Jacek Tyszko poświęcił już ciału jakim jest REiŁ osobny długi wpis. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że od samego początku pomysł ten wzbudza śmieszność.

Być może osoby krytykujące ten pomysł spotkają się z jakimś ostracyzmem, albo naciskami. Ostatecznie analizy przygotowywane przez DM BOŚ otrzymają odpowiednią pieczątke. Na przykład taką:

Not Approved

Zabawny jest sam pomysł. Zabawne jest, że w mediach pojawiają się dwie nazwy – raz jest to Rada Etyki i…, raz Rada Edukacji i…… Znalazłem nawet informację prasową, gdzie obie nazwy stosowane były zamiennie.Zabawne jest to, że samemu inicjatorowi pomysłu wytyka się hurraoptymizm z połowy ubiegłego roku i wypieranie widocznych gołym okiem faktów. Zabawny jest fakt uczestnictwa w „ciele”, jakim jest rada, byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Choć osobiście cieszy obecność Jerzego Bralczyka. Dzięki temu może nie przeczytam po raz kolejny w analizie sygnowanej przez szacowne instytucje finansowe zwrotu „okres czasu”.I tylko sie zastanawiam, przypominając sobie tytuł jednego z opracowań analitycznych – „Ukraińskie Eldorado” oraz niechęć pomysłodawcy REiŁ do słowa „Apokalipsa”, która wizja świata zwycięży – eldorado czy apokalipsa. Czy może zakazane zostaną oba i zostaną tylko suche liczby. Bez polotu, fantazji, interpretacji i tego wszystkiego co dodaje smaku tekstowi pisanemu. Nawet profesjonalnemu.

5 Komentarzy

 1. karlkir

  Lekarze mają weselej ostatnio o tym głośno Pozdrawiam

 2. jtyszko

  Grzegorz, dzięki za wsparcie „duchowe”. Powiem szczerze, że ja nie lubię tzw. pracy pozorowanej. Ludzie zasiadający w poważnych firmach nie mają często czasu na działalność dodatkową w różnych dziedzinach i gremiach (żeby nie było się czepiam tylko tej Rady), można się spotkać na kawie i podyskutować, bez ubierania pewnych rzeczy w ciała formalne. Jeśli jednak wyjdzie ze tego coś dobrego – pierwszy pochylę czoła, ale na starcie jestem sceptyczny.

 3. Freemason

  Może z 35 osób w kraju rozumie że te ciało służy jedynie nabiciu kieszeni jego członków. 5 milionów osób natomiast nie będzie miało opinii lub uzna że ktoś nad nimi czuwa…

 4. gzalewski

  @Freemason
  Tez sie tego obawiam. Chocby dlatego, ze poza roznymi medialnymi doniesieniami nie wiadomo – czy ta Rada to dziala spolecznie, czy z pieniedzy gieldy, a moze z jakichs innych. NIe wiadomo jaki jest zakres obowiazkow, poza ogolnym bleblaniem.
  A generalnie widac jaki efekt przyniosly roznego rodzaju dzialania Ładu Korporacyjnego, gdzie czesc spolek ostentacyjnie powiedziala, mamy to gdzies, a czesc oczywiscie podpisala sie pod tym, ale ostentacyjnie robila wszystkich w balona (vide 4Media)

 5. kathay

  Rada Napalmowa – w tej grotesce brzmi adekwatniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.