Zmiany w bossa.pl: Serwis analiz

Dział z analizami i komentarzami – to kolejna odsłona zmian w serwisie bossa.pl, o których informujemy tutaj co jakiś czas.

https://bossa.pl/analizy

Tym, co rzuca się w oczy od razu po wejściu na przemodelowane strony, to oczywiście grafika i nowy, bardziej klarowny układ treści ułatwiający nawigację. To ukłon w stronę wszystkich nowo wizytujących serwis oraz tych, którzy jako jeszcze nie-klienci nie mogą się zalogować i w pełni korzystać z dostępnych treści.

Na tym etapie klienci zalogowani będą jeszcze widzieć poprzednią wersją, pełna integracja jest zaplanowana za jakiś czas.

W zakresie samych treści nastąpiła bardzo istotna zmiana dla wszystkich niezalogowanych klientów:

Do tej pory wchodząc w zakładkę „Komentarze

https://bossa.pl/analizy/komentarze

widzieli jedynie nagłówki i początek tekstu. Od teraz jest możliwy dostęp do pełnej treści, ale po upływie 5 godzin od publikacji.

A co można w tym dziale znaleźć?

„Biuletyn poranny” zrobiony przed każdą sesją przez Dział Obsługi Klienta DM BOŚ, który jest omówieniem wszystkiego, co ma się zdarzyć danego dnia w spółkach i w danych makro, wraz z krótkimi komentarzami. To niezbędnik dla każdego aktywnego inwestora, który oszczędza dzięki temu czas na sprawdzanie tego typu informacji w wielu serwisach.

– Analizę wybranej „Spółki dnia” pod kątem atrakcyjności przewidywanych przez Michała Pietrzycę zmian na nadchodzącej sesji; przypomnę, że Michał jest kilkukrotnym laureatem rankingów analitycznych, prowadzonych przez dziennik giełdowy „Parkiet”.

„Strategię futures” prowadzoną również przez Michała Pietrzycę, gdzie w szczegółach analizuje ruchy kontraktów terminowych na WIG20, a przy tym prowadzi zapiski strategii technicznej na owe kontrakty, którą można w tym jego codziennym poradniku znaleźć.

„Komentarze”, a więc bieżące omówienia zmian rynkowych przed, w trakcie i po sesji autorstwa Michała Pietrzycy, Konrada Ryczko i przede wszystkim mojego współblogera- Adama Stańczaka; próbkę takiego komentarza w wykonaniu Adama wstawiam poniżej:

Kolejna zakładka – „Kalendarium”

https://bossa.pl/analizy/makro

Tu znajdziemy wszystkie przewidziane na obecną i kolejne sesje zdarzenia w spółkach giełdowych polskich i zagranicznych

Trzecia zakładka to informacje z rynku na żywo, czyli „Komunikaty”

https://bossa.pl/analizy/komunikaty

W tym dziale królują wiadomości nadawane przez PAP Biznes, ale w wersji wzbogaconej w stosunku do tej, którą PAP Biznes oferuje za darmo na swoich stronach lub w mediach społecznościowych.

I to właśnie jest znaczącym benefitem posiadania rachunku w DM BOŚ. Osoby nie zalogowane do serwisu widzą jedynie same nagłówki tych komunikatów. Natomiast klienci mają dostęp do pełnej treści komunikatów, nieraz tak bogatych w statystyki i omówienia jak w pełni rasowe analizy giełdowe.

I osobna zakładka pod tytułem „Dywidendy”

https://bossa.pl/analizy/dywidendy

Jak można się spodziewać jest zestawieniem planowanych i historycznych dywidend płaconych przez spółki z GPW. Na tej stronie dodano wyszukiwarkę pojedynczych spółek.

***

Jak zwykle w podsumowaniu prośba od pracowników DM BOŚ zaangażowanych w projekt:

o uwagi, komentarze, sugestie itd.

Ja dodam od siebie – to jest dobra okazja by wypowiedzieć się również na temat samych analiz i komentarzy publikowanych w serwisie bossa.pl., czyli:

– czego Wam w nich brakuje?

– co można tam dodać, ulepszyć, zmienić?

– jakieś sugestie odnośnie treści?

Adam z pewnością odpowie na tego typu pytania.

Jednak uprzedzę ewentualne zapędy w kierunku oczekiwań bardziej szczegółowego wskazywania potencjalnych spółek do kupna czy działań na nich typu „Kup po…, ponieważ…”. Tego typu porady są limitowane prawnie i istnieje granica, poza którą nie można się w tym dziale wypowiadać. Zapraszam jednak w tym celu do przebudowanego działu „Rekomendacji”, gdzie również od pewnego czasu udostępniono wszystkim nie-klientom poznanie ich zwartości po określonym czasie

—kat—

4 Komentarzy

 1. Czytelnik

  Mam komentarz odnośnie strony z rekomendacjami. W starej wersji serwisu mogłem sprawdzić, czy pojawiły się nowe rekomendacje bądź nowy raport miesięczny bez logowania. Obecnie trzeba się zalogować, aby sprawdzić, czy jest nowy raport miesięczny. Łatwiej było wcześniej.

  A już idealnie by było, jakbym mógł się zapisać na powiadomienia mailowe o nowych rekomendacjach oraz raportach miesięcznych: "już za 3 dni będzie nowy raport", "właśnie opublikowaliśmy nowy raport miesięczny".

  Pozdrawiam.

  1. Hanna

   Powiadomienia mailowe o rekomendacjach to doskonały pomysł – Zrobimy!

   Pozdrawiam
   Hanna Milewska, DM BOŚ

 2. Czytelnik

  A o czym będą powiadamiały powiadomienia w przeglądarce?
  Jakby tak o nowych reko i przeglądzie miesięcznym to byłby czad;)

  1. Hanna

   Powiadomienia przeglądarkowe informują o pojawieniu się nowego komentarza w sekcji Prosto z rynku (bossa.pl/analizy) oraz o publikacji danych makroekonomicznych.

   Pozdrawiam
   Hanna Milewska, DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.