Wykres dnia: Historyczny kwartał na rynku krypto

Na blogach bossy nie odnotowaliśmy kolejnego, spektakularnego kwartału w wykonaniu Bitcoin’a. W pierwszym kwartale 2024 roku para BTCUSD wzrosła o przeszło 60 procent, po zwyżce o przeszło 50 procent w finałowym kwartale 2023 roku. Częścią gry było nowe ATH, więc początek 2024 roku pisze się w historii.

Nowy kwartał przynosi korektę o 3 procent w tydzień, ale zostawmy temat ryzyka spadku na przyszłość. Dziś skupmy się tylko na zwyżce, której przyczyny wszyscy tłumaczą oczywiście pojawieniem się ETF-ów na BTC, co ucywilizowało rynek w tym sensie, iż pozwoliło inwestować w „papiery”, które mają glejt oficjalności za sprawą dopuszczenia do obrotu. Nie zmienia to jednak faktu, iż w dwóch ostatnich kwartałach para BTCUSD rośnie w sposób, który zawstydza nawet modę na AI, a więc nadzieję na nową rewolucję przemysłową na miarę wynalezienia Internetu.

Ciekawostką jest, iż para BTCUSD pozostaje iluzją czegoś, co można nazwać elementem, w który daje się inwestować. Szczerze mówiąc nie do końca wiem, czy należy nawet używać takiego określenia, jak BTCUSD, bo naprawdę, to coś tylko pozornie zbliżonego do np. EURUSD. Na dziś – mimo wprowadzenia ETF-ów – BTC pozostaje w sferze Iluzji przydatności w przyszłości, którego jedyną wartością inwestycyjną jest nadzieja, że będzie droższy. Niemniej, gratulujemy kolejnego udanego kwartału wszystkim, którzy potrafili odnaleźć się w zmienności na tym „rynku”.

Wykres CFD FBTC za BossaFX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.