Retro na niedzielę: Help US keep prices down

Jedną z metod badawczych w naukach społecznych jest analizowanie reklam, podręczników dla kadr zarządzających czy podręczników dobrych manier. Badania pozwalają na porównania, jak zmieniają się systemy wartości czy role społeczne. Powiedziałbym, że dla wielu idea poniżej wygląda naprawdę retro.

http://library.duke.edu/digitalcollections/sizes/adaccess_W0007/

2 Komentarzy

  1. Ekonom polityczny

    Prawie jak akcja WIN (Whip Inflation Now) z czasów Nixona 🙂

    Obywatele mieli być dzielni i hamować inflację, którą rozkręcał rząd 🙂

  2. MK

    Ciekawe… Do walki z inflacją i oszczędzania zachęca ten sam prezydent FDR, który walczył z „gold hoarding”, zdewaluował dolara i wpuścił w gospodarkę mnóstwo świeżo wydrukowanych dolarów (budowa autostrad). A zwiększenie ilości pieniędzy w obiegu nie ma z nominalnym wzrostem cen nic wspólnego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *