Kryptoszukanie nowej narracji

Rynek kryptowalut ma za sobą okres w jednych komentarzach nazywany zimą, a w inny spotkaniem z rzeczywistością. Niezależnie od poetyckich opisów – które same w sobie coś jednak mówią o naturze tego rynku – inwestorzy zadają pytania o kierunek, w którym podąży rynek krypto.


Na wykresie BTC – poniżej nasz CFD FBTC z platformy bossafx.pl – można dostrzec przejście do konsolidacji w ramach trendu spadkowego. Tendencja może wydawać się lekko wzrostowa, ale jak zawsze w takim wypadku istnieje ryzyko kreślenia układu kontynuacyjnego. Pomijając zgadywanki techniczne trzeba odnotować skonsolidowanie się rynku w okolicy 20000 USD, gdzie podaż i popyt pozostają w równowadze, a rynek czeka na kolejny impuls. Miejsca na ten dryf bez przesilenia jest coraz mniej i za kilka chwil rynek wymusi łamanie trendu spadkowego albo pokonanie konsolidacji dołem. Czekamy.

Patrząc na stronę fundamentalną – przez którą nie należy rozumieć fundamentów, o jakich mówimy w przypadku normalnych walut opartych o kondycję gospodarek – klucz do przyszłości zdaje się leżeć raczej w tym, czy inwestorzy uwierzą w szybki powrót tańszego pieniądza i koniec cyklu zacieśniania w polityce monetarnej. Ważny też będzie generalnie większy apetyt na ryzyko, który ma tendencje do podnoszenia wszystkich łodzi razem z poziomem wody, nawet tak dziurawych, jak ostrzelany przez bessę rynek kryptowalut. Wreszcie to, czy z wiszenia nad przepaścią odsuną się firmy oferujące pożyczki krypto. Szczerze mówiąc owe zmienne wydają mi się nawet przekonujące, bo rynek krypto wykazywał pewne zależności od powyższych elementów.

Nie mam jednak wątpliwości, iż klucz do bliskiej przyszłości rynku kryptowalut w największym stopniu zależy od elementu, który najlepiej zdefiniował ostatnio prezes Galaxy Digital w kontekście wyników swojej spółki. Mike Novogratz ujął sytuację na rynku krypto pięknym zdaniem, iż „inwestorzy na rynku kryptowalut szukają nowej narracji, która pozwoli podnieść ceny wyżej”. Podoba mi się to pogodzenie się z faktami, iż rynek krypto nie doszedł tam, gdzie miał dojść, ale zawsze gracze mogą znaleźć nową bajkę, która odpali wzrosty i przyciągnie głodnych szybkich zysków. Nie pozostaje nic innego niż życzyć graczom na rynku krypto bogatej wyobraźni. I wielkich zysków oczywiście. Niech stopa zwrotu będzie z nimi.

2 Komentarzy

  1. Thome

    Zbyt często "iż". Poza tym – w punkt🙂

  2. CELCAMP.PL

    Wszystko zależy od niedzwiedzi:) Krypto podlega bardzo dużej spekulacji. Merytorycznie artykuł trafia w 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.