BTC: Czekamy na powrót zmienności

Jeśli w ostatnich 12 miesiącach mieliście ochotę przystąpić do tańca na rynku kryptowalut, to wykres Bitcoin’a zapowiada ciekawą walkę między bykami i niedźwiedziami, w której jedna ze stron będzie musiała poddać swoją linię obrony.

Czytelnicy blogów bossy wiedzą, iż nie jestem wielkim fanem kryptowalut, ale ucywilizowanie tego rynku przez pojawienie się spółek związanych z sektorem czy też kontraktów terminowych i CFD na pojedyncze kryptowaluty, czyni całość nieco bardziej regulowaną. Akcje i kontrakty – nawet jeśli ciągle są oparte o coś mocno mitycznego i bez wartości – pozwalają na spekulacyjne wejścia w oparciu o metody sprawdzone w innych segmentach rynkowego krajobrazu. Rynek stał się zwyczajnie spekulacyjnie dostępny, co kończy dyskusję o sensie szukania swojej ścieżki w zagraniach o perspektywie krótkookresowej.

Oczywiście pamiętamy, iż rynek krypto słabo odnalazł się w świecie, gdzie kredyt przestał być darmowy, a zwyżki stały się zależne od wahadła sentymentu risk-on/risk-off. Niemniej, uśpiony ostatnio świat krypto może mieć przed sobą moment ożywienia, który będzie sprzyjał powrotowi zmienności, z czego był znany ten rynek zanim popadł w niełaskę czy jak chcą inni wszedł w fazę zimowania.
Dlatego patrzymy dziś na wykres CFD na kontrakt na BTC z bossafx.pl. Trend spadkowy jest trudny do zakwestionowania. Roczna fala spadkowa przerywana jest czytelnymi fazami konsolidacji, które kończyły się wybiciami dołem i kontynuacją ruchu w trendzie spadkowym. Jedna z takich konsolidacji ma właśnie miejsce i ustawia wykres ceny na kursie kolizyjnym z linią trendu spadkowego. Układ dobrze uzupełnia się z kształtem konsolidacji, która ma w sobie zarys formacji podwójnego dna.

Połączenie przecen w skali roku i w perspektywie year-to-date po blisko 60 procent staje się dodatkowym elementem sprzyjającym zagraniom w kontrze do sentymentu rynku. Dla jasności, nie sugeruję, że macie zajmować pozycje długie na rynku BTCUSD. Wykres na to dziś nie pozwala. W istocie konsolidacja może skończyć się wybiciem dołem, jak dwie poprzednie. Kupicie czy sprzedacie – nie omieszkajcie śledzić BTC w kolejnych kilku tygodniach, bo zapowiada się przesilenie, które może ożywić wygaszoną ostatnio zmienność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.