Recesja na rynku kreatywnych?

Po niezbyt fortunnym haśle reklamowym walczącego o poprawę wizerunku BRE Banku (wraz z detalicznym mBankiem) – „Inaczej nie umiemy”, który aż prowokuje do przeróbek i parodii, kolejny bank rozpoczął kampanie reklamową z równie niefortunnym hasłem.

Dziś kilkukrotnie mijałem bilboardy z hasłem „Nieziemski rachunek dla firm” banku BPH.

W ubiegłym roku kilka naszych banków wystawiły „nieziemski rachunek” firmom, którym zachciało się bawić opcjami, i choćby dlatego kreatywny obmyślający to hasło powinien wiedzieć, że zwrot „konto” w zestawieniu ze słowem nieziemski byłoby bardziej neutralne.

5 Komentarzy

 1. reptile

  Kryzys jest wszędzie 🙂

 2. Stan Tymiński

  niestety, panie Grzegorzu, ta sama recesja ostatnio dotknęła również pańskiego bloga. zdecydowana większość wpisów coś krytykuje, najczęściej słusznie, ale jednak mnie ten blog przyciągnął bardzo ciekawymi analizami i spostrzeżeniami, a nie ciągłym narzekaniem…

 3. exnergy

  hehe a to mnie rozbawili 😉 Jak się pomylą, to prawdę mówią banksterzy. Co się dziwić siedzą takie paniusie w bankach i gnioty tworzą bo „inaczej nie umieją”

 4. GZalewski

  @STan
  To jest komentowanie otaczajacje rzeczywistosci a nie krytyka 😉

  Mysle, ze jeszcze kilka tygodni nie bede w stanie zajac sie wiekszymi problemowymi tekstami. Stad takie krotkie „obserwacje”

 5. Krzysztof

  Niedawne hasło reklamowe konta kierowanego do młodych ludzi (BZ WBK) – „Młodych nie doimy!”

  Wniosek – starzy niech lepiej zmienią bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *