Po raz pierwszy w polskiej sieci dom maklerski zdecydował się zebrać wielu autorów pod własną egidą i zachęcić ich do pisania blogów. Co najważniejsze, wszyscy wcześniej już pisywali, nie są to więc przypadkowe osoby z łapanki.
Dla mnie jest to kontynuacja aktywności felietonistycznej, którą w 1996 roku rozpocząłem na łamach Gazety Giełdy Parkiet. Ostatnio pisywałem w salonie24.pl starając się opisywać jak najprostszym językiem działanie rynków, zwracać uwagę na zjawiska i problemy zauważane zbyt rzadko przez obserwatorów rynku i wyjaśniać zasady działania rynków finansowych.
Gdy pojawiła się w naszych głowach koncepcja zorganizowania blogów w ramach bossa.pl było jasne, że może to być najlepsze miejsce wymiany myśli. Zwłaszcza, że autorzy znają się od lat, spotykają, rozmawiają, dyskutują na forach, w prywatnej korespondencji i przy piwie.
Jako motto działalności w nowym miejscu pozwolę sobie zacytować Martina Fridsona:
„Chcąc wyjaśnić pewne zawiłości dotyczące rynków finansowych, musisz nastawić się na pracę, która nie ma końca„. To przesłanie dedykuję wszystkim analitykom, którzy sądzą, że rynki są jednowymiarowe i że ich zachowanie da się opisać zdaniami w rodzaju: ?na sesji wczorajszej ceny akcji wzrosły po danych o inflacji„. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana i dlatego tak pociągająca.
5 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Czekamy na interesujące wpisy.
Pozdrawiam.
:o)
Ano ano czekamy 🙂
🙂
Wydaje mi się, że bardziej interesująca będzie wymiana myśli na temat analizy technicznej kontraktów terminowych niż czcze opinie …
takie baje to tylko na onecie/parkiecie 😉