A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być „sto lat! sto lat!”.
Miało być tak pięknie
miał się nam nie kurczyć świat
ale przede wszystkim
miało być „sto lat! sto lat!”
Indeksy MIS

8 Komentarzy

 1. Krzysztof

  Mnie to akurat cieszy, bo mam za co wsiadać 🙂

 2. Marcin

  Mnie też, kupujemy na promocjach 🙂

 3. Alicja

  To szczesciarze z Was. Ja mam okropne straty a czytanie tego jeszcze mnie dobija. Uciekam z forum 🙂

 4. tr

  typowo polskie, nasmiewanie sie ze strat innych. to tez jest smieszne.

 5. gzalewski

  ale dlaczego?
  to raczej komentarz do okrutnej rzeczywistosci

 6. tr

  za niedlugo mozemy pisac podobnie np o ropie i zlocie. a mialo byc tak pieknie. i co z tego? moze lepiej zaprognozowac.

 7. Hohenstauff

  Naśmiewanie się…. Od 3 lat pracuję w firmach tzw. "doradztwa finansowego" już sam nie wiem gdzie leży wina. Po stronie doradców ( bankowych i z tzw. "niezależnych" ) czy po stronie klientów. Mam wrażenie że w jakiś sposób doradcy po prostu spełniają oczekiwania swoich klientów – zgodnie z zasadami sprzedaży. Mowią im dokładnie to co chcą usłyszeć. Niestety, ale jedni i drudzy wykazują się kompletnym brakiem elementarnej wiedzy o inwestowaniu. W pewnym sensie swój trafia na swego… Nie raz i nie dwa próbowałem tłumaczyć klientom proste zależności pomiędzy ryzykiem i stopie zwrotu z inwestycji. Czasami naprawdę starałem się… Porażka… W stosunku do "doradców" mających przeszkolenie przez trenerów Skandii ( wiem że to Twoi "ulubieńcy" Grzegorzu 🙂 ) a wcześniej mających na ogół kilka miesięcy pracy w różnych grupach ubezpieczeniowych – jestem bez szans. A może to już moja frustracja…. Też biorę to pod uwagę. Jednego jestem pewien. Klienci oczekują pewności, bezpieczeństwa i dużych zysków – nie dostrzegając w tym żadnej pewności. Cały marketing nastawiony jest właśnie na ten mechanizm. Pewności i duże zyski. Tak wyglądają aktualnie wszystkie reklamy produków finansowych. I klienci to kupują. Nie chcą słuchać że to wszystko nie jest takie proste. Co dziwić się właściwie tym klientom. W zeszłym roku w sierpniu, wrześniu połowa moich kolegów ( doradców) po dobrych zyskach z kredytów hipotecznych za 2007 rok śmiało kupowała fundusze akcji. Spoko… na biednego nie trafiło. Mogę się śmiać i to mocno. Jednak tych wielu, wielu drobnych ciułaczy to po prostu mi szkoda – gdyż Oni są praktycznie bezbronni wobec tej machiny.
  Pozdrawiam

 8. tr

  nie rozumiem dlaczego dzisiaj spolki ze stajni P Czarneckiego wzrastaly tak z 5% oprocz LCC. Jeszcze by sypali z teych kredytow ? Byly momenty, ze podrywal do 3% ale to tak ze dwie sesje temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.