Rekomendacje – kolejny dział po zmianach w bossa.pl

Na bieżąco staramy się przekazywać w mediach społecznościowych informacje o ulepszeniach w serwisie bossa.pl oraz bossafx.pl, a w takim razie poniżej o kilku zmianach w dziale „Rekomendacje”.

Nie chodzi przy tym o samą treść tych rekomendacji. Jeśli ktoś je czyta to wie, że są bardzo bogate i na wysokim poziomie. Za to zresztą robiący je analitycy DM BOŚ odbierają co roku nagrody od Gazety Giełdowej „Parkiet”, która podsumowuje za ich pomocą głosy samego rynku.

Nie zmienia się również dostęp do nich.

Klienci DM BOŚ, którzy logują się do serwisu bossa.pl, widzą zarówno wskazania analityków odnośnie kierunku spodziewanego ruchu, jak też mogą przeczytać pełne Raporty w języku polskim i angielskim. Ta możliwość pojawia się 3 dni kalendarzowe po wydaniu danej rekomendacji i ukazaniu się Raportu.

Dla zalogowanych klientów jest również przeznaczony publikowany co miesiąc „Raport miesięczny”, w którym znajdziemy wzorcowy „Portfel DM BOŚ”. Raport jest omówieniem aktualnej sytuacji na rynku giełdowym z odniesieniami do światowych parkietów, a sam Portfel stanowi wybór spółek na kolejny miesiąc wraz z uzasadnieniami do każdej decyzji. Spółki są dodawane lub usuwane z portfela w jakiejś części, ale też część z nich może dostać się na listę krótkich pozycji.

Często pojawia pytanie: dlaczego najpierw pojawiają się wszystkie Raporty w języku angielskim? Odpowiedź jest dość prosta: tak dyktuje to rynek. Wszystkie te rekomendacje są wysyłane polskim i zagranicznym klientom komercyjnym typu fundusze w dzień publikacji (czyli 3 dni przed klientami DM BOŚ) i większość z nich prosi już na starcie o wersję angielską.

Z kolei odwiedzający ten dział z rekomendacjami, którzy nie są klientami, mają ów dostęp ograniczony w czasie i zawartości. To znaczy:

– rekomendacje co do kierunku zobaczą dopiero po min. 7 dniach kalendarzowych od ukazania się Raportów,

– nie posiadają dostępu do treści Raportów,

– nie posiadają dostępu do „Raportu miesięcznego”.

Istnieje jeszcze dodatkowa półka zwana „Raporty analityczne na zlecenie GPW”. Analitycy DM BOŚ pokrywają w nich obecnie spółki: Toya, Ferro, Voxel, Rafako i Votum. Ostatnia aktualizacja części z nich miała miejsce we wrześniu 2020. Dostęp do tych właśnie raportów jest nielimitowany dla wszystkich, a więc również nie-klientów DM BOŚ:

   https://bossa.pl/analizy-i-informacje/wsparcie-pokrycia-analitycznego-gpw

To krótko o zmianach w całym serwisie Rekomendacje:

   https://bossa.pl/analizy/rekomendacje

Otóż w chwili obecnej nie zmienia się jeszcze nic dla zalogowanych klientów. Dla pozostałych odwiedzających nie-klientów DM BOŚ  przygotowano kilka ułatwień pomocnych w nawigacji:

 • Zmieniła się szata graficzna, obecnie jest dopasowana do pozostałych działów, które przeszły w ostatnich miesiącach lifting,
 • Opisy systemu rekomendacyjnego zostały powiększone aby lepiej pomóc zrozumieć znaczenie poszczególnych wskazań rekomendacyjnych,
 • Dodano funkcję filtrowania. W chwili obecnej wszystkie dotychczasowe Rekomendacje można filtrować wg Sektora, Autora albo kierunku Rekomendacji: 
 • Pojawiła się wyszukiwarka, w której można szukać wszystkich rekomendacji podając nazwę spółki
 • Przy Rekomendacjach jeszcze niedostępnych dodano ikonkę zegara, po najechaniu na którą będzie można zobaczyć informację o tym, kiedy rekomendacja stanie się dostępna,
 • Przy każdej rekomendacji pojawiły się dane osobowej jej autora
 • Przycisk rozwijania na końcu wiersza pozwala zobaczyć spis ostatnich rekomendacji dotyczących danej spółki.

I na koniec jak zwykle przy takich okazjach:

Pracujący nad ulepszeniami pracownicy DM BOŚ proszą za naszym pośrednictwem o zgłaszanie wszelkich uwag na temat zmian. Można to zrobić choćby tutaj w komentarzach. Odpowiedzą również na ewentualne pytania.

—kat–

10 Komentarzy

 1. Damian

  Ja mimo wszystko publikacji raportu najpierw w języku angielskim a dopiero po PARU dniach w polskim nie rozumie. Mimo wszystko raport najpierw jest tworzony po polsku a dopiero później tłumaczony na angielski wiec co szkodzi w jednym momencie wrzucić w obu językach?

 2. Robert

  Również uwazam ,że tak nie powinno być, że rekomendacje są wpierw w j.angielskim to brak poszanowanie klientów których DM ma w czterech literach.

  Jest to jawna dyskryminacja dostępu do informacji i to że można sobie przetłumaczyć raport w google translate nie ma nic do rzeczy (poza tym jak google tłumaczy każdy wie -nie zawsze tak jak trzeba)

  Rekomendacje,lekko powyżej średniej nie pokrywają mniejszych spółek obiektywnie są słabe,żadne rankingi zamówione bądz nie tego nie zmienią.

  Opłaty również do niskich nie należą.

  Dodatkowo zakrwawa to o manipulacje na GPW skoro zagraniczni klienci maja lepszy dostęp do informacji i wczesniej mogą się ustawić.
  Dlatego odradzam kożystanie z rekomendacji by nie podbić stopy zwrotu prawdziwym klentom DM BOŚ.

  Moim zdaniem ty powinien zająć się KNF i ewentualnie CBA zwłaszcza ,że to państwowy polski kapitał jest z tego co wiem głównym akcjonariuszem.

  DM BOŚ powinien podać z imienia i nazwiska kto zdecydował o takim stanie rzeczy.

 3. Micahl

  Bardzo fajne zmiany.
  Ale kluczowa to możliwość otrzymywania powiadomien o nowych reko i przeglądzie miesięcznym?
  W formie maila, pushem w apce lub na przeglądarkę, na sms, gołebiem, strumieniem podświadomości whatever;)
  Byle nie trzeba zaglądać codziennie na stronę bo upierdliwe i się zapomina. A jakby tak powiadomienie to moze jakaś transakcyjka by wpadła?

  1. Hanna

   Powiadomienia o rekomendacjach to doskonały pomysł – Zrobimy!
   Ps. Niezależnie od wszystkiego zachęcam do codziennego odwiedzania naszej strony, nie tylko po rekomendacje 😉

   Dziękuję
   Hanna Milewska, DM BOŚ

   1. Krzysztof

    Jak sprawa wygląda z powiadomieniami do nowych rekomendacji?

    Dzisiaj szukałem takiej opcji na stronie bossa oraz w internecie i google przeniosło mnie tutaj na bloga. Widzę, że padły tutaj propozycje i deklaracje wprowadzenia takich powiadomień.

    Dlatego chciałbym dopytać czy coś w tym temacie się ruszyło, czy można takie powiadomienia już włączyć?

    Dziękuję i pozdrawiam

 4. Tomasz

  Dobrze aby po przejściu do nowej strony nie następowało wylogowanie z serwisu. Powrót to rachunku wymaga ponownego logowania.

  Druga opcja to informacja o nowej rekomendacji.

  1. Hanna

   Już wkrótce dodamy możliwość subskrypcji powiadomień o nowej rekomendacji.

   Dziękuję
   Hanna Milewska, DM BOŚ

 5. pit

  Nowa strona logowania nie współpracuje mi z menadźerem haseł w kwestii autouzuopełniania formularza logowania.
  Dane ląduja w pasku adresu.
  Stąd używam starej gdzie to działa, ale po wylogowaniu przekierowuje mnie na nowa stronę.

  1. Małgorzata

   Sprawdzimy problem i naprawimy. Jeżeli byłaby mozliwość podania szczegółów (na przykład rodzaj menadżera haseł), to ułatwiłoby to namierzenie tego konkretnego błędu.

   Pozdrawiam
   Małgorzata Romanowska, DM BOŚ

   1. pit

    Dziękuje za odpowiedź.
    Passwordsafe .

    Strona:

    https://pwsafe.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *