Antyradio. Około godziny 10:30  w audycji wystąpił ekspert od finansów, który słuchaczy poinformował o pewnej inwestycji na której można będzie zarobić nawet 100%.

Chodziło o nową emisję PKO bp. Ponieważ według eksperta cena nowej emisji będzie wynosiła około 15-16 PLN, zaś obecnie na giełdzie kurs wynosi ponad 30 PLN, stąd  prosto wynika, że wystarczy się zapisać na nowe akcje, by skasować owe tytułowe 100%.

Wiem, że nie najlepiej odbierane jest, gdy pisze się o konkurencji. Ale wydaje mi się, że warto zwracać uwagę na takie rzeczy, by jak najmniej tego typu ekspertów doradzało szerokiej publiczności.

Muszę jednak poprosić o pomoc Czytelników, bo zapamiętałem nazwisko eksperta, niestety nie mogę go znaleźć w sieci (w tym na stronach radiostacji), więc pewnie pisownię pokręciłem – Mateusz Eisacher(?).

Swoją drogą, pojawiły się pierwsze reklamy funduszy inwestycyjnych. Czyżby więc strach miał już nie tak wielkie oczy?

.

11 Komentarzy

 1. TJ

  Do pracodawców pana Eisachera (?):
  za połowę jego płacy mogę opowiadać podobne bzdury co on, poprawną polszczyzną, a za niewielką dopłatą dorzucę jakieś ekstra kawałki z rynku finansowego!

 2. Yayechny

  Co za matoł jeden!!!
  Przecież jak cena będzie 16zł, to zysk będzie tylko 87,5%.

  Kilka dni temu, zarządzający z reklamującego się funduszu na pytanie od kiedy ten wzrost nazywa hossą, odpowiedział, że od maja. Hm, może wtedy stosowali ukrytą reklamę…

 3. Dominik Jadwisieńczak

  Jeszcze trochę i będzie jak za „starej hossy”:
  „Wie pan, coś powoli rosną te fundusze, sprzedam je i wezmę za wszystko elektrim bo w pulsie biznesu pisali, że ma być po 40 złotych”

 4. mortal

  Poważnie pojawiły się pierwsze reklamy funduszy?? Jakos nie dostrzegłem w TV. Jaki zysk prezentują w tej reklamie za ostatni rok?? 😉

  Moze ten pan z radia to doradca finansowy im szczególnie lubią wbijać różne ciekawostki rynku na szkoleniach a potem łażą po domach i opowiadają staruszkom cuda na patyku ile to one mogą zarobić…

 5. TS

  Nie ma to jak pewniaki na giełdzie. Przecież wiadomo, że na giełdzie jest pewne, że na nowej emisji PKO nie będzie można zarobić 100 % 😀

 6. Trystero

  Naruszenie regulaminu blogi.bossa.pl


  MD

 7. JurekE

  Panie Grzegorzu

  W opublikowanych w 2008 roku założeniach polityki pieniężnej na rok 2009 czytamy

  ,,Zmiany kursu walutowego wywierają istotny wpływ na inflację,

  a tym samym mogą zaistnieć okoliczności, w których RPP zdecyduje, że

  dążenie do stabilizowania inflacji

  wymaga dokonania interwencji na rynku walutowym.?

  http://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2009.pdf

  ???????????????????????????????

  W opublikowanych w 2009 roku założeniach polityki pieniężnej na rok 2010 czytamy

  ,,Zmiany kursu walutowego wywierają istotny wpływ na stabilność makroekonomiczną i finansową gospodarki.

  Mogą więc zaistnieć okoliczności, w których RPP zdecyduje, że

  dążenie do zapewnienia stabilności makroekonomicznej i finansowej kraju, sprzyjającej realizacji celu inflacyjnego

  wymaga dokonania interwencji na rynku walutowym.?

  http://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2010.pdf

  Jak by Pan zinterpretował tą zmianę ?

  pozdrawiam

 8. astanczak

  Nie wiem, co napisze Grzegorz Zalewski, ale czytałbym to w kontekście zbliżania się w budżecie ważnego progu ostrożnościowego. Wszyscy będą zainteresowani umocnieniem złotego, bo to obniża zadłużenie i pozwala ominąć kreatywną księgowość na poziomie budżetu. W cięcia wydatków w okresie przedwyborczym chyba nikt nie oczekuje.

 9. Trystero

  Oj, a za co to? Za brzydkie slowo? Czy za nazwe innego forum? Bo slowo wcale nie nie bylo takie brzydkie.

 10. Alkortrade

  Panie Grzegorzu,

  najważniejsza sprawa w tym wszystkim to pytanie – jak można słuchac Antyradia?

  Pozdrawiam,
  Alkor

 11. gzalewski

  normalnie. Uszami

  😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.