Wykres dnia: Gaming – historia optymistyczna

Nie ma wątpliwości, iż na GPW gaming jest jednym z najważniejszych tematów granych na GPW w 2020 roku. Lubimy patrzeć na hossę na tym rynku przez pryzmat czegoś wyjątkowego, czasami – zasadnie – niezdrowego. Naprawdę jednak branża już dość wiekowa, z tendencją do zachowywania się lepiej od rynku.

Dużymi krokami zbliżają się kluczowe wydarzenia końcówki roku. Wybory prezydenckie w USA, Brexit i kilka innych, które odnotowaliśmy w notce czwartkowej. Dużymi krokami zbliżają się również premiery nowych konsol do gier spółek Sony i Microsoft. Z tej okazji tygodnik Barron’s przypomina wpływ pojawiania się nowych konsol na cykl produkcji i sprzedaży gier i generalnie popularyzacje nowych wydań. Oczywiście idzie to wolniej niż znany cykl przymusowego upgrade’owania hardware przy pojawianiu nowych, kluczowych programów – nowe konsole „wypuszczane są” raz na kilka lat – ale mechanizm jest podobny. Słoneczne perspektywy branży gaming’owej  serwis ilustruje wykresem pokazującym historie spółek sektora na tle rynku. Jak widać, zachowania są imponujące i jednak uzasadnione skalą wzrostu branży.

za: Barron’s

3 Komentarzy

 1. Jac

  przydałoby się podobne porównanie wig20 i wig games

  1. Adam Stańczak (Post autora)

   Na stooq.pl można zrobić coś zbliżonego (na szybko) lub ściągnąć dane i popracować nad danymi samemu: https://stooq.pl/q/?s=wig_games&d=20201002&c=3y&t=l&a=lg&r=wig+wig20

   1. Jac

    OK, super porównanie 😉 dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.