Po raz pierwszy w polskiej sieci dom maklerski zdecydował się zebrać wielu autorów pod własną egidą i zachęcić ich do pisania blogów. Co najważniejsze, wszyscy wcześniej już pisywali, nie są to więc przypadkowe osoby z łapanki.

Dla mnie jest to kontynuacja aktywności felietonistycznej, którą w 1996 roku rozpocząłem na łamach Gazety Giełdy Parkiet. Ostatnio pisywałem w salonie24.pl starając się opisywać jak najprostszym językiem działanie rynków, zwracać uwagę na zjawiska i problemy zauważane zbyt rzadko przez obserwatorów rynku i wyjaśniać zasady działania rynków finansowych.
Gdy pojawiła się w naszych głowach koncepcja zorganizowania blogów w ramach bossa.pl było jasne, że może to być najlepsze miejsce wymiany myśli. Zwłaszcza, że autorzy znają się od lat, spotykają, rozmawiają, dyskutują na forach, w prywatnej korespondencji i przy piwie.

Jako motto działalności w nowym miejscu pozwolę sobie zacytować Martina Fridsona:

Chcąc wyjaśnić pewne zawiłości dotyczące rynków finansowych, musisz nastawić się na pracę, która nie ma końca“. To przesłanie dedykuję wszystkim analitykom, którzy sądzą, że rynki są jednowymiarowe i że ich zachowanie da się opisać zdaniami w rodzaju: ?na sesji wczorajszej ceny akcji wzrosły po danych o inflacji“. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana i dlatego tak pociągająca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 Komentarzy

 1. jacko32

  Czekamy na interesujące wpisy.
  Pozdrawiam.
  :o)

 2. Sith

  Ano ano czekamy 🙂

 3. marcin.sgh

  🙂

 4. tiger57

  Wydaje mi się, że bardziej interesująca będzie wymiana myśli na temat analizy technicznej kontraktów terminowych niż czcze opinie …

 5. exnergy

  takie baje to tylko na onecie/parkiecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *