A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być „sto lat! sto lat!”.
Miało być tak pięknie
miał się nam nie kurczyć świat
ale przede wszystkim
miało być „sto lat! sto lat!”
Indeksy MIS

8 Komentarzy

 1. Krzysztof

  Mnie to akurat cieszy, bo mam za co wsiadać 🙂

 2. Marcin

  Mnie też, kupujemy na promocjach 🙂

 3. Alicja

  To szczesciarze z Was. Ja mam okropne straty a czytanie tego jeszcze mnie dobija. Uciekam z forum 🙂

 4. tr

  typowo polskie, nasmiewanie sie ze strat innych. to tez jest smieszne.

 5. gzalewski

  ale dlaczego?
  to raczej komentarz do okrutnej rzeczywistosci

 6. tr

  za niedlugo mozemy pisac podobnie np o ropie i zlocie. a mialo byc tak pieknie. i co z tego? moze lepiej zaprognozowac.

 7. Hohenstauff

  Naśmiewanie się…. Od 3 lat pracuję w firmach tzw. "doradztwa finansowego" już sam nie wiem gdzie leży wina. Po stronie doradców ( bankowych i z tzw. "niezależnych" ) czy po stronie klientów. Mam wrażenie że w jakiś sposób doradcy po prostu spełniają oczekiwania swoich klientów – zgodnie z zasadami sprzedaży. Mowią im dokładnie to co chcą usłyszeć. Niestety, ale jedni i drudzy wykazują się kompletnym brakiem elementarnej wiedzy o inwestowaniu. W pewnym sensie swój trafia na swego… Nie raz i nie dwa próbowałem tłumaczyć klientom proste zależności pomiędzy ryzykiem i stopie zwrotu z inwestycji. Czasami naprawdę starałem się… Porażka… W stosunku do "doradców" mających przeszkolenie przez trenerów Skandii ( wiem że to Twoi "ulubieńcy" Grzegorzu 🙂 ) a wcześniej mających na ogół kilka miesięcy pracy w różnych grupach ubezpieczeniowych – jestem bez szans. A może to już moja frustracja…. Też biorę to pod uwagę. Jednego jestem pewien. Klienci oczekują pewności, bezpieczeństwa i dużych zysków – nie dostrzegając w tym żadnej pewności. Cały marketing nastawiony jest właśnie na ten mechanizm. Pewności i duże zyski. Tak wyglądają aktualnie wszystkie reklamy produków finansowych. I klienci to kupują. Nie chcą słuchać że to wszystko nie jest takie proste. Co dziwić się właściwie tym klientom. W zeszłym roku w sierpniu, wrześniu połowa moich kolegów ( doradców) po dobrych zyskach z kredytów hipotecznych za 2007 rok śmiało kupowała fundusze akcji. Spoko… na biednego nie trafiło. Mogę się śmiać i to mocno. Jednak tych wielu, wielu drobnych ciułaczy to po prostu mi szkoda – gdyż Oni są praktycznie bezbronni wobec tej machiny.
  Pozdrawiam

 8. tr

  nie rozumiem dlaczego dzisiaj spolki ze stajni P Czarneckiego wzrastaly tak z 5% oprocz LCC. Jeszcze by sypali z teych kredytow ? Byly momenty, ze podrywal do 3% ale to tak ze dwie sesje temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.