Listopad miesiącem … edukacji ;)

Rozmawiając z inwestorami w czasie różnego rodzaju inicjatyw edukacyjnych, zauważyłem, że coraz częściej stają przed dylematem. Zmniejszyć kapitał ponosząc koszty szkoleń, czy wręcz przeciwnie zaciskać pasa również w tej dziedzinie?

Pierwsza grupa wychodzi z założenia, że straciła na rynku bo zabrakło jej wiedzy i umiejętności, druga wierzy, że to tylko kwestia pecha (i ewentualnie Onych). Niezależnie od tego, która grupa okaże się liczniejsza w trakcie obecnego kryzysu, warto zwrócić uwagę na kilka inicjatyw edukacyjnych w których można uczestniczyć nie uszczuplając znacząco portfela.

Już w poniedziałek 17 listopada zapraszamy wszystkich nowicjuszy na rynku kontraktów na szkolenie:

Kontrakty terminowe na GPW

w trakcie którego przedstawiciel Giełdy przedstawi specyfikacje i zasady obrotu na kontraktach indeksowych, na akcje i walutowych. Zaraz po nim, Grzesiek Zalewski będzie mówił o najpopularniejszych strategiach inwestycyjnych, najczęstszych błędach graczy i zasadach podejmowania decyzji. Na przykładach własnych transakcji opowie o problemach, jakie mogą napotkać inwestorzy.

Niestety na powyższe szkolenie brak już jest wolnych miejsc ale chętnych zapraszamy do oglądania relacji internetowej na stronie firmy WSE Infoengine.

Parę dni później (20-21.11) czeka nas kolejna edycja konferencji

CEE Derivatives

Tym razem GPW postawiła na opcje. W programie można znaleźć płatne szkolenia specjalistyczne prowadzone przez Chrisa Marczaka (długoletniego tradera opcji w USA) oraz Marka Suchowolca (byłego animatora opcji na GPW). Miałem przyjemność uczyć się od nich „opcyjnego fachu” i dlatego z czystym sumieniem mogę wystawić im rekomendacje „warto posłuchać”.

Tym którzy wolą krótsze wystąpienia, polecam szczególnie drugi dzień, kiedy to m.in. o zmienności będą mówić profesorowie Jajuga i Kobak oraz obecny animator opcji – Górniewicz. Może będzie okazja zadać mu pytania, które stawialiście m.in. na naszych blogach.

Konferencja odbywa się w Warszawie (nie wiem czy są jeszcze wolne miejsca) ale będzie możliwość uczestniczenia w niej zdalnie za pośrednictwem strony WSE Infoengine.

Osoby, które dopiero zaczynają się interesować opcjami zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenia z cyklu:

Opcje – podstawy, strategie, możliwości

Obejmują one  m.in. teoretyczne wprowadzenie, zasady obrotu opcjami oraz przykłady podstawowych strategii i wyliczanie depozytu z wykorzystaniem arkusza bossOpcje. 4 grudnia pojawimy się w Częstochowie, 10 grudnia w Gdańsku. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie FERK.

Nie tylko edukacyjny charakter będzie miała konferencja

Profesjonalny Inwestor (28-30.11)

Podobnie jak w przypadku letniego Wallstreet w Zakopanem obok szkoleń, wykładów i debat, będzie można „w realu” porozmawiać z inwestorami, analitykami, dziennikarzami i innymi osobami związanymi z rynkiem.

W tym roku w Międzyzdrojach pojawi się również silna ekipa DM BOŚ. Obok Grześka Zalewskiego, który poprowadzi wykład „Jak się bronić przed pułapkami własnej psychiki czyli słów kilka o emocjach inwestora giełdowego” będziemy do Państwa dyspozycji na naszym stoisku, gdzie będzie można m.in. wypróbować NOM‚a na najnowszych telefonach HTC czy porozmawiać z blogerami bossa.pl. Specjalnie uprzywilejowani będą studenci uczestniczący w Forum Kół Naukowych, gdyż dla nich przygotowali swoje wystąpienia: Kathay i Adam  Stańczak.  Miło mi również poinformować, iż klienci DM BOŚ są uprawnieni do 10% zniżki w opłacie za udział w konferencji.

Jak widać druga połowa listopada i początek grudnia zapowiada się interesująco – również z edukacyjnego punktu widzenia. Uprzedzając sceptyczne głosy o tym, że nie wiedza czyni inwestora skutecznym, pozwolę sobie sparafrazować klasyka: „Wiedza na giełdzie nie daje pieniędzy ale bez niej trudniej jest je zarobić”.

6 Komentarzy

 1. Radek

  Czy takich szkoleń nie można organizować w weekendy?? Normalni Ludzie od pon. do piątku pracują,studiują w godzinach 8-16 🙂 Rozumiem ze cykl szkoleń to też wasza praca i w weekend chcielibyście odpocząć. Warto rozważyć to na przszyszłość!!

 2. Dominik Jadwisieńczak

  W soboty szkolenia robi ktoś inny. Ale nie mogę napisać kto to i gdzie 😉

 3. Lucek

  Od siebie dodam codzienne sesje na mIRC’u, gdzie co prawda bez Grześka, ale też sie uczymy:)

 4. anonim

  PROSZE!

  Tego typu teksty to jakas plaga uderzajaca w roznego rodzaju artykuly, szczegolnie pisane piorami ludzi z sektora finansowego:

  „Kontrakty terminowe na GPW
  w trakcie, którego przedstawiciel Giełdy”

  W TRAKCIE, KTOREGO PRZEDSTAWICIEL? chyba raczej W TRAKCIE KTOREGO…
  Nie jestem jakims purysta jezykowym ale to jest straszne kalectwo jezykowe.

 5. Adam

  Czy gdzies mozna prezentacje (slajdy) pobrac? Na wideo widac tylko prezentera 🙂

 6. ajakubczyk

  @anonim
  Już poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi.

  @Adam
  Niestety nie wszystko od nas zależy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.