Tajemniczy techniku ujawnij się

Przemek Barankiewicz (pb.pl) , którego wpisy zainspirowały Kathaya do serii tekstów na temat (po raz kolejny) czym jest analiza techniczna i dlaczego nie jest wróżeniem z fusów lub wykresów rok do przodu, „znalazł” pięciu tajemniczych analityków technicznych. Żaden z nich nie ujawnił się wcześniej w komentarzach, nie znamy żadnych danych o nich, choćby inicjałów w stylu „Pan Ryszard z Łodzi (l. 38)” A jednak zbudowali swoje portfele na potrzeby paru tekstów, które dzięki temu powstaną. W mediach trochę lat przepracowałem więc nie chce mi się zastanawiać, czy „listy do redakcji” nadsyłali pracownicy, czy też faktycznie istniejące osoby, ale patrzę tak na ten wybór i….

Powiedzmy, że spotykam sporo ludzi, którzy deklarują posługiwanie się analizą techniczną. Wielu z nich jest początkujących, ale są też tacy z dużym doświadczeniem i z mniejszym. Jedni stosują linie trendu, inni zniesienia. Jeszcze inni posługują się wyłącznie wykresem. Spora grupa korzysta ze średnich, oscylatorów i wielu innych wynalazków.

Przeglądam ten wybór spółek tajemniczych pięciu analityków i tak sobie myślę, że chyba nie spotkałem jeszcze zwolennika AT, który wybrałby do portfela (zwłaszcza mającego udowodnić pokonanie benchmarku lub kogoś innego) w takim momencie akcje TPSA.

A GTC? Polimex? PGNiG?

Przemku, czy na pewno napotkałeś na swojej drodze techników. Może kumple Lucy się pod nich podszyli i przysłali Ci maile?

Oto portfele tajemniczych analityków technicznych

1 Komentarz

  1. lesserwisser

    „czym jest analiza techniczna i dlaczego nie jest wróżeniem z fusów lub wykresów rok do przodu”

    Jak byłem młody i zdolny (podobno) to twierdziłem, że „Analiza techniczna to wróżenie z fuksów”. Wężykiem proszę.

    Dzisiaj jestem już starszy (sporo) no i niezdolny i nic już nie wiem. No może poza jednym – jeśli AT prognozuje, to nie prognozuje poziomu przyszłych cen (jak utrzymują niektórzy) tylko bardziej potencjalny kierunek przyszłego ruchu cen.

    A jeśli chodzi o Lucy, to jak małpce damy banana i jeszcze do tego przekąsi bułką, tak jak kiedyś nasz orzełek z Wisły, to wyniki mogą być odlotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.