O tym, że warto rozmawiać przekonują nie tylko twórcy programów telewizyjnych. Cała koncepcja Web 2.0 opiera się na dwustronnej komunikacji. W naszym wypadku inwestor – dom maklerski, dom maklerski – inwestor. Będziemy pragnęli wykorzystywać blogi.bossa.pl do przekazywania naszych pomysłów, doświadczeń ale również odkrywać puste treści czy błędne teorie, które pojawiają się na rynku.

Planując powstanie serwisu blogi.bossa.pl opieraliśmy się na 3 założeniach:

Rynki to rozmowy
Hasło zaczerpnięte z Manifestu cluetrain.com staramy się parafrazować na wiele sposobów. Na słuchaniu naszych klientów, biznesowych partnerów czy nawet konkurencji oparliśmy strategie rozwoju biura. DM BOŚ nie powstał na bazie klientów dostarczonych w kapeluszu. Zdobyliśmy zaufanie inwestorów słuchając czego potrzebują.

Blogi mają być jeszcze jednym kanałem komunikacji. Żeby nie był to kanał jednostronny umożliwiamy użytkownikom bossa.pl komentowanie tego co robimy, o czym piszemy. Tak jak pojawialiśmy się z otwartą przyłbicą na różnych listach dyskusyjnych w internecie, tak i teraz pragniemy otwarcie rozmawiać na tematy związane z inwestowaniem.
Blogi.bossa.pl będą redagować ludzie znani naszym inwestorom. Ludzie, którzy mają świadomość swojej wiedzy i niewiedzy. Ludzie, którzy nie nazywają się ekspertami. Ludzie, którzy mówią tylko wtedy gdy mają coś do przekazania.

Blogi to społeczność
Serwis blogi.bossa.pl nie musi tworzyć społeczności. Ma być środkiem wyrazu osób, które są już zgromadzone wokół bossa.pl Ma pozwolić inwestorom odnaleźć idee i ludzi, którzy te idee współtworzą. Wiemy, że zawodowi inwestorzy nie potrzebują rozgłosu. Poszukują nowych pomysłów i czasu, żeby je sprawdzić. Wiedzą, że przez gąszcz współczesnego rynku warto się przedzierać wspólnie. Poważni inwestorzy indywidualni w grupie są przecież w stanie pokonać armie analityków z instytucji.

Edukacja to podstawa
Głównym celem serwisu blogi.bossa.pl jest edukacja i wymiana myśli. Blog nie ?odrobi lekcji” za inwestora. Ma jedynie spełniać rolę drogowskazu. Ukierunkować i wskazać, gdzie warto szukać. Blogi.bossa.pl nie tworzą ludzie wszystkowiedzący. Piszą ludzie doświadczeni ale i otwarci na nowe pomysły. Warto czerpać z ich wiedzy. Nie warto powielać błędów do których się przyznają.

Czym są blogi.bossa.pl?
Miejscem wymiany myśli, doświadczeń, spostrzeżeń, pomysłów. Jeszcze jednym sposobem na przekazanie wiedzy. Tak aby stała się łatwiej przyswajalna. Dla samych blogerów pisanie bloga będzie również elementem rozwoju. Dlatego będą zadowoleni, jeśli ich wpisy staną się zalążkiem dyskusji. Przecież najgorsze to pisać do kamienia lub do szuflady.

Czym nie są blogi.bossa.pl?
Nie są blogami korporacyjnymi. Nie mamy zamiaru opisywać jak dobrze jeździ na nartach nasz prezes. Ani jak bardzo zgranym zespołem jesteśmy. To przecież widać 😉
Blogerzy nie będą tworzyli pamiętników. Nie jest to również miejsce na komentarze bieżącej sesji czy zgłoszenie awarii lub reklamacji. Nie będzie to słup ogłoszeniowy, ani pręgierz. Choć czasem dostanie się temu czy owemu. Nie będziemy także akceptować wulgaryzmów, braku szacunku dla innych oraz chamstwa. Komentarze łamiące regulamin, będą usuwane z serwisu.

Kim są i o czym piszą autorzy blogi.bossa.pl?
Wymieniając według alfabetu:
Adam Stańczak – Przed rozpoczęciem współpracy z DM BOŚ szef analiz w jednym z biur maklerskich. Od kilku lat komentator Prosto z Rynku oraz twórca biuletynu Rynki walutowe i zagraniczne. Związany z rynkiem kapitałowym od lat 90-tych. O czym będzie pisał w blogu?

Tomasz Symonowicz – Aktywny uczestnik forum dyskusyjnych (nick: Kathay), autor artykułów o inwestowaniu w Forbes. Aktywny inwestor na rynku giełdowym i walutowym od 15 lat. O czym będzie pisał w blogu?

Jacek Tyszko – Na rynku od 14 lat. Znany z wielu mediów oraz komentarzy Prosto z Rynku. Prowadzi szkolenia dot. rynku kapitałowego. Posiada licencje maklera p.w. O czym będzie pisał w blogu?

Michał Wojciechowski – Od 1996 roku współtworzę serwis internetowy DM BOŚ. Od 2003 r. odpowiadam również za Zespół Obsługi Rynków Zagranicznych. Staram się animować i uczestniczyć w inicjatywach edukacyjnych na rynku kapitałowym. Posiadam licencje maklera p.w. O czym będę pisał w blogu?

Grzegorz Zalewski – Na rynku od 1993 r. Twórca portalu futures.pl Autor książki ?Kontrakty terminowe w praktyce”. Prowadzi szkolenia dot. analizy technicznej, instrumentów pochodnych. Pisuje felietony od 1996 r. na różnych łamach pod ogólnym hasłem ?wokół parkietu?”. O czym będzie pisał w blogu?

Na zakończenie słowa wstępnego
Wierzymy, że blogi.bossa.pl zadomowią się w Państwa komputerach na stałe. W okresie początkowym będą dostępne dla wszystkich użytkowników bossa.pl. Później tylko dla internetowych klientów DM BOŚ. Nie wykluczamy, że w razie potrzeby będziemy rozszerzać listę blogerów.

Póki co, poblogujmy o inwestowaniu…

12 Komentarzy

 1. Karas

  HHHmm. może by ktoś jakiś temat rzucił …bo na giełdzie nic sie nie dzieje i nudno jakoś…zadam stare pytanie jak świat…czy ktoś wie co się może wydarzyć na GPW w najbliższych dniach? SPADKi? czy WZROSTY? 😉

 2. mwojciechowski

  Tematy będą codziennie „rzucane” przez autorów bloga 😉
  Pierwsze już w sobotę.
  Zapraszam

 3. AlicjaS

  Witam serdecznie. Gratuluje pomyslu z blogami. Mam prosbe – chyba po wpisach, lub odpowiedziach na wpisy przychodza autorespondery, ale z jakimis dziwnymi datami. Czy mozna to poprawic?

  Pozdrawiam – Alicja

 4. dlubi

  Witam, Czy moglaby Pani przeslac do mnie taki mail na adres m.dlubak@bossa.pl, ew. zrzut z ekranu.

 5. AlicjaS

  Witam – wlasnie wyslalam
  Pozdrawiam – Alicja.S

 6. ekoinf

  Taka uwaga techniczna. Zrobcie funkcje otwierania obrazkow do ktorych linkuja autorzy w okienku obok (pop up) lub nowym. W ostatecznosci jako link pod spodem – otworz w nowym oknie. Strasznie irytujaco sie czyta, gdy autor pokazuje obrazek i znika to co czytam zebym zobaczyl obrazek.

  Wiem, wiem 🙂 mozna sobie samemu kliknac otworz w nowym oknie. Ale od czego w blogach jest dwustronna komunikacja, zeby nie poprosic. A poza tym to tzw. uzytecznosc strony sie poprawia.

 7. mwojciechowski

  @ekoinf
  Piszesz i masz. Już powinno tak być z nowymi wpisami.

 8. Konlin

  Witam, to i ja mam prośbę – czy jest możliwość zrobienia oddzielnego kanału RSS dla każdego autora zamiast zagregowanego dla całego serwisu? Albo chociaż oznaczania autora konkretnej notki.
  BTW, ciekawa inicjatywa 🙂
  Pozdrawiam

 9. mwojciechowski

  @Konlin
  Spełnieni Twojej prośby zajmie nam trochę więcej czasu 😉
  Ale postaramy się to zrobić.

 10. Alicja

  Witam. Czy to tylko ja mam takie szczescie?. Co dokonam jakis wpis – przychodzi mi na skrzynke autoresponder. Tym razem, ze Pana Polkowskiego nie ma w pracy w okreslonych dniach. Bardzo prosze, poprawcie to, albo przynajmniej wytlumaczcie o co chodzi.
  Pozdrawiam – Alicja

 11. mwojciechowski

  @Alicja
  Wygląda na to, że tylko Ty. Niezależnie jednak od tego badamy sprawę.

 12. Alicja

  Jeszcze troche to poznam wszystkich pracownikow @bossa 🙂

Komentarze są zamknięte.

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.