Najbardziej społecznościowy blog

„Zdobyliście Złotego Graala blogów!”

Tak na seminarium poświęconemu polskiej, firmowej blogosferze podsumował nasze wysiłki Dominik Kaznowski – organizator konkursu na Najlepszy blog firmowy roku 2012.

Pisząc „nasze” mam na myśli zarówno autorów blogów jak i komentatorów. Okazuje się bowiem, że w tym roku zdobyliśmy w tym konkursie wyróżnienie specjalne – najbardziej społecznościowy blog. Posłużę się cytatem ze strony blogifirmowe.wordpress.com, żeby wiernie oddać uzasadnienie:

„to najbardziej „społecznościowy” blog. Kryterium związane z komentarzami na blogach wypadło en masse najgorzej przy ocenach wszystkich blogów. To zdecydowanie najsłabszy punkt firmowego blogowania. Wiem, że trudno znaleźć receptę na „komentarze na blogu”, ale widać że DM BOŚ ją znalazł. I dlatego warto ich docenić.”

 

Mam teraz dylemat, która nagroda jest bardziej wartościowa: ta z 2011 roku (2 miejsce w kategorii blog profesjonalny) czy tegoroczne wyróżnienie 😉

W obydwu przypadkach wielkie brawa należą się komentatorom. To Wasze zaangażowanie, a przede wszystkim poziom Waszych komentarzy przyciąga kolejne wartościowe osoby na blog. A nas zmusza do jeszcze większego wysiłku, żeby sprostać wymaganiom.

Wierzę, że wspólne wyznaczanie wysokich standardów będzie nadal przynosiło obu stronom korzyści. I właśnie o te korzyści chciałbym Was zapytać w sondzie zawieszonej w prawej kolumnie bloga. Zamieściłem tam kilka odpowiedzi, które słyszałem od czytelników bloga w rozmowach w realu. Ciekaw jestem czy pokrywają się z Waszymi spostrzeżeniami. Jeśli serwis blogi.bossa.pl daje Wam inne korzyści to nie omieszkajcie ich umieścić w komentarzach poniżej. Gdyby okazało się, że o czymś zapominamy z naszego manifestu blogowego  dawajcie znać czym prędzej. W końcu na tym polega tajemnica blogowego Złotego Graala –  trzeba rozmawiać.

PS Odnosząc się do pytania Beboka, który zastanawiał się dlaczego tak dużo komentatorów odpowiedziało w sondzie, że blogi.bossa.pl dają im możliwość promowania własnej osoby, odpowiem – też mnie to zaskoczyło. Umieściłem taką odpowiedź trochę prowokacyjnie, a tymczasem okazało się, że trafiłem prawie w dziesiątkę 😉

PS2 Wszystkim laureatom konkursu na najlepszy blog firmowy gratuluję, a organizatorowi życzę wytrwałości w tworzeniu społeczności firmowych blogerów. Niech Pan nie ustaje w wysiłkach panie Dominiku 😉

4 Komentarzy

 1. Robert

  Gratuluję. 🙂 Faktycznie, czytanie komentarzy pod wpisami bywa fascynujące – jak na niewielu blogach wnoszą dodatkową wartość.

  Z moim blogusiem firmowym dostałem kiedyś III nagrodę w tym konkursie (jak jeszcze nie było uroczystych gal :)) ale to nie nagrody się liczą, tylko satysfakcja z tego, że ludzie czytają.

 2. Harry

  Myślę, że nagroda za drugie miejsce w kategorii blog profesjonalny jest troszkę bardziej prestiżowa niż tegoroczne wyróżnienie. Chcę jednak zwrócić uwagę na jedna ważną kwestię odnośnie faktu: ‚„to najbardziej „społecznościowy” blog. Kryterium związane z komentarzami na blogach wypadło en masse najgorzej przy ocenach wszystkich blogów. To zdecydowanie najsłabszy punkt firmowego blogowania. Wiem, że trudno znaleźć receptę na „komentarze na blogu”, ale widać że DM BOŚ ją znalazł. I dlatego warto ich docenić.”’

  IMHO, wynika to z tego iż DM BOŚ robi dobrą robotę odnośnie edukacji, co przyciąga nowe osoby zarówno w kierunku otwierania kont (nie wiem ile ich otwieracie rok do roku, ale zakładam, że ta liczba rośnie!), jak i do komentowania. Mam drugie konto u innego brokera w Anglii i jak zrobią jeden webinar na 3 miesiące, to jest sukces! Na rynku, gdzie większość ludzi traci pieniądze, edukacja jest wszystkim (mam nadzieję, iż oferta edukacyjna będzie się rozwijać!), a ludzie, którzy chłoną wiedzę jak gąbka, starają się czytać jak najwięcej! Nie wszystkie tematy są dla mnie interesujące, natomiast wszystko co wiąże się ze strategiami i psychologią, jak również historią handlu (najlepszymi traderami) jest warte przeczytania, przemyślenia i przedyskutowania! A jako, że nikt z moich znajomych tradingiem się nie zajmuje (WIMPS:P!), to jedynym miejscem, gdzie mogę to zrobić jest ten blog!

  Gratuluję i mam nadzieję, iż w następnym roku wypadniemy lepiej w wyścigu o fotel lidera:)

  P.S. Sam się zastanawiam, dlaczego aż 25% ludzi chce się tu wypromować! Wiem, że bezrobocie jest wysokie i wciąż rośnie, ale najlepszym sposobem na promocję będzie profitable trading:P:P

 3. Matka chrzestna

  Panie Michale,

  W internecie ćwierkają, że należą się Panu również gratulacje w związku z wejściem do Zarządu tak szacownej firmy jak DMBOS.
  Co niniejszym czynię!

  MC

 4. mwojciechowski (Post autora)

  Droga(i) Matko Chrzestna,

  Gratulacji nie mogę niestety przyjąć, bo … nic o tym nie wiem 😉
  Wygląda na to, że nie wszystko co ćwierka, ćwierka prawdziwie 😉

  PS No chyba, że to długoterminowa wróżba na 2033 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.