Wykres dnia: słaby wspaniały tydzień FAAMG

Początek minionego tygodnia zepsuły nam dołujące indeksy w Chinach, na szczęście udało się reszcie świata nie zarazić tym problemem.

W dużej mierze dlatego, że w USA trwał festiwal fenomenalnych raportów finansowych za 2 kwartał 2021, który miał udowodnić, że coraz to nowe rekordy notowań są uzasadnione.

Na twitterze zwracaliśmy uwagę, że rzadko dochodzi do takiej koincydencji by Facebook, Amazon, Apple, Microsoft, Google, czyli FAAMG raportowały w jednym tygodniu. (nota bene ten akronim przypomina mi odcinek „Stawki większej niż życie” gdy Kloss dekonspirował grupę zwaną „grupenfuhrer WOLF”).

I faktycznie raporty były fenomenalne. Przychody i zyski na akcję EPS, przekraczały znacząco szacunki analityków, które już same w sobie biły wszelkie rekordy. Problemem stał się jedynie po części Amazon, którego przychody były niższe niż SZACUNKI analityczne, więc kurs się obsunął, ale tak się gra w tę grę na Wall Street. FAAMG doskonale więc radziły sobie i w pandemii, i po niej.

Poniższy wykres pokazuje zachowanie wszystkich 5 spółek w ostatnim tygodniu:

Czarna pionowa linia pokazuje otwarcie w poniedziałek, podczas którego mini krach w Chinach został zignorowany. Czarne strzałki wskazują momenty podania wyników finansowych, wszystkie zaraz po sesji.

Te kursy mają znaczenie dla polskich inwestorów z wielu względu. Jak choćby to, że Apple jest jedną z częściej granych spółek wśród klientów DM BOŚ. Poza tym wszystkie te spółki nadają ton indeksom, na które mamy na GPW ETFy, i które są też rozgrywane kontraktami CFD na bossafx. Trzeba więc poświęcać im więcej uwagi.

Wg statystyk, które pokazywaliśmy we wspomnianym tweecie, tydzień z raportami 5 spółek jednocześnie najczęściej kończył się spadkiem S&P 500. Tym razem również tak było – spadek wyniósł 0,54%. Jak widać na powyższym wykresie wszystkie z FAAMG kończyły niżej pomimo fantastycznych wyników finansowych.

Ale jest inna rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę. Kwartalne wyniki przy poprzednich razach były powodem uprzedniego grzania indeksów, szczególnie NASDAQ. Chwilę po ich ogłoszeniu indeks nurkował na kilkanaście sesji. Można to odczytać jako realizację zysków. Niewykluczone, że ten cykl i tym razem będzie miał miejsce.

—kat—

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.