Czy to się dzieje naprawdę?

Chcesz zarobić 8, 10, 12 a nawet 17 procent w skali roku, to proste zostań udziałowcem naszej spółki. Wpłać nam pieniądze (w dowolnej kwocie). W zamian za to otrzymasz jedną akcję o wartości nominalnej 1 grosz.W zależności od tego ile nam wpłacisz po 60 lub 90 dniach, dostaniesz z powrotem swoje pieniądze powiększone o odsetki. Jeśli wpłacisz nam czterdzieści tysięcy będzie to nawet 12 procent.

W naszej umowie nie ma nawet słowa o tym, co się stanie jeśli nam się nie uda oddać Ci Twoich pieniędzy, ale na stronie internetowej przeczytasz, że dajemy gwarancję kapitału.

Wyobrażasz sobie? TO PRAWDZIWY CUD inżynierii finansowej, kupujesz jedną akcję spółki akcyjnej, za dowolną kwotę i otrzymujesz gwarancję kapitału.

Ciesz się zyskiem bez ryzyka i wychodzenia z domu.

 

……

 

Nie wierzę. Naprawdę. Gapię się na to od dłuższego czasu i nie wierzę.

Aha oczywiście spółka planuje debiut na NewConnect. Miała już nawet konferncję.

kasomat.pl

 

14 Komentarzy

 1. T. Polaczyk

  Zupełnie nie rozumiem nad czym się Pan zastanawia, świetna okazja do zarobienia w całkowicie bezpieczny sposób sporej sumki…nie wchodzi Pan w to? :DDD „gwarancja kapitału”…no…super :DDD

 2. niedźwiad

  NewConnect już dawno stał się śmietnikiem w którym cFaniaki próbują wydrzeć pieniądze od „ulicy”. ile tam jest firm z obrotami dziennymi 0zł albo w porywach do 100zł? pieniądze włożone w niektóre z nich nie zostaną odzyskane nigdy. pomysł był dobry ale wykonanie to przedszkole…

 3. dawid

  Na NC potrzeba więcej przejrzystości lub ograniczeń dla firm śmieci na temat sytułacji spółek

 4. Bartolomeush

  GPW najwyraźniej obrała dla NC model biznesowy maksymalizacji przychodów z tytułu obsługi emitentów 😉 Widać kalkuluje się im bardziej…

 5. niedźwiad

  „Widać kalkuluje się im bardziej…” – do czasu… kiedyś czasami tam zaglądałem szukając jakiegoś targetu, od roku nawet nie zajrzałem
  😉

 6. Trystero

  Akismet zatrzymał mi dziś spamowaty komentarz – prośbę o recenzję serwisu.

  Pierwsze pytanie po przeczytaniu regulaminu: czy ta oferta sprzedaży akcji jest legalna?

  Drugie pytanie: czy na tego typu działalność naprawdę nie trzeba pozwolenia? Przecież w ten sposób można obejść wszelkie licencje dotyczące inwestowania cudzych pieniędzy.

  Jak myślisz, będą coś robić z tymi pieniędzmi? Gdzie będą je inwestować? W mikro-pożyczki?

  12% wydaje się sporo ale to nie odbiega od oprocentowania ryzykownych obligacji korporacyjnych. Calatrava emituje obligacje chyba po 10%.

  1. gzalewski (Post autora)

   Trystero, dla mnie to jest piramida. Inna sprawa, ze rzetelnie opisana. To znaczy jesli jakis frajer uwaza, ze warto, to pozniej nie powinien miec do nikogo poza sobą pretensji, że stracił pieniądze.
   Ale faktycznie na forach, blogach jest zmasowana akcja pt. „co myslicie” a juz najbardziej bawią mnie „erzecznicy” (jeden sie ustosunkowal do tego wpisu na moim klonowym blogu na blox.pl)

   A inna sprawa, to to co piszesz, czy to jest fantastyczna furtka, czy moze jednak nieswiadomosc tego co mozna.

   Ja np. nie wiem jak kh ma sie do oplacania tej samej akcji różnymi cenami. Choć w sumie czemu nie, idiota ten kto kupi tę samą akcje, drożej niż inni

 7. lesserwisser

  Na stronie KNF jest zamieszczone ostrzeżenia publiczne, w którym jest również wymieniony Kasomat, w kategorii podmiotów nie posiadających zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.

  http://www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/index.html

  Wprawdzie osiągnięcie zarobku rzędu 12% rocznie, jest całkiem realne jednak powierzanie kasy firmie mającej zaledwie 101 tys kapitału własnego jest lekkomyślnością, szczególnie gdy chwali się publicznie, iż od udzielonych przez nią pożyczek procenty, prowizje i opłaty sięgają nawet 400% pa. Nie wiem czy ich nie wezmą za tyłek za naruszanie przepisów o zakazie lichwy.

  A swoją drogą to ja gotów jestem dać nawet 25% rocznie, z pełną gwarancją zwrotu wyłożonego kapitału! Bez żadnego kitu.

  WYKONYWANIE CZYNNOŚCI BANKOWYCH
  Wymienione podmioty nie posiadają zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem:

 8. gzalewski (Post autora)

  przecudowne:
  http://vimeo.com/user7621181

 9. lesserwisser

  Pytanie: Jak działa Kasomat.pl

  Odpowiedź: Kasujemy kasę matołów!

 10. Pink Floyd

  LOL

 11. copy

  Przecież żeby wprowadzić spółkę na NC trzeba mieć doradcę wprowadzajacego, który z założenia jest gwarantem, że podmiot wprowadzany nie łamie prawa. Konferencji można mieć setki, wystarczy wynająć salę, ale od konferencji do wejścia na rynek droga dość daleka. Nie wystarczy przecież sprzedać akcji 99 podmiotom. Więc tak bardzo bym się nie martwił. Chyba, że coś się zmieniło.

 12. rekin

  Po primo jakos nie rozstrzasasz sie nad emisja obligacji Providenta czy tych finów którzy za kase z obligacji udzielaja pozyczek „dla zBikowanych”. To jest ten sam interes a akcja jest potrzebna by ominac KNF w „celu zbieranai depozytów i obciazania ich ryzykiem”.

  1. gzalewski (Post autora)

   pokaz mi czy prowident oferuje swoje obligacje w taki sposob, ze za JEDNĄ obligacje jedna osoba moze zaplacic 1000 zł, a druga 100 000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *