Tajemniczy techniku ujawnij się

Przemek Barankiewicz (pb.pl) , którego wpisy zainspirowały Kathaya do serii tekstów na temat (po raz kolejny) czym jest analiza techniczna i dlaczego nie jest wróżeniem z fusów lub wykresów rok do przodu, „znalazł” pięciu tajemniczych analityków technicznych. Żaden z nich nie ujawnił się wcześniej w komentarzach, nie znamy żadnych danych o nich, choćby inicjałów w stylu „Pan Ryszard z Łodzi (l. 38)” A jednak zbudowali swoje portfele na potrzeby paru tekstów, które dzięki temu powstaną. W mediach trochę lat przepracowałem więc nie chce mi się zastanawiać, czy „listy do redakcji” nadsyłali pracownicy, czy też faktycznie istniejące osoby, ale patrzę tak na ten wybór i….

Powiedzmy, że spotykam sporo ludzi, którzy deklarują posługiwanie się analizą techniczną. Wielu z nich jest początkujących, ale są też tacy z dużym doświadczeniem i z mniejszym. Jedni stosują linie trendu, inni zniesienia. Jeszcze inni posługują się wyłącznie wykresem. Spora grupa korzysta ze średnich, oscylatorów i wielu innych wynalazków.

Przeglądam ten wybór spółek tajemniczych pięciu analityków i tak sobie myślę, że chyba nie spotkałem jeszcze zwolennika AT, który wybrałby do portfela (zwłaszcza mającego udowodnić pokonanie benchmarku lub kogoś innego) w takim momencie akcje TPSA.

A GTC? Polimex? PGNiG?

Przemku, czy na pewno napotkałeś na swojej drodze techników. Może kumple Lucy się pod nich podszyli i przysłali Ci maile?

Oto portfele tajemniczych analityków technicznych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 Komentarz

  1. lesserwisser

    “czym jest analiza techniczna i dlaczego nie jest wróżeniem z fusów lub wykresów rok do przodu”

    Jak byłem młody i zdolny (podobno) to twierdziłem, że “Analiza techniczna to wróżenie z fuksów”. Wężykiem proszę.

    Dzisiaj jestem już starszy (sporo) no i niezdolny i nic już nie wiem. No może poza jednym – jeśli AT prognozuje, to nie prognozuje poziomu przyszłych cen (jak utrzymują niektórzy) tylko bardziej potencjalny kierunek przyszłego ruchu cen.

    A jeśli chodzi o Lucy, to jak małpce damy banana i jeszcze do tego przekąsi bułką, tak jak kiedyś nasz orzełek z Wisły, to wyniki mogą być odlotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *