Wykres dnia: słaby wspaniały tydzień FAAMG

Początek minionego tygodnia zepsuły nam dołujące indeksy w Chinach, na szczęście udało się reszcie świata nie zarazić tym problemem.

W dużej mierze dlatego, że w USA trwał festiwal fenomenalnych raportów finansowych za 2 kwartał 2021, który miał udowodnić, że coraz to nowe rekordy notowań są uzasadnione.

Na twitterze zwracaliśmy uwagę, że rzadko dochodzi do takiej koincydencji by Facebook, Amazon, Apple, Microsoft, Google, czyli FAAMG raportowały w jednym tygodniu. (nota bene ten akronim przypomina mi odcinek „Stawki większej niż życie” gdy Kloss dekonspirował grupę zwaną „grupenfuhrer WOLF”).

I faktycznie raporty były fenomenalne. Przychody i zyski na akcję EPS, przekraczały znacząco szacunki analityków, które już same w sobie biły wszelkie rekordy. Problemem stał się jedynie po części Amazon, którego przychody były niższe niż SZACUNKI analityczne, więc kurs się obsunął, ale tak się gra w tę grę na Wall Street. FAAMG doskonale więc radziły sobie i w pandemii, i po niej.

Poniższy wykres pokazuje zachowanie wszystkich 5 spółek w ostatnim tygodniu:

Czarna pionowa linia pokazuje otwarcie w poniedziałek, podczas którego mini krach w Chinach został zignorowany. Czarne strzałki wskazują momenty podania wyników finansowych, wszystkie zaraz po sesji.

Te kursy mają znaczenie dla polskich inwestorów z wielu względu. Jak choćby to, że Apple jest jedną z częściej granych spółek wśród klientów DM BOŚ. Poza tym wszystkie te spółki nadają ton indeksom, na które mamy na GPW ETFy, i które są też rozgrywane kontraktami CFD na bossafx. Trzeba więc poświęcać im więcej uwagi.

Wg statystyk, które pokazywaliśmy we wspomnianym tweecie, tydzień z raportami 5 spółek jednocześnie najczęściej kończył się spadkiem S&P 500. Tym razem również tak było – spadek wyniósł 0,54%. Jak widać na powyższym wykresie wszystkie z FAAMG kończyły niżej pomimo fantastycznych wyników finansowych.

Ale jest inna rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę. Kwartalne wyniki przy poprzednich razach były powodem uprzedniego grzania indeksów, szczególnie NASDAQ. Chwilę po ich ogłoszeniu indeks nurkował na kilkanaście sesji. Można to odczytać jako realizację zysków. Niewykluczone, że ten cykl i tym razem będzie miał miejsce.

—kat—

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.