Przyzwyczailiśmy się już przy okazji kolejnych konferencji spółek związanych z Marcinem Plichtą (różne spółki posiadające w nazwie Amber Gold lub OLT), że ważne rzeczy zostaną ujawnione dopiero w kolejnych dniach. Kolejne dni mijają i zwykle nie jest nic ujawniane.
Na dzisiejszej konferencji AmberGold prezes prezentował „dokumenty” mające być świadectwem spisku, zmowy i ataku służb oraz organów Państwa.
Te dokumenty można pobrać stąd
Jeśli z nich wynika cokolwiek z tego co mówił Marcin Plichta na konferencji to trzeba mieć dużo zmysłu analitycznego. Bardzo dużo. I bardzo analitycznego.
W szczególności ciekawy jest wątek zamykania rachunków Amber Gold przez kolejne banki i zaprezentowanie, jako dowodu dwóch dokumentów – jednego już znanego z Volkswagen Bank Polska (zamknięcie rachunku otworzonego dzień wcześniej) oraz „zamknięcie” – a właściwie nie zawarcie umowy o prowadzenie rachunków bankowych dla OLT Express Regional Sp z o.o. i OLT Express Sp z o.o.
Oczywiście nie ma tu nic zaskakującego, sam prezes przecież jest wielkim finansowym innowatorem, który nie widzi nic dziwnego w tym, że jedna spółka za zobowiązania innej spółki, płaci z kont trzeciej spółki. To raczej my maluczcy nie pojmujemy tego geniusza.
66 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Gdy już mówimy o utracie reputacji to proponuję zerknąć tutaj: http://wapo.st/TcrBcQ Standard Chartered przeprał 250 miliardów zielonych dla Iranu …
Tłumaczenie Mennicy to kolejne mataczenie (vide #financial fiction)
@gzalewski link do „napisali o nas” – cóż, słów mi brakuje. Takiego przewału jeszcze nie widziałem. Ciekaw jestem co na to wydawcy – milczą póki idą reklamy, czy też atakują w poczuciu doniosłości uprawianego zawodu i kodeksów etyki. Mnie ostatnio zniesmaczyło BBWO http://bit.ly/OJZAch – napisałem z prośbą o odpowiedź ale na razie cisza…
@miropress
Wydawcy musieliby moniotorowac kazda firme co robi z ich reklamami.
Mozemy im zwrocic uwage, a wtedy powinni zareagowac
a co do Blommberg Businesweek.
podawalem juz ten link: http://twitter.com/mmlisiecki
deklaracja wydawcy jest jasna 🙂
@mbielecki
> Przecież teraz dokładnie tak jest – KNF nadzoruje te podmioty, którym wydaje licencje, a reszta jest nienadzorowana, oraz oczywiście nie ma gwarancji BFG.
W takim razie mam prośbę:
dostałem ofertę z firmy „Ziutek i ska”, 20% rocznie zysku.
Poproszę Cię żebyś na stronie KNF znalazł informację o tym czy podlega ona nadzorowi czy nie. Ja niestety nie mogę….
@ kathay
Tu jest lista podmiotów nadzorowanych: http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/podmioty.html
Może nie jest zbyt wygodna i trzeba się „wklikiwać” w poszczególne kategorie, to można sprawdzić, czy Ziutek i ska na niej są, czy nie.
Dopisek:
http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp tu jest nawet wygodna wyszukiwarka.
@gzalewski Wiesz, dopiero za drugim razem wczytałem się w jego starsze tweety… 🙂
# Plichta dalej kręci
AG opublikował komunikat http://www.ambergold.com.pl/pl/nowosci/aktualnosci/platnosci_dla_klientow , z którego wynika, że „rachunek bankowy jest zakładany. Po jego otwarciu rozpoczniemy wypłatę środków Klientom. Realizacja wypłat będzie trwać do 3 dni roboczych.”
Acha, czyli zakładanie może potrwać i dwa tygodnie, a do tego czasu kasy jak nie było tak nie będzie.
No i gdzie się podziało zapowiadane przedstawienie stanu kont?
> http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp tu jest nawet wygodna wyszukiwarka.
I to jest właśnie to co zapewnia wypełnianie funkcji nadzoru, nie ma tam Ziutka to znaczy, że nie ma on gwarancji i pozwolenia. Żadne inne ostrzeżenia nie są potrzebne, nie ma nawet sensu mieszać ludziom w czajnikach jakimiś wyjątkami. Pozostaje jedynie utrzymywać bazę zawsze aktualną i włączyć podmioty działające na zasadzie paszportu europejskiego. Ew. rozbudować kartoteki jak ma to NFA czyli np. wpisywać wszystkie kary, upomnienia itd. Jedno miejsce i wszystko jasne.
Interbrok dostał się na listę ostrzeżeń dopiero gdy wybuchła afera, przez kilka lat działał pod nosem KPWiG. Taka lista ostrzeżeń jest więc psu na budę, puder na parchy.
Ludzie pod biurami AG złorzeczą, że nic nie wiedzieli, że rząd ich nie poinformował. Niby jak? Ogłoszenia w TV? której TV? w prasie? której prasie? urzędnik powinien stać przez biurem każdego parabanku ?
Nie trzeba informowac, wystarczy dzialac. Jak by rzad funkcjonowal jak nalezy to byc moze Plichta mial by mniejsze szanse na kolejne wałki. Tylko w polsce wystarczy 5 splat sposrod 400 by kurator wystawil pozytywna opinie. Co poza tym abw, cbśy, itd. do tej pory robily? Kasa z multikasy rozeszla sie po kosciach – luz, Plichta robi nastepny interes – luz.