Właśnie w majestacie prawa rząd chce okraść swoich własnych obywateli.

Przeczytałem propozycje rządu dotyczące wypłaty emerytur zgromadzonych w OFE. I nie wierzę własnym oczom:

„Rząd chce on, aby pieniędzmi z OFE zarządzały prywatne zakłady emerytalne (utworzone przez firmy ubezpieczeniowe) i jeden państwowy – będzie to osobna spółka skarbu państwa. Aby utworzyć zakład, trzeba będzie mieć na koncie 20 mln zł (pierwotnie zakładano 50 mln zł).Zakłady emerytalne będą wypłacać dwa rodzaje świadczeń: emeryturę indywidualną – w momencie śmierci cały kapitał przepada, tzn. nikt z krewnych go nie odziedziczy; oraz emeryturę z gwarantowanym okresem wypłaty. Ta druga byłaby niższa od indywidualnej, ale emeryt miałby przywilej wskazania osoby, która po jego śmierci dostawałaby emeryturę.”

OFE czyli II filar, to miały być pieniądze, które miały pozwolić na ZNACZNIE wyższą emeryturę niż same wypłaty z ZUS. Co miesiąc płacimy składki, z których częśc idzie na ZUS – i te w przypadku naszej śmierci przepadną oraz do wybranego funduszu emerytalnego – gdzie znamy stan WŁASNEGO konta. I właśnie się okazuje, że te drugie pieniądze chcą nam (i naszym rodzinom) ukraść.

A najgorsze jest to, że jestem przekonany, że sprawa w polskich mediach nie będzie miała nawet ułamka takiego oddzwięku jak choćby sprawa lektur szkolnych.

Dlatego prośba do wszystkich politycznych autorów w salonie – trąbcie o tym durnym pomyśle gdzie się da. To są również Wasze pieniądze.

Nie tak dawno pisałem o innym aspekcie tego projektu

[Archiwum GZ, oryginalny link z komentarzami]

1 Komentarz

  1. Pingback: Blogi bossa.pl » I po III filarach, czyli kolejny skok na kasę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.