Wykres dnia: Allegro ukradło rynek

W piątek minęły dwa tygodnie od wejścia na rynek spółki Allegro i nieco ponad tydzień od wejścia do WIG20. Akcje zdominowały indeks – na piątkowej sesji udział zbliżył się do 14 procent – i warto zakładać, iż w bliskim terminie spółka ALE przesądzi o kondycji rynku blue chipów.

Popyt inwestorów na debiutanta zaskoczył chyba największych optymistów. W piątek za akcje płacono blisko 30 złotych drożej od poziomu najniższego w rynkowej historii, co daje zwyżkę o niemal 50 procent. Efektem jest wzrost udziału w indeksie do wspomnianych 14 procent i przejęcie władzy nad koszykiem. Oczywiście spółka pożywia się kapitałem z innych spółek, ale też działa stabilizująco na rynek. Poniższy wykres pokazuje Allegro i pięć kolejnych walorów o największym udziale w WIG20. Nie trudno odnotować, iż potencjalne problemy z kontynuacją zwyżki nowej spółki staną się problemami WIG20. Trzymajcie kciuki za Allegro, bo korekta będzie bolesna dla całego rynku.

 

Źródło: stooq.pl

3 Komentarzy

 1. hmm

  Pytanie techniczne wlasnie w zwiazku z piatkowym w20 – od kilku lat nie sledzilem gpw,zagladam tam jednak od 2 tyg.Zaciekawilo mnie piatkowe koncowe zachowanie fw 20 – rozjazd z indeksem w koncowce o 1 %.Ktos zna powod ?

  1. Adam Stańczak (Post autora)

   Proszę sprawdzić właśnie Allegro. Na fixie prawie 2 mld obrotu (doważanie do zagranicznych indeksów) https://stooq.pl/q/?s=ale&c=1d&t=l&a=lg&b=0

 2. melassa

  sam trzymaj kciuki za trupa.

  jaki wig20 takie i allegro. modlenie się o deszcz nie zmieni suszy. Tu trzeba gruntownej reformy rynku finansowego by dostosować go do zachodniego standardu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.