Automaty czy człowiek – cytat z okazji..

.. konkursu oczywiście. Więcej informacji na odpowiedniej stronie. A cytat jest sprzed wielu lat

Paul Tudor Jones:

Czy sądzisz, że dobry system jest w stanie pokonać dobrego tradera?

Dobry system jest w stanie działać na większej liczbie rynków niż dobry trader, ponieważ jego przewaga polega na nieograniczonej sile obliczeniowej. Mimo to, każda decyzja transakcyjna jest konsekwencją procesu polegającego na rozwiązaniu problemu – przez człowieka, czy w jakiś inny sposób. Z uwagi na złożoność w definiowaniu interakcji i zmian w strukturze rynku, dobry gracz zwykle będzie w stanie osiągać lepsze wyniki, niż dobry system.

Ale dobry system może być pomocny w dywersyfikacji?

Niezaprzeczalnie. Dobry system jest w stanie złapać dziesięć razy częściej ruch cen, niż ja to mogę zrobić podczas tych piętnastu procent czasu, gdy na rynkach panują silne trendy.

Jack Schwager „Market Wizards”

Od czasu, gdy Paul Tudor Jones to powiedział minęła cała epoka. Zwłaszcza jeśli chodzi o obecność automatów na rynkach. Jak będzie w bossowym konkursie… Zobaczymy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.