Wykres dnia: Allegro ukradło rynek

W piątek minęły dwa tygodnie od wejścia na rynek spółki Allegro i nieco ponad tydzień od wejścia do WIG20. Akcje zdominowały indeks – na piątkowej sesji udział zbliżył się do 14 procent – i warto zakładać, iż w bliskim terminie spółka ALE przesądzi o kondycji rynku blue chipów.

Popyt inwestorów na debiutanta zaskoczył chyba największych optymistów. W piątek za akcje płacono blisko 30 złotych drożej od poziomu najniższego w rynkowej historii, co daje zwyżkę o niemal 50 procent. Efektem jest wzrost udziału w indeksie do wspomnianych 14 procent i przejęcie władzy nad koszykiem. Oczywiście spółka pożywia się kapitałem z innych spółek, ale też działa stabilizująco na rynek. Poniższy wykres pokazuje Allegro i pięć kolejnych walorów o największym udziale w WIG20. Nie trudno odnotować, iż potencjalne problemy z kontynuacją zwyżki nowej spółki staną się problemami WIG20. Trzymajcie kciuki za Allegro, bo korekta będzie bolesna dla całego rynku.

 

Źródło: stooq.pl

3 Komentarzy

 1. hmm

  Pytanie techniczne wlasnie w zwiazku z piatkowym w20 – od kilku lat nie sledzilem gpw,zagladam tam jednak od 2 tyg.Zaciekawilo mnie piatkowe koncowe zachowanie fw 20 – rozjazd z indeksem w koncowce o 1 %.Ktos zna powod ?

  1. Adam Stańczak (Post autora)

   Proszę sprawdzić właśnie Allegro. Na fixie prawie 2 mld obrotu (doważanie do zagranicznych indeksów) https://stooq.pl/q/?s=ale&c=1d&t=l&a=lg&b=0

 2. melassa

  sam trzymaj kciuki za trupa.

  jaki wig20 takie i allegro. modlenie się o deszcz nie zmieni suszy. Tu trzeba gruntownej reformy rynku finansowego by dostosować go do zachodniego standardu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.