Proszę się zapoznać, za każdym razem gdy się Państwo zapoznajecie

„Z uwagi na możliwość dokonywania zmian lub aktualizacji treści niniejszego komunikatu (w tym zastrzeżenia), powinni Państwo  zapoznać się z całą jego treścią, w tym z treścią zastrzeżenia za każdym razem, kiedy zapoznajecie się Państwo z treścią niniejszego komunikatu prasowego”

źrodło (również w niektórych wcześniejszych komunikatach)

Czytam po raz kolejny. I zastanawiam się, czy owo zastrzeżenie jest normą, również w przypadku innych spółek, czy to nowa jakość. I czy to już jest jakiś WEB 8.0 – aktualizowanie się komunikatów w czasie rzeczywistym i konieczność czytaniach ich od nowa za każdym razem (łącznie z zastrzeżeniem, które też może być aktualizowane)

5 Komentarzy

 1. kjonca

  Kliknąłem (http://www.petrolinvest.pl/pl/download/komunikaty-prasowe/komunikat-prasowy/view-8.html)

  i
  ========================
  404 Not Found
  The request /pl/download/komunikaty-prasowe/index.php was not found on this server.
  ========================

 2. kjonca

  Ach, już widzę jest sprawdzany referer (lub coś podobnego) 🙂 trzeba skopiować linka i wkleić do przeglądarki 🙂

 3. lesserwisser

  No i znowu czepiacie się Zalewski, oj czepiacie się. Przyczepiliście się biednego Petrola, jak przysłowiowy rzep, podczas gdy firma podaje pełną informację potrzebną inwestorowi, o tu poniżej podaje linkę, do rzeczonego komunikatu.

  http://www.petrolinvest.pl/pl/download/komunikaty-prasowe/komunikat-prasowy/view-8.html

  No i co zatkało kakało, macie tu nawet średnicę kolumny rur okładzinowych podaną, czego więc więcej chcecie. Może jeszcze nazwisko sztygara i ilośc fajurek wypalonych na każdej szychcie.

  Jak się człowiek przyłoży do analizy to se przełoży te informacje na potencjał firmy i wartość akcji.

  Przemyślcie więc Zalewski swoją postawę i wyciągnijcie se wnioski. 🙂

  PS

  A tak w ogóle to ciekaw jestem Waszych refleksji na temat tego komunikatu.

  1. gzalewski (Post autora)

   Przyłapaliście mnie drogi panie. Przyznaje ze moja refleksja to był stupor zupełny. Ja z tego komunikatu zrozumialem tylko, ze idac tym tropem firmy powinny teraz publikowac komunikaty z linii produkcyjnych i szczegoly technologiczne

 4. lesserwisser

  Właśnie coś w tym rodzaju, to raczej taki bardziej szczegółowy raport techniczno-geologiczny, coś w stylu drosel-klapa dobrze ryksztosuje bo nie była tandetnie blindowana, etc.

  Jest optymistycznie bo technologia ta w pełni się sprawdziła – nie zanotowano żadnych awarii wiertniczych i odwiert został dowiercony do spągu utworów solno-anhydrytowych ich dolnej granicy).

  Jest to wynikiem bardzo dobrej współpracy całego polsko-kazachskiego zespołu co w warunkach silnych objawów gazu ziemnego należ uznać za duży sukces techniczny, pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych i temperatur sięgających minus 35 st. C.

  Jak no mojego nosa, to aż taki dokładny raport, noszący znamiona pełnej profeski, daje się jak się nie ma niczego konkretnego i optymistycznego do powiedzenia. To taki zabieg w którym forma musi przerastać treść przesłania dla inwestorów, bo nie ma esencji.

  Ponieważ „mój” link to też adres na Berdyczów, chętni do poczytania niech sobie wejdą na stronę Petrolinvestu i kliknie w komunikatach, wieść z 7 marca, STAN WIERCENIA SHYRAK 1 W REJONIE AKTIUBIńSKA
  W KAZACHSTANIE.

  A dlaczego musiałem dać po uszach G.Zalewskiemu? Ano musiałem bo widzę ogromny postęp w polityce informacyjnej Petrola, a takie pozytywy trzeba chwalić a nie ganić. Bo się zachęca a nie zniechęca jak ktoś poprawia swoje postępowanie.

  Oto dowód, że było gorzej i niech każdy sobie porówna:

  Komunikat z 7.03.201 : Zawarcie umowy farm-out z TOTAL E&P KOBLANDY

  Zarząd PETROLINVEST S.A. („Spółka”) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16 marca 2010 roku TOO OilTechnoGroup, spółka prawa kazachskiego kontrolowana przez Spółkę, („OTG”) oraz Spółka, zawarły z firmą TOTAL E&P KOBLANDY, spółką prawa francuskiego należącą do Grupy TOTAL („Total”), umowę farm-out, dotyczącą określenia zasad wspólnej kontynuacji prac na terenie Koncesji OTG („Umowa”).

  Na podstawie Umowy Total zobowiązał się do sfinansowania prac na terenie Koncesji OTG w kwocie 70 milionów USD, które obejmują między innymi wiercenie odwiertu Koblandy-4 na strukturze Koblandy („Koszty”), w zamian za co OTG zobowiązało się do przeniesienia na rzecz Total 50% udziału w Koncesji OTG.”

  Co to za cudok ten „farm out”? Niestety nie wyjaśnia tego kolejna informacja z 2.10.2010 – Podpisanie aneksu do Kontraktu na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów przez TOO OilTechnoGroup

  „W dniu 16 marca 2010 roku pomiędzy Spółką, TOO OilTechnoGroup oraz TOTAL E&P KOBLANDY została zawarta umowa farm-out, określająca zasady wspólnej kontynuacji prac na terenie Kontraktu OTG (raport bieżący numer 16/2010).”

  I to wystarczy, bo przecież każdy inwestor dobrze wie, że farm out to rodzaj poddzierżawy złoża i/lub prawa do złoża, etc w której poddaje się jak się nie ma kasy na wiercenia poszukiwawcze. A diabełek to tkwi w szczegółach umowy, w zawiłościach której inwestorzy w GPW znają się równie dobrze jak na termometrze.

  FARM-OUT AGREEMENT: A pact between operators whereby a working interest owner of a lease agrees to assign his interest or a portion of it to another operator who wishes to drill on the lease. The assignor (the farmor) may or may not retain an interest (royalty or production payment) in the production.

  A poniższy pasus to wężykiem proszę sobie podkreślić :

  The assignor (the farmor) may or may not retain an interest (royalty or production payment) in the production.

  Proponuję więc zmienić tytuł wpisu na – Proszę nie dać nic po sobie poznać, za każdym razem gdy się Państwo zapoznajecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.