Po raz pierwszy w polskiej sieci dom maklerski zdecydował się zebrać wielu autorów pod własną egidą i zachęcić ich do pisania blogów. Co najważniejsze, wszyscy wcześniej już pisywali, nie są to więc przypadkowe osoby z łapanki.

Dla mnie jest to kontynuacja aktywności felietonistycznej, którą w 1996 roku rozpocząłem na łamach Gazety Giełdy Parkiet. Ostatnio pisywałem w salonie24.pl starając się opisywać jak najprostszym językiem działanie rynków, zwracać uwagę na zjawiska i problemy zauważane zbyt rzadko przez obserwatorów rynku i wyjaśniać zasady działania rynków finansowych.
Gdy pojawiła się w naszych głowach koncepcja zorganizowania blogów w ramach bossa.pl było jasne, że może to być najlepsze miejsce wymiany myśli. Zwłaszcza, że autorzy znają się od lat, spotykają, rozmawiają, dyskutują na forach, w prywatnej korespondencji i przy piwie.

Jako motto działalności w nowym miejscu pozwolę sobie zacytować Martina Fridsona:

Chcąc wyjaśnić pewne zawiłości dotyczące rynków finansowych, musisz nastawić się na pracę, która nie ma końca„. To przesłanie dedykuję wszystkim analitykom, którzy sądzą, że rynki są jednowymiarowe i że ich zachowanie da się opisać zdaniami w rodzaju: ?na sesji wczorajszej ceny akcji wzrosły po danych o inflacji„. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana i dlatego tak pociągająca.

5 Komentarzy

 1. jacko32

  Czekamy na interesujące wpisy.
  Pozdrawiam.
  :o)

 2. Sith

  Ano ano czekamy 🙂

 3. marcin.sgh

  🙂

 4. tiger57

  Wydaje mi się, że bardziej interesująca będzie wymiana myśli na temat analizy technicznej kontraktów terminowych niż czcze opinie …

 5. exnergy

  takie baje to tylko na onecie/parkiecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.