Archiwum: Bogdanka

Jak w ciągu 12 sesji zaoszczędzić 112 milionów

Całkiem niedawno pod jednym z tekstów na blogi.bossa.pl miała miejsce dyskusja dotycząca z jednej strony uprzywilejowania jakiegoś uczestnika rynku, z drugiej obaw o niezbyt etyczne wykorzystywanie tej pozycji, mimo pozornie dobrych intencji. Rozważania te pojawiły się przy okazji propozycji zmian w ustawie o ofercie publicznej (https://blogi.bossa.pl/2015/07/05/niektore-zwierzeta-sa-rowniejsze/). Chodziło wówczas o rozwiązania, które sprzyjałyby Skarbowi Państwa między innymi przy obronie przed wrogimi przejęciami, w tych firmach, w których tenże miałby kontrolować (choćby przez różnego rodzaju podmioty).

Rzeczpospolita pomaga

Chciałem dać czytelnikom odpocząć od niedawnego debiutu Bogdanki, której akcje przez dwie notki męczyłem na blogu, ale trudno nie polecić serwisu w portalu Rzeczpospolitej, który rozwija się dynamicznie i ma szansę stać się jednym z ważniejszych dla inwestorów zainteresowanych rynkiem węgla i przyszłością prywatyzacji polskich kopalń. Pod adresem www.rp.pl/wegiel rodzi się centrum wiadomości a zarazem encyklopedia na temat polskiego węgla – właściwie każdego dnia pojawiają się jakieś nowe teksty a zapowiedzi wyglądają imponująco. Mówiąc w skrócie – lektura obowiązkowa. Nie wiem, kto jest pomysłodawcą całości, ale to jeden z ciekawszych projektów, na jaki trafiłem w polskim internecie.