[materiał z archiwum GZ/salon24, oryginalny link z dyskusjami]

Jakiś czas temu wspomniałem o reklamie telewizyjnej jednego z funduszy, której generalnie przeciętny odbiorca nie rozumie – bo nie wie zupełnie o co chodzi.

Reklama, czyli księżniczka bezdomna.

Przedwczoraj w Rzeczpospolitej znalazła się maleńka notka:

„Ambasada Rumunii w Polsce wysłała właśnie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji protest przeciwko reklamie telewizyjnej PKO TFI. Jest ona emitowana od kilku tygodni. Występują w niej Artur Żmijewski jako spadkobierca fortuny i inwestor oraz Magdalena Czerwińska jako rumuńska księżniczka.”

Jakoś specjalnie nikt się chyba tym nie przejął. Cały absurd tej sytuacji polega na tym, że wiele reklam odwołuje sie do stereotypów, za każdym razem ambasada jakiegoś kraju ma protestować, że to nieprawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.