GPW poinformowała o wykluczeniu z obrotu z dniem 2 października trzech firm notowanych na tym rynku. Wśród nich jest niedoszły rewolucjonista – Green Technology znany wcześniej jako Infinity.
Łza się w oku kręci, gdy przypomni się, co twórca spółki, czyli Piotr Tymochowicz obiecywał:

Uważamy, że istniejące narzędzia informatyczne można wykorzystać nie tylko do rozrywki, czy codziennej pracy, ale do doskonalenia siebie, uczenia się zupełnie nowych umiejętności, w tym nawiązywania trwałych pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Stworzyliśmy multispace „Solaris”, którego wielowymiarowość odzwierciedla wielowymiarowość każdego z nas. To pierwszy krok, do realizacji naszej idei: zhumanizowania Internetu.”

„Praktycznie od zera zaprojektowano i stworzono systemy informatyczne tworzące projekt „Solaris.” Przez dwa lata trwały prace nad stworzeniem specjalnych procedur bezpieczeństwa oraz wyznaczeniu lokalizacji dla newralgicznych części projektu. Wszystko po to, by „Solaris” rzeczywiście dawał gwarancje utrwalenia danych praktycznie na zawsze. Bowiem nie będą to zwykłe dane, ale wirtualne zapisy realnej świadomości użytkowników, którzy jako pierwsi ludzie wygrają z czasem.

ehhhh….
A tu teksty dotyczące tejże rewolucji:
https://blogi.bossa.pl/?s=infinity

5 Komentarzy

 1. pit65

  „Uważamy….”

  Uwielbiam te nowomowę / multispace, wielowymiarowość etc. – pełny odlot /przy której potencjalny dawca kapitału głupieje i czuje się jak neandertalczyk ,a jedyna sensowna myśla jest wtedy kup durniu, by po fakcie poczuć się głupcem podwójnym 🙂

  Jeszcze jeden bias by się wystrzegać.

 2. Tomek

  Czy można prosić o jakieś źródło tej rewelacyjnej wiadomości? 🙂

  1. trystero

   @ Tomek

   Której wiadomości? O wykluczeniu? Tutaj jest oryginalna uchwała Zarządu GPW.

 3. czytelnik bloga

  Ciekawostka..

  W sobotę odbył się marsz

  Przeglądając różne strony internetowe można zauważyć, że wśród pracowników instytucji finansowych są również zwolennicy Radia Maryja.

  http://www.ibs.edu.pl/content/view/1940/28/

  http://www.ibs.edu.pl/content/view/1696/106/

  http://www.gepardybiznesu.pl/content/view/1211/107/

  aczkolwiek chyba nie Lecha Kaczyńskiego..

  http://www.ibs.edu.pl/content/view/2780/28/

 4. Ekonom polityczny

  Szkoda, że Lenin był dużo lepszym „rewolucjonistą” 🙁
  Jakże byłoby miło, gdyby był równie „skuteczny” jak Tymochowicz:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *