Wykres dnia: Trend na rynku pracy w USA

W pierwszych komentarzach piątkowe dane z rynku pracy w USA zostały okrzyknięte lepszymi od oczekiwań, ale w zakończonym tygodniu to Fed miał więcej powodów do radości niż szukający zatrudnienia.


Jeśli uwzględnić rewizje danych z poprzednich miesięcy i średnią z trzech miesięcy, to trend na rynku pracy jawi się stale jako aktualny. Poniżej widzimy wykres NFP (zmiana liczby miejsc pracy poza rolnictwem w tys.) po uwzględnieniu rewizji z ostatnich dwóch miesięcy i z wplecioną średnią z trzech miesięcy. Trend pozostaje czytelny, a jeśli uwzględnić odłożone w czasie efekty gospodarcze ostatnich podwyżek, to raczej nie ulegnie załamaniu w bliskiej przyszłości. Fed naprawdę udaje się wolno, ale jednak schładzać sytuację na rynku pracy. Oczekiwany przez wielu mechanizm zgaszenia presji inflacyjnej przez osłabienie kondycji konsumentów będzie miał miejsce. Droga do tego punktu jawi się jako wyboista, ale stale aktualna.

Źródło danych: The Bureau of Labor Statistics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.