Wykres dnia: Powietrze spuszczone

Wzrost rentowności długu i większa atrakcyjność obligacji w połączeniu ze zbliżającą się recesją postawiły spółki technologiczne przed lustrem. Na początku wielkie sprawdzam mogło być selektywne, ale dziś mamy już do czynienia z solidarnymi spadkami.

Poniższe wykresy (trzyletni i roczny) pokazują trzy spółki amerykańskie Meta (Facebook), Netflix i Beyond Meat, które w ostatnim czasie były jakoś gorące i ETF Ark Innovation (jedna z największych gwiazd rynku przed spadkiem). Dodatkiem jest polski CD Projekt, który lokował się w tym samych rejonach optymizmu. Wspólnym mianownikiem jest rozczarowanie, jakich inwestycje dostarczyły inwestorom. Z perspektywy czasu widać korelacje i solidarne wzrosty. Dziś obserwujemy stadną przecenę, która sygnalizuje, iż nastroje uległy odwróceniu i solidarnej radykalizacji. Za jakiś czas inwestorzy zaczną różnicować pojedyncze walory w koszyku nowych technologii i wybierać wygranych w kolejnym rynku byka.

za: stooq

1 Komentarz

  1. Niko

    A na naszym grajdole nie ma firm w które warto inwestować nic nowego perspekrywisycznego jak kiedyś Lpp czy Dino nie debiutuje na tej smutnej jak pi.. giełdzie. Ogólnie jak Karkosik już dawno stwierdził to nie jest ciekawe miejsce na inwestycje więc moje pytanie czy GPW jest w ogóle do czegoś potrzebna nie mam na myśli spekulantów którzy niczym innym się w życiu nie zajmują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.