Kryptoszukanie nowej narracji

Rynek kryptowalut ma za sobą okres w jednych komentarzach nazywany zimą, a w inny spotkaniem z rzeczywistością. Niezależnie od poetyckich opisów – które same w sobie coś jednak mówią o naturze tego rynku – inwestorzy zadają pytania o kierunek, w którym podąży rynek krypto.


Na wykresie BTC – poniżej nasz CFD FBTC z platformy bossafx.pl – można dostrzec przejście do konsolidacji w ramach trendu spadkowego. Tendencja może wydawać się lekko wzrostowa, ale jak zawsze w takim wypadku istnieje ryzyko kreślenia układu kontynuacyjnego. Pomijając zgadywanki techniczne trzeba odnotować skonsolidowanie się rynku w okolicy 20000 USD, gdzie podaż i popyt pozostają w równowadze, a rynek czeka na kolejny impuls. Miejsca na ten dryf bez przesilenia jest coraz mniej i za kilka chwil rynek wymusi łamanie trendu spadkowego albo pokonanie konsolidacji dołem. Czekamy.

Patrząc na stronę fundamentalną – przez którą nie należy rozumieć fundamentów, o jakich mówimy w przypadku normalnych walut opartych o kondycję gospodarek – klucz do przyszłości zdaje się leżeć raczej w tym, czy inwestorzy uwierzą w szybki powrót tańszego pieniądza i koniec cyklu zacieśniania w polityce monetarnej. Ważny też będzie generalnie większy apetyt na ryzyko, który ma tendencje do podnoszenia wszystkich łodzi razem z poziomem wody, nawet tak dziurawych, jak ostrzelany przez bessę rynek kryptowalut. Wreszcie to, czy z wiszenia nad przepaścią odsuną się firmy oferujące pożyczki krypto. Szczerze mówiąc owe zmienne wydają mi się nawet przekonujące, bo rynek krypto wykazywał pewne zależności od powyższych elementów.

Nie mam jednak wątpliwości, iż klucz do bliskiej przyszłości rynku kryptowalut w największym stopniu zależy od elementu, który najlepiej zdefiniował ostatnio prezes Galaxy Digital w kontekście wyników swojej spółki. Mike Novogratz ujął sytuację na rynku krypto pięknym zdaniem, iż „inwestorzy na rynku kryptowalut szukają nowej narracji, która pozwoli podnieść ceny wyżej”. Podoba mi się to pogodzenie się z faktami, iż rynek krypto nie doszedł tam, gdzie miał dojść, ale zawsze gracze mogą znaleźć nową bajkę, która odpali wzrosty i przyciągnie głodnych szybkich zysków. Nie pozostaje nic innego niż życzyć graczom na rynku krypto bogatej wyobraźni. I wielkich zysków oczywiście. Niech stopa zwrotu będzie z nimi.

2 Komentarzy

  1. Thome

    Zbyt często "iż". Poza tym – w punkt🙂

  2. CELCAMP.PL

    Wszystko zależy od niedzwiedzi:) Krypto podlega bardzo dużej spekulacji. Merytorycznie artykuł trafia w 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.