Nowy serwis informacyjny bossa.pl i mały powrót do przeszłości

Nie ma zmian bez zmian, banał ale….

Zmieniamy wiele urządzeń na nowocześniejsze – lubimy nowe gadżety. Zmiany to też skrajne emocje, od radość do niezadowolenia, rozczarowania, przyzwyczajenia to druga natura człowieka. Potem oswajamy, uczymy się i… już zapominamy jak było. Pamiętam zmianę z Bossy 1.0 na Bossę 2.0 – to był skok o lata świetlne. Zmiana była niezbędna, niemniej jednak, bardzo długo utrzymywaliśmy starszą wersje z uwagi na liczne prośby. Kto pamięta?

Wewnętrznie nazywamy tą wersje „plecionką” ze względu na charakterystyczny element graficzny na górze strony. Był z nami jeszcze w 2009 r. Potem, przez sentyment, i dzięki kolegom z IT (tak, koledzy z IT bywają sentymentalni) długo była dostępna w wewnętrznej sieci, pod uroczą nazwą, „retro bossa”.

Staramy się utrzymywać systemy tak długo, jak długo i dobrze służą naszym użytkownikom, oczywiście stale je poprawiając i rozwijając. Dobrym przykładem jest, aplikacja ISPAG, którą udostępnialiśmy nawet po zakończeniu wsparcia przez twórców. Ostatecznie, globalne zmiany technologiczne były nie do przeskoczenia i aplikacja przestała działać.

Przychodzi taki moment, gdy trzeba dany system wymienić. Rozwija się nowa technologia, zwiększają się możliwości a także, to co dla nas najważniejsze, potrzeby naszych klientów ewoluują.

Dlaczego podjęliśmy decyzję o zmianie starego serwisu informacyjnego na nowy?

 • Technologia – najbardziej oczywisty argument to potrzeba dostosowania strony bossa.pl do urządzeń mobilnych (blisko 40 % naszych użytkowników). Dodatkowo zyskaliśmy elastyczność, która umożliwia szybsze reagowanie na potrzeby użytkowników. Dbamy o naszych klientów a  o pracownicy, mogą efektywniej wykorzystywać swój czas pracy i tworzyć  nowe usługi,
 • Bezpieczeństwo – o cyfrowym bezpieczeństwie, było już wiele ale wciąż za mało. W naszej branży jest ono szczególnie istotne. Dla nas, od zawsze, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest nadrzędne.
 • Design – wygląd serwisu – lubimy ładne rzeczy. Zmiana technologii była doskonałą okazją aby przyjrzeć się estetyce naszego serwisu. Staraliśmy się zachowaniu balans między klasyką a nowoczesnością – mamy nadzieję, że nam się to udało.

Nie można też pominąć, nowej generacji inwestorów, na rynku kapitałowym, dla których strony informacyjne, w starym stylu, są już nieergonomiczne i nieefektywne. Sami zobaczcie:

Styl który towarzyszył nam od 2009 do… 2022… tak nadal cześć starego serwisu jest dostępna dla naszych klientów.

Najbliższy czas będzie owocował w kolejne zmiany w innych naszych systemach. W nowej aplikacji bossaStaticaTrader umożliwimy składanie zleceń na giełdy zagraniczne, bossaMobile również umożliwi handel na rynkach zagranicznych wraz z notowaniami. Równolegle, intensywnie pracujemy nad nowym webowym systemem transakcyjnym. To będzie największa i najważniejsza zmiana na którą czekamy.

Wracając do bossa.pl, nowa wersja serwisu informacyjnego daje dużo nowych możliwości własnych ustawień, czy łatwiejsze składanie zlecenia z notowań. W odpowiedzi na Wasze prośby, właśnie udostępniliśmy powiadomienia mailowe o pojawieniu się nowych rekomendacji i raportu miesięcznego (w którym możecie podejrzeć portfel akcji prowadzony przez Analityków DM BOŚ). Planujemy podobne rozwiązanie dla raportów ESPI.

Zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami i potrzebami aby serwis bossa.pl, nad którym nieustanie pracujemy, był coraz lepszy i zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Paweł Kolek Dyrektor Departamentu Rynku Wtórnego

6 Komentarzy

 1. Czytelnik

  "W odpowiedzi na Wasze prośby, właśnie udostępniliśmy powiadomienia mailowe o pojawieniu się nowych rekomendacji i raportu miesięcznego"

  OoOOOooOO, o to właśnie prosiłem! Dziękuję 🙂

  1. MonaLu

   I gdzie to się ustawia?

   1. Hania

    Należy zalogować się do serwisu informacyjnego, następnie przejść na stronę https://bossa.pl/analizy/rekomendacje, gdzie dostępna jest opcja "Włącz powiadomienia".

    Pozdrawiam
    Hanna Milewska, DM BOŚ

 2. Anonim

  Wiadomo że najlepszy design to ten poprzedni 🙂 ale to krok w dobrą stronę. Nie korzystałem z waszego serwisu ale poza kłującą w oczy (za)dużą reklamą na głównej stronie interfejs wydaje się być przemyślany.

 3. Czytelnik

  Apropos pierwszego screena, z 2007 roku: CHF po 2.3 PLN, WIG20 ponad 3300 punktów… Kiedyś to były czasy, dzisiaj nie ma czasów 🙁

 4. Arek

  super. Oby dalej sie rozwijalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.