Po raz pierwszy w polskiej sieci dom maklerski zdecydował się zebrać wielu autorów pod własną egidą i zachęcić ich do pisania blogów. Co najważniejsze, wszyscy wcześniej już pisywali, nie są to więc przypadkowe osoby z łapanki.

Dla mnie jest to kontynuacja aktywności felietonistycznej, którą w 1996 roku rozpocząłem na łamach Gazety Giełdy Parkiet. Ostatnio pisywałem w salonie24.pl starając się opisywać jak najprostszym językiem działanie rynków, zwracać uwagę na zjawiska i problemy zauważane zbyt rzadko przez obserwatorów rynku i wyjaśniać zasady działania rynków finansowych.
Gdy pojawiła się w naszych głowach koncepcja zorganizowania blogów w ramach bossa.pl było jasne, że może to być najlepsze miejsce wymiany myśli. Zwłaszcza, że autorzy znają się od lat, spotykają, rozmawiają, dyskutują na forach, w prywatnej korespondencji i przy piwie.

Jako motto działalności w nowym miejscu pozwolę sobie zacytować Martina Fridsona:

Chcąc wyjaśnić pewne zawiłości dotyczące rynków finansowych, musisz nastawić się na pracę, która nie ma końca„. To przesłanie dedykuję wszystkim analitykom, którzy sądzą, że rynki są jednowymiarowe i że ich zachowanie da się opisać zdaniami w rodzaju: ?na sesji wczorajszej ceny akcji wzrosły po danych o inflacji„. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana i dlatego tak pociągająca.

5 Komentarzy

 1. jacko32

  Czekamy na interesujące wpisy.
  Pozdrawiam.
  :o)

 2. Sith

  Ano ano czekamy 🙂

 3. marcin.sgh

  🙂

 4. tiger57

  Wydaje mi się, że bardziej interesująca będzie wymiana myśli na temat analizy technicznej kontraktów terminowych niż czcze opinie …

 5. exnergy

  takie baje to tylko na onecie/parkiecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.