Spółka AS Motors zadebiutowała na GPW w 1999 roku jako dealer samochodów dostawczych.

W samym szczycie ?hossy interenetowej? podjęto decyzję o zmianie nazwy na 7bulls.com i zajęciu się działalnością internetową.
Nazwa zawierała wszystkie modne wówczas element: ?.com? – żeby nikt nie mial wątpliwości i ?cyferkę? – bo taki był ówczesny sznyt
W 1999 roku jako dealer samochodów, zysk netto spółki wyniósł 2,3 mln PLN
W 2000 roku było to 1,4 mln PLN

Na początku 2001 roku na konferencji prasowej Zarząd poinformowal ?7bulls.com SA przewiduje, że przychody z działalności w branży IT wyniosą w tym roku około 10 mln zł, przy niewielkiej stracie?
Strata za 2001 rok wyniosła 10,3 mln PLN. W następnym roku 9,2 mln.

W biznesie internetowym firma się nie sprawdziła

Na przełomie 2006/2007 spółka podjęła decyzję o zmianie nazwy i branży działania. Celem stała się modna w tym czasie deweloperka. Nazwa brzmiała Triton Development.
Tym razem w nazwie wykorzystano element mitologiczny ? na fali mody wykreowanej przez Romana Karkosika, i oczywiście ?Development?, żeby nikt nie miał wątpliwości.

Triton vs 7Bulls Vs AS Motors

[materiał z archiwum GZ/salon24, oryginalny link z dyskusjami]

1 Komentarz

  1. revolver

    Interesujące. Zarządowi brakowało chyba piątej klepki 🙂 skoro się wykazali aż taką inercją działania (tj. zmiany nazwy dwukrotnie w krańcowych momentach hossy). No chyba że to była jakaś celowa zagrywka. Hmm… była?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.