Recesja na rynku kreatywnych?

Po niezbyt fortunnym haśle reklamowym walczącego o poprawę wizerunku BRE Banku (wraz z detalicznym mBankiem) – „Inaczej nie umiemy”, który aż prowokuje do przeróbek i parodii, kolejny bank rozpoczął kampanie reklamową z równie niefortunnym hasłem.

Dziś kilkukrotnie mijałem bilboardy z hasłem „Nieziemski rachunek dla firm” banku BPH.

W ubiegłym roku kilka naszych banków wystawiły „nieziemski rachunek” firmom, którym zachciało się bawić opcjami, i choćby dlatego kreatywny obmyślający to hasło powinien wiedzieć, że zwrot „konto” w zestawieniu ze słowem nieziemski byłoby bardziej neutralne.

5 Komentarzy

 1. reptile

  Kryzys jest wszędzie 🙂

 2. Stan Tymiński

  niestety, panie Grzegorzu, ta sama recesja ostatnio dotknęła również pańskiego bloga. zdecydowana większość wpisów coś krytykuje, najczęściej słusznie, ale jednak mnie ten blog przyciągnął bardzo ciekawymi analizami i spostrzeżeniami, a nie ciągłym narzekaniem…

 3. exnergy

  hehe a to mnie rozbawili 😉 Jak się pomylą, to prawdę mówią banksterzy. Co się dziwić siedzą takie paniusie w bankach i gnioty tworzą bo „inaczej nie umieją”

 4. GZalewski

  @STan
  To jest komentowanie otaczajacje rzeczywistosci a nie krytyka 😉

  Mysle, ze jeszcze kilka tygodni nie bede w stanie zajac sie wiekszymi problemowymi tekstami. Stad takie krotkie „obserwacje”

 5. Krzysztof

  Niedawne hasło reklamowe konta kierowanego do młodych ludzi (BZ WBK) – „Młodych nie doimy!”

  Wniosek – starzy niech lepiej zmienią bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.