Wykres dnia: Gaming – historia optymistyczna

Nie ma wątpliwości, iż na GPW gaming jest jednym z najważniejszych tematów granych na GPW w 2020 roku. Lubimy patrzeć na hossę na tym rynku przez pryzmat czegoś wyjątkowego, czasami – zasadnie – niezdrowego. Naprawdę jednak branża już dość wiekowa, z tendencją do zachowywania się lepiej od rynku.

Dużymi krokami zbliżają się kluczowe wydarzenia końcówki roku. Wybory prezydenckie w USA, Brexit i kilka innych, które odnotowaliśmy w notce czwartkowej. Dużymi krokami zbliżają się również premiery nowych konsol do gier spółek Sony i Microsoft. Z tej okazji tygodnik Barron’s przypomina wpływ pojawiania się nowych konsol na cykl produkcji i sprzedaży gier i generalnie popularyzacje nowych wydań. Oczywiście idzie to wolniej niż znany cykl przymusowego upgrade’owania hardware przy pojawianiu nowych, kluczowych programów – nowe konsole „wypuszczane są” raz na kilka lat – ale mechanizm jest podobny. Słoneczne perspektywy branży gaming’owej  serwis ilustruje wykresem pokazującym historie spółek sektora na tle rynku. Jak widać, zachowania są imponujące i jednak uzasadnione skalą wzrostu branży.

za: Barron’s

3 Komentarzy

 1. Jac

  przydałoby się podobne porównanie wig20 i wig games

  1. Adam Stańczak (Post autora)

   Na stooq.pl można zrobić coś zbliżonego (na szybko) lub ściągnąć dane i popracować nad danymi samemu: https://stooq.pl/q/?s=wig_games&d=20201002&c=3y&t=l&a=lg&r=wig+wig20

   1. Jac

    OK, super porównanie 😉 dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.