Wykres dnia: Allegro ukradło rynek

W piątek minęły dwa tygodnie od wejścia na rynek spółki Allegro i nieco ponad tydzień od wejścia do WIG20. Akcje zdominowały indeks – na piątkowej sesji udział zbliżył się do 14 procent – i warto zakładać, iż w bliskim terminie spółka ALE przesądzi o kondycji rynku blue chipów.

Popyt inwestorów na debiutanta zaskoczył chyba największych optymistów. W piątek za akcje płacono blisko 30 złotych drożej od poziomu najniższego w rynkowej historii, co daje zwyżkę o niemal 50 procent. Efektem jest wzrost udziału w indeksie do wspomnianych 14 procent i przejęcie władzy nad koszykiem. Oczywiście spółka pożywia się kapitałem z innych spółek, ale też działa stabilizująco na rynek. Poniższy wykres pokazuje Allegro i pięć kolejnych walorów o największym udziale w WIG20. Nie trudno odnotować, iż potencjalne problemy z kontynuacją zwyżki nowej spółki staną się problemami WIG20. Trzymajcie kciuki za Allegro, bo korekta będzie bolesna dla całego rynku.

 

Źródło: stooq.pl

3 Komentarzy

 1. hmm

  Pytanie techniczne wlasnie w zwiazku z piatkowym w20 – od kilku lat nie sledzilem gpw,zagladam tam jednak od 2 tyg.Zaciekawilo mnie piatkowe koncowe zachowanie fw 20 – rozjazd z indeksem w koncowce o 1 %.Ktos zna powod ?

  1. Adam Stańczak (Post autora)

   Proszę sprawdzić właśnie Allegro. Na fixie prawie 2 mld obrotu (doważanie do zagranicznych indeksów) https://stooq.pl/q/?s=ale&c=1d&t=l&a=lg&b=0

 2. melassa

  sam trzymaj kciuki za trupa.

  jaki wig20 takie i allegro. modlenie się o deszcz nie zmieni suszy. Tu trzeba gruntownej reformy rynku finansowego by dostosować go do zachodniego standardu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.