Zmiany w serwisie blogi.bossa.pl

Stali bywalcy naszego serwisu zapewne zauważyli, że kilka dni temu zwiększyliśmy funkcjonalność blogów. Zmiany nie są rewolucyjne, zgodnie z zasadą „nie należy przestraszyć użytkowników”.

Przyznam się, że zgodnie z planem upgrade blogi.bossa.pl miał być przeprowadzony razem z premierą większego projektu. Niestety „większe projekty” mają to do siebie, że lubią się opóźniać ;( Dlatego póki co mamy tylko kosmetyczne zmiany.

Zgodnie z Waszymi życzeniami dodaliśmy:

RSS’y dla poszczególnych autorów, które pozwolą subskrybować tylko ulubionych ;),

listę najświeższych komentarzy (nie trzeba już będzie biegać po wielu wpisach, żeby sprawdzić jak skomentowano nasz komentarz ;).

Poza tym dołożyliśmy kalendarz i sondę do blogów.

Jednocześnie komentatorzy będą mieli trochę bardziej utrudnione życie. Niestety negatywną stroną popularności blogów stał się rosnący w tempie geometrycznym napływ spamu. Jednym ze sposobów walki z nim są obrazki z których należy przepisać hasło, żeby komentarz został wysłany.

Na koniec małe podsumowanie pierwszych 8 miesięcy działania serwisu blogi.bossa.pl

– blogerzy dodali 268 wpisów,

– komentatorzy zamieścili 1870 komentarzy,

– miesięcznie mamy ok 40 000 wizyt (w październiku 53 700),

– pozyskaliśmy stałych czytelników, komentatorów, adwersarzy.

Otrzymujemy sygnały z rynku, iż blogi.bossa.pl są czytane także przez przedstawicieli konkurencji 😉

Dziękując wszystkim m.in. za utrzymywanie poziomu dyskusji, prosimy jak zwykle o informacje zwrotne o brakach, słabościach, zaletach serwisu blogi.bossa.pl

20 Komentarzy

 1. anonymous

  Gratuluję! Proszę mnie poprawić jeśli się mylnie odczytuję tę notkę – zamiary zamknięcia serwisu dla nieklientów zostały już definitywnie porzucone, tak?

 2. GiełduGiełdu

  A co słychać z planami wprowadzenia systemu do automatycznych transakcji, marzeniem byłby interfejs API?

  Pozdrowienia,GiełduGiełdu

 3. anonymous

  Co do sugestii – może warto by było zainteresować się Disqussem, który umożliwia „wątkowanie” komentarzy w stylu znanym np. z forum gazeta.pl.

  http://www.informationarbitrage.com/2008/11/why-i-left-seeking-alpha.html

 4. mwojciechowski

  @anonymous
  Obawiam się, że mylnie odczytujesz notatkę. Blogi będą zamknięte tylko dla klientów DM BOŚ.

  @GG
  Marzenia się spełniają. Nic więcej nie mogę napisać.

  @anonymous
  Dzięki za sugestie. Przyjrzymy się.

 5. dario

  Chyba dobry wątek do tego żeby dorzucić małe sugestie, trudne do realizacji nie będą a trochę ułatwią życie może nie tylko mi 😉

  Brakuje mi na stronie głównej linku do wpisu przenoszącego do początku wpisu po kliknięciu na tytuł.

  Hasło zabezpieczające jak najbardziej OK, ale może wystarczyłyby 4 znaki.

 6. HDK

  Zmiany bardzo pozytywne – tylko jedna drobne uwaga – czy powyżej nie powinno być „kliknij na obrazek” a nie „na obrazku”? Obecne sformułowanie wydaje mi się dziwne, ale może się tylko czepiam.

 7. Kysiek

  A co do automatycznych transakcji to API lub po prostu na transkcji EOD tez dobry by byl zaczytywany plik(mozna by go generowac przez Amibrokera)

 8. mwojciechowski

  @dario
  Nie bardzo rozumiem Twoją pierwszą sugestie. Chodzi o to, żeby na stronie głównej blogów – tytuł wpisu był jednocześnie linkiem do niego? Jest przecież link czytaj więcej?
  Co do hasła to pomyślimy 😉

  @HDK
  Hmmm. Ja bym napisał kliknij „w obrazek”.

 9. poprostuja

  Michal, mozesz byc pewien, ze zamkniecie blogow tylko dla klientow spowoduje ich natychmiastowe przeniesienie na jakis serwer ogolnodostepny, chyba ze bardzo dobrze zaplacicie autorom, w co watpie. A zapowiedz API to jest genialna wiadomosc, jak tylko sie pojawi to nastepnego dnia bede mial rachunek w BOSiu. I wielu innych zapewne tez.

 10. dario

  @mwojciechowski

  Dokładnie to miałem na myśli. Po prostu wygodniej mi jest czytać cały tekst na jednej stronie od początku do końca. Teraz jest tak, że klikam na link „czytaj dalej”, bez czytania zajawki i przewijam do początku, link na tytule by mi ułatwił trochę życie 😉

 11. TS

  a nie można dodać RSS do najnowszych komentarzy pod wpisami, dużo osób sprawdza nie tylko pojawianie się nowych wpisów ale też pojawianie się komentarzy pod wpisami, nieraz dodawane są komentarze do wpisów sprzed kilku dni i jeżeli ktoś chce to monitorować na bieżąco to taki RSS bu bardzo pomógł. Oczywiście jest już lepiej, bo pojawiło się takie menu po prawej stronie – co mi akurat bardzo ułatwia czytanie.

 12. anonymous

  @poprostuja
  Eee, co? Dla mnie blogi.bossa to fajny element promocyjny – świetna treść, kontakt z klientem i przyszłym klientem – dlatego nie mogę zrozumieć po co zamykać do nich dostęp.

 13. mdlubak

  @All
  Reasumujac 🙂 Dorzucilem linki w tematach wpisow, RSSy dla Komentarzy, Obrazki antyspamowe przyciete do 4 znakow, poprawione „kliknij na obrazku”, jesli chodzi o DISQUS’a to trzeba go przetlumaczyc i zobaczyc jak dziala, takze to ew. pozniej.

  Gdyby cos nie dzialalo to dajcie znac 🙂

 14. dario

  Fajnie, że moje propozycję zmian znalazły uznanie, kłaniam się nisko.

 15. Glen

  Stawiam wniosek aby powiększyć grono autorów o Lucka.

 16. Sith

  Alez przeciez jest autorem komentarzy.

 17. ArtStan

  @Glen & Sith

  Popieram wniosek w wersji proponowanej przez G&S (do wyboru) – mi brakuje mozliwosci sledzenia wypowiedzi np. GielduGieldu czy Lucka. Wiec nie musi byc blog, za to niech bedzie szukanie komentarzy stalych komentatorow (otagowanie ich nickow). Teraz mozna to zrobic dzieki google.pl site:blogi.bossa.pl [nick] ale to takie ‚klopotliwe’ 😉

 18. Mike

  Kiedy doczekamy sie w DM bossa.pl takiej obsługi konta?
  http://www.bloomberg.com/apps/subscriber/webport?portid=RFTPcidNsXQ&pview=Earnings%20and%20Growth

  ale to tylko marzenia…

 19. Jozek:)

  Nie wiem czy ktoś to przeczyta z obługi, ale ciekawą opcją byłaby możliwość komentowania analiz „Prosto z rynku”. Nie wiem na ile byłoby to uciążliwe i możliwe do realizacji przez Bosse. Pozdrawiam

 20. Leszno

  Super zmiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.