Nowa wspaniała Saska Kępa

Jedna ze spółek giełdowych ? Dom Development ruszyła z budową i sprzedażą najnowszego projektu mieszkalnego Saska Kępa. Nowe budynki mają mieć 14 kondygnacji, zaś osiedle ma się mieścić przy ulicy Bora-Komorowskiego w Warszawie.

W tym momencie większość osób mających jako takie pojęcie o charakterze architektonicznym Saskiej Kępy (tej prawdziwej) oraz jej lokalizacji może śmiało zacząć pokładać się ze śmiechu. Oto spółka budowlana tworzy mowy wspaniały świat. To już nie inżynieria finansowa, tylko inżynieria architektoniczna.

Ci, którzy nie znają za bardzo Warszawy, a Saska Kępa kojarzy się wyłącznie z piosenką Agnieszki Osieckiej ?Małgośka?, mogą spróbować poszperać na temat tej dzielnicy. Dowiedzą się, że charakterystyczna jest tu niska willowa zabudowa (lata 30 XX wieku). W ostatnich latach zbudowano co prawda nowe apartamentowce, ale (o ile pamiętam) nie mają one więcej niż 5-6 kondygnacji. Przy ulicy Międzynarodowej stoją co prawda X piętrowe mrówkowce zbudowane w latach 70, ale to już właściwie granica dzielnicy.

Jeden z tytułów medialnych o projekcie mówi ?Dom Development uruchomił nową inwestycję na Saskiej Kępie? i można by się przerazić planami postawienia gdzieś na Kępie czternastopiętrowa, gdyby nie to, że giełdowa spółka wybrała na lokalizację swojego projektu sąsiednią dzielnicę ? Gocław. Różnica między dzielnicami dość istotna. Choć na mapach wygląda, że dzieli je wyłącznie ?rzut beretem?. No ale nazwa medialna i ekskluzywna na tyle, że zawsze można trochę lepiej próbować sprzedać nowe mieszkania.

Aha, no i z okien będzie widać Saską Kępę. Tych z najwyższych kondygnacji

5 Komentarzy

 1. Sfidelek

  Te mrówkowce to opisywane przez Mirona Białoszewskiego Chamowo 😉

 2. karol

  Trafne spostrzeżenia. Ponadto gąszcz zabudowy. Na 6,7 ha ma zamieszkać w blisko 1600 mieszkaniach blisko 5tys. ludzi. Zachwalana infrastruktura to zwykły pic! Zadzwońcie do najbliższych szkół i przedszkoli i zapytajcie o możliwość ulokowania tam swojego dziecka.
  Ponadto ci ludzie będą posiadali powiedzmy 2 tys. samochodów, nie bardzo wiem gdzie można będzie je rozlokować, o gościach nie wspominając. Już dzisia wyjazd z sąsiedniego osiedla Orlik w porannych godzinach to po prostu koszmar, a patrząc na projekt zabudowy nowego osiedla, to już tam powstaną korki przy wyjeździe z garaźu. Księżycowi architekci i księżycowy projekt. A reklama DD, tylko dla idiotów.

 3. lesserwisser

  I znowu okazuje się, ze to prasa kłamie zapowiadając w tytule inwestycję na Saskiej Kępie. Natomiast Dom developer tylko nie powiedział całej prawdy a jedynie nazwał planowaną inwestycję „Saska Kępa”. Wydaje się to całkiem logiczne z uwagi na nieodległość – bliskie sąsiedztwo tej dzielnicy (w zasiegu wzroku.

  Jesli kolejne osiedle powstanie w pobliżu jakiegoś zakładu metalowego czy tez chemicznego, a nazwą go Porannej Zorzy, to też nie skłamią, bo widać będzie łunę oparów i rano i wieczorem.

  To i tak nic w porównaniu do pewnego bezczela, który wybudował Zaciszny Zakątek, między dwoma planowanymi trasami szybkiego ruchu. Na protesty nabranych klientów mówiących, że zostali oszukani odpowiedział podobno – Ludzie o co wam chodzi, przecież te domy stoją za ciszą i przed hałasem.

 4. gzalewski

  lesserwisser. Zaciszny Zakątek znam. MIjam co jakiś czas i nastraja mnie niesłychanie optymistycznie jak widzę tę nazwę (konkuruje, choć to inna kategoria z – Płudy Village)

 5. lesserwisser

  Jak mamy już Płudy Village (zwane też żartobliwie Pludry Widłydż) to teraz najwyższy czas na Baniocha Paradise.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.