Retro na niedzielę: Help US keep prices down

Jedną z metod badawczych w naukach społecznych jest analizowanie reklam, podręczników dla kadr zarządzających czy podręczników dobrych manier. Badania pozwalają na porównania, jak zmieniają się systemy wartości czy role społeczne. Powiedziałbym, że dla wielu idea poniżej wygląda naprawdę retro.

http://library.duke.edu/digitalcollections/sizes/adaccess_W0007/

2 Komentarzy

  1. Ekonom polityczny

    Prawie jak akcja WIN (Whip Inflation Now) z czasów Nixona 🙂

    Obywatele mieli być dzielni i hamować inflację, którą rozkręcał rząd 🙂

  2. MK

    Ciekawe… Do walki z inflacją i oszczędzania zachęca ten sam prezydent FDR, który walczył z „gold hoarding”, zdewaluował dolara i wpuścił w gospodarkę mnóstwo świeżo wydrukowanych dolarów (budowa autostrad). A zwiększenie ilości pieniędzy w obiegu nie ma z nominalnym wzrostem cen nic wspólnego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.