Kontynuując wakacyjne wątki muzyczne

Alchemia

I’m in love
With the idea of you
In rush reality
Hard to face this deception
This human
Frailty
You’re in love
With the idea of me
In rush reality
Things aren’t quite
What they seem to be
Cursed human
Vanity

Oh what a lie

Heaven
Heaven and alchemy
Heaven
Heaven and alchemy
I would catch a star
If you asked me to
But i can’t seem to find one
To hold on to

zainteresowanym polecam cały album  dla oddechu od rynku 😉

12 Komentarzy

 1. Trystero

  Bez sensu. Wklejanie wykresu bez uwzglednienia emisji z PP jest bez sensu.

 2. TS

  W grudniu 2005 kapitał akcyjny to 14,624 mln, aktualnie kapitał akcyjny 292,479 mln, tj. około 20 razy więcej, trudno więc porównywać aktualne 6,94 zł/1akcję ze 160-oma zł/1akcję w 2005 roku.

 3. Pawelek

  Uuuu, nie popisał się Pan dzisiaj Panie Grzegorzu 🙁

  http://stooq.pl/q/?s=alc&c=3y&t=c&a=ln&b=1

 4. TS

  Pomimo tych dramatycznych spadków widocznych na wykresie, jesteśmy aktualnie na poziomie ok. 160 zł 🙂

 5. Hohenstauff

  No pięknie… zna Pan muzykę Siouxsie
  Pamiętam że po kolejnych śmiałych decyzjach Bernanke obniżających stopy procentowe, liczącego że w ten sposób powstrzyma USA przed recesją podśpiewywałem sobie : " show me how you do that trick…. " Just like Heaven 🙂
  Rozumiem że widzimy się w sobotę w Kłodzku na Diary Of Dreams? A już na Castle Party na 100% ??
  Pozdrawiam

 6. tr

  ooo, tak. szukamy na sile duzych, ogroooomnych strat. jak to milo naciagac rzeczywistosc pod swoja teze 😉

 7. gzalewski

  to ja tak ogólnie. Dzis sluchalem po raz pierwszy plyty Siouxsie z ub. roku i ten kawałek jakos tak mi sie skojarzyl (ps. za najlepszą i tak uwazam Peepshow).
  Co do wliczania na wykresie pp – jest troche za i przeciw. Za – przy tych idiotycznych dysproporcjach, ktore robiono przy groszowych emisjach faktycznie warto o tym pamietac, ale…. wszyscy, ktorzy mieli te papiery a nie skorzystali z pp (z prozaicznego powodu – bo np. byli w tym czasie na wakacjach i nie zdazyli zrealizowac prawa oraz go nie sprzedali) maja strate.
  Ciekawe, czy BOS ma statystyki ile praw nie zostalo wykorzystanych.
  Poza tym poza samym kursem jeszcze pamietam troche obietnic zwiazanych z Alchemią i innymi

  (ps. ja wole muzyke w zaciszu wlasnym słuchac :))) )

 8. mwojciechowski

  @TS
  Nawet po modyfikacji wykresu o wartość praw poboru mamy spadek z 20 na 7 zł czyli o 65%.
  Rozumiem, że w obecnej sytuacji nie jest to już szokujące 😉

 9. Pawelek

  Powiedziałbym, że w porównaniu do WIG to bez rewelacji 🙂

  Dajcie skotan!

 10. AlicjaS

  Po co? przeciez to prawie ta sama firma 🙂

 11. appfunds

  Groclin.

  Kwiecień 2004 cena 145 zł.

  Dziś 6,54 zł.

  Długoterminowa inwestycja w Drzymałę nie za bardzo także poszła.

 12. j.tyszko

  Mi bardziej pasuje "Alchemia" w wykonaniu Dire Straits, nie starzeje się i nie traci z czasem na wartości, a wręcz zyskuje !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.