Wykresy dnia: Powrót standardu na Wall Street

Ostatnie tygodnie na rynku amerykańskim zdominowała relatywnie lepsza postawę spółek technologicznych i słabsza cyklicznych. Wszystko w okresie, w którym szef Fed zapowiedział początek redukowania programu płynnościowego. Naprawdę jednak korzenie słabszej postawy spółek cyklicznych ulokowane są w spadku dynamiki odbicia po pandemii.

Spojrzenie na wykres wskaźnika GDPNow pozwala odnotować, jak szybko w ostatnich dwóch tygodniach spadał szacunek dynamiki amerykańskiej gospodarki. Ostatni tydzień sierpnia i pierwsze dni września przynoszą obniżenie wskaźnika z 6,1 procent do 3,7 procent. Szersza perspektywa ujawnia, iż GDPNow spadł w miesiąc z 6,2 procent do 3,7 procent, ale to ostatnie dwa tygodnie przynoszą relatywnie największe osłabienie szacowanej dynamiki wzrostu gospodarczego. W skrócie rzecz ujmując na Wall Street wraca standard tylko na krótko przerwany nadziejami na fazę ultraszybkiego wzrostu gospodarczego.

Źródło: Federal Reserve Bank of Atlanta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *