Henry Paulson – rozpoczął pracę w Goldman Sachs w 1974.W latach  1990-1994 był wicedyrektorem działu bankowości inwestycyjnej.

Od 1994-1998 pełnił rolę prezesa (CEO).

Więcej dla zainteresowanych http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Paulson

Cały plan nabiera innego znaczenia…..  

16 Komentarzy

 1. Alicja

  No i za to ratowanie zostanie sowicie wynagrodzony…Moze nagroda Nobla?

  Co za talent…Ile dobra dla ludzkosci…

 2. Wojtek S.

  To zbieg okoliczności i niedopuszczalne sugestie ze strony Bossa.pl! 😉

  Albo jakby odparł te zarzuty Sławomir Skrzypek, prezes NBP: "Nieprawdą jest, że…"

  A tak na serio – wygląda na to, że w USA zyski są prywatne, a straty publiczne. Żal.

 3. Trystero

  To ja dodam od siebie:
  Phil Gramm, główny doradca ekonomiczny McCaina, wiceprezydent UBS jednej z największych korporacji finansowych na świecie (która straciła kilkadziesiąt miliardów dolarów na kryzysie hipotecznym w USA), oraz autor Gramm-Leach-Bliley Act (w dużym stopniu zniósł podział na działalność bankową, inwestycyjną i ubezpieczeniową wprowadzony słynnym Glass-Steagall Act z 1935 roku, jeden z niewielu aktów legislacyjnych wymienianych jako bezpośrednia przyczyna obecnego kryzysu) oraz sponsor Commodity Futures Modernization Act z 2000 roku zawierającego przepis uroczo nazywany Dziurą Enronu…

  Jakies pytania?

  Pozdrawiam

 4. TS

  Podsumowując: gra się tak jak przeciwnik pozwala O:)

 5. Thom

  Czyli to, o czym wiadomo od dawna. Koledzy ratują kolegów pieniędzmi nie – kolegów (czyt. podatników) ;))) I za kilka lat sytuacja się powtórzy: FED napompuje, banki inwestycyjne wtopią, podatnik zabuli………………..

 6. Maciek

  Czyli co znamy zasady gry, wiemy kto je ustala, teraz wystarczy tylko sie ich nauczyć i grać lepiej niż inni.

 7. JB

  @maciek
  Ale oni zmieniają zasady podczas gry
  Gamboni to przy nich pikuś

 8. kunta-kinte

  Nie narzekać,nie szukać spisków grać zgodnie z sygnałami!
  Sam longów ze strachu nawet nie dotykam-odpoczywam.

 9. Sith

  no to juz po calym planie…

 10. kszys

  właśnie pierdykneło… ciekawe co będzie jutro u nas…

 11. AlicjaS

  http://biznes.onet.pl/0,1885822,wiadomosci.html

  „homas Kelly z JP Morgan, który dostał 25 mld dol. oświadczył: – Trochę pożyczyliśmy, trochę nie, w zasadzie nie księgowaliśmy tych kwot”

  Tez bym tak chciala…

 12. AlicjaS

  To tez jest super 🙂

  „Barry Koling z SunTrust Banks: – Jeden dolar wpływa, drugi wypływa, nie śledzimy tego.”

 13. AlicjaS

  I to tez jest super

  http://biznes.onet.pl/0,1904309,wiadomosci.html

  I to jaki…
  luksusowy jet może przebyć 5.950 mil bez tankowania. Ma skórzane siedzenia i sofy oraz pokładowe „centrum rozrywkowe”.

 14. Alicja

  http://wiadomosci.onet.pl/1934440,12,item.html


  Minister skarbu Timothy Geithner wysłał list w sprawie premii do dyrektora naczelnego AIG, Edwarda M.Liddy’ego stwierdzając, że są one nie do przyjęcia i domagając się renegocjacji umów.

  Liddy odpowiedział, że niektóre wypłaty premii będą zmniejszone, ale zaznaczył, że jeśli wysokość premii „będzie przedmiotem ciągłych i arbitralnych zmian dokonywanych przez Ministerstwo Skarbu”, utrudni to jego firmie zatrzymanie „najbardziej utalentowanych pracowników”.

 15. Alicja

  Lista obdarowanych przez AIG

  Goldman Sachs i cała lista europejskich banków byli głównymi beneficjentami 90 mld dolarów, które American International Group dostał od amerykańskiego rządu w ramach programu pomocowego.
  Do największego amerykańskiego banku inwestycyjnego trafiło 12,9 mld dolarów.

  Po za tym największe transfery pieniężne otrzymali: takich jak Societe Generale (11,9 mld dolarów), Deutsche Bank (11,8 mld dolarów) i Barclays (8,5 mld dolarów).

 16. Alicja

  cd

  http://biznes.onet.pl/0,1936005,wiadomosci.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.