BTC: Czekamy na powrót zmienności

Jeśli w ostatnich 12 miesiącach mieliście ochotę przystąpić do tańca na rynku kryptowalut, to wykres Bitcoin’a zapowiada ciekawą walkę między bykami i niedźwiedziami, w której jedna ze stron będzie musiała poddać swoją linię obrony.

Czytelnicy blogów bossy wiedzą, iż nie jestem wielkim fanem kryptowalut, ale ucywilizowanie tego rynku przez pojawienie się spółek związanych z sektorem czy też kontraktów terminowych i CFD na pojedyncze kryptowaluty, czyni całość nieco bardziej regulowaną. Akcje i kontrakty – nawet jeśli ciągle są oparte o coś mocno mitycznego i bez wartości – pozwalają na spekulacyjne wejścia w oparciu o metody sprawdzone w innych segmentach rynkowego krajobrazu. Rynek stał się zwyczajnie spekulacyjnie dostępny, co kończy dyskusję o sensie szukania swojej ścieżki w zagraniach o perspektywie krótkookresowej.

Oczywiście pamiętamy, iż rynek krypto słabo odnalazł się w świecie, gdzie kredyt przestał być darmowy, a zwyżki stały się zależne od wahadła sentymentu risk-on/risk-off. Niemniej, uśpiony ostatnio świat krypto może mieć przed sobą moment ożywienia, który będzie sprzyjał powrotowi zmienności, z czego był znany ten rynek zanim popadł w niełaskę czy jak chcą inni wszedł w fazę zimowania.
Dlatego patrzymy dziś na wykres CFD na kontrakt na BTC z bossafx.pl. Trend spadkowy jest trudny do zakwestionowania. Roczna fala spadkowa przerywana jest czytelnymi fazami konsolidacji, które kończyły się wybiciami dołem i kontynuacją ruchu w trendzie spadkowym. Jedna z takich konsolidacji ma właśnie miejsce i ustawia wykres ceny na kursie kolizyjnym z linią trendu spadkowego. Układ dobrze uzupełnia się z kształtem konsolidacji, która ma w sobie zarys formacji podwójnego dna.

Połączenie przecen w skali roku i w perspektywie year-to-date po blisko 60 procent staje się dodatkowym elementem sprzyjającym zagraniom w kontrze do sentymentu rynku. Dla jasności, nie sugeruję, że macie zajmować pozycje długie na rynku BTCUSD. Wykres na to dziś nie pozwala. W istocie konsolidacja może skończyć się wybiciem dołem, jak dwie poprzednie. Kupicie czy sprzedacie – nie omieszkajcie śledzić BTC w kolejnych kilku tygodniach, bo zapowiada się przesilenie, które może ożywić wygaszoną ostatnio zmienność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.