Przykuły moją uwagę ogłoszenia w ogólnopolskim dzienniku dwóch różnych firm oferujacych różne „produkty inwestycyjne”. Obie mają cechę wspólną – znajdują się na liście ostrzeżeń publicznych KNF.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że same ostrzeżenia KNF to tylko sygnał dla inwestora, żeby był ostrożny i decyzje podejmował na własne ryzyko.

Z drugiej strony jedna z tych firm chwali się zyskaniem „Lauru konsumenta”, który może i atrakcyjnie wygląda w reklamie, ale istnieją spore wątpliwości, co do wartości jego przyznania.

W świecie inwestycji, w którym obiecuje się przyszłe wyniki zasada „caveat emptor” jest bardzo ważna. To na kliencie ciąży obowiązek sprawdzenia produktu, choćby nawet nie miał pojęcia jak to zrobić.

Zastanawiam się dla ilu osób zapis z umowy jest  jasny, przejrzysty i nie rodzi najmniejszych wątpliwości:

Na podstawie postanowień umowy Klient postawi do dyspozycji Finroyal określoną ilość środków finansowych i przeniesie ich własność na rzecz Finroyal a Finroyal zobowiąże się je zwrócić, w określonym czasie i na zasadach opisanych w umowie

 

6 Komentarzy

 1. Mesieur

  A druga firma? Czy to nie aby pozycja nr.5? Nie widziałem ich wyników finansowych, ale sądzę że chyba większość kasy które biorą z tzw. lokat przeznaczają na reklamy… 🙂

  1. gzalewski (Post autora)

   Tak, tak. To ta sama firma, która jest Domem Składowym, ale nim nie jest. I ta sama, której prezes prowadził spółkę Multikasa (jedna z tych co to miala płacić rachunki, tylko pieniądze wędrowały na konta inne, niż zakladów energetycznych itp) i został skazany prawomocnym wyrokiem. Ale jak wyszło to na jaw zrezygnował z prezesowania.

 2. MICk

  Pozycja nr 5, stoją w Galeriach handlowych i szukają głupich, a jak wiadomo ich nie sieją. 15% w czasie kryzysu. Gruszki na wierzbie.
  Chciwość gubi ludzi.

 3. Mesieur

  A najbardziej wkurzające jest to, że szanowne organy państwowe (myślę tu o prokuraturze) nic nie robią z takimi „piramidami składowymi”. A później będzie płacz i zgrzytanie zębów, ile to ludzi zostało poszkodowanych… eh….

 4. e_djur

  „…„piramidami składowymi”. A później będzie płacz i zgrzytanie …” znaczy czas kończyć. Pora na zmiane rządów. A własiwie na rzad, wszak z myszami to wiadomo, harcuja jak kota nie ma.

 5. GZalewski

  @ d_djur
  Jesli juz bez polityki nie mozesz sie obejsc to do (auto) refleksji taka zgadywanka:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawska_Grupa_Inwestycyjna
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sk%C5%82ady_rz%C4%85d%C3%B3w_polskich#Rz.C4.85dy_III_Rzeczypospolitej_.28od_1989.29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.